999 rezultate për

bashkepunimit

Arkivi i Shqipërisë pasuron Muzeun e Holokaustit në Shkup Në Shkup është firmosur memorandum i bashkëpunimit midis Arkivit Shtetëror të Shqipërisë dhe Muzeut të Holokaustit të Ma
Shqipëri-Kuvajt, katër marrëveshje bashkëpunimi Kryeministri Rama, gjatë vizitës zyrtare në Shtetin e Kuvajtit, ka zhvilluar një sërë takimesh me krerët më të lartë të
Meta: Dorëheqja e Xhuvanit, shembull për të gjithë Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka përshëndetur dorëheqjen e deputetes socialiste Luiza Xhuvani, pas masakrës me 4 të vrar
Teuta Arifi takon Edi Ramën Në kuadër të vizitës zyrtare në Shqipëri, kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi ka takuar kryeministrin shqiptar Ed
Incidenti në Beograd, Murphy-Bushati: Gjuha pas ndeshjes s'i shërben bashkëpunimit Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, zhvilloi sot një takim me Senatorin amerikan Chris Murphy, kryetar i Marrë
Bushati takon homologët e Islandës, Kuvajtit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe Në kuadër të Sesionit të 69 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati zhvilloi takime d
Bushati takon homologët në Asamblenë e OKB-së Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, i cili gjendet në Nju Jork për të ndjekur punime e Sesionit të 69-të të Asa
Ministri Shabani merr pjesë në panairin e bashkëpunimit rajonal Shqipëri-Maqedoni Ministri i Pushtetit Lokal dhe Vetëqeverisjes së Republikës së Maqedonisë, z. Lirim Shabani ka marrë pjesë në Panairin e
Çelet panairi për programet e bashkëpunimit rajonal Shqipëri-Maqedoni U organizua sot në Tiranë Panairi i përfituesve te granteve nga Programi i bashkëpunimit ndërkufitar Shqipëri-Maqedoni 2
Jahjaga: Kosova të njihet nga vendet islamike Presidentja Atifete Jahjaga është takuar sot në New York me sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Bashkëpunimit Is
Gjosha: Thellim bashkëpunimit me Gjermaninë, partner për integrimin e vendit Çuarja përpara e reformave kanë qënë në fokus të diskutimeve të mbajtur nga ministrja Gjosha me ministrin gjerman Peter
Rama takon Samaras: Dinamikë të re bashkëpunimit dypalësh Kryeministri Edi Rama u takua dje gjatë samititit te NATO-s në Wales, me Kryeministrin e Greqisë, Antonis Samaras. Në t
Kosova dhe Zvicra, bashkëpunim policor Kosova dhe Zvicra kanë nënshkruar një marrëveshje në nëntor të vitit 2013-të për bashkëpunim policor ndërkufitar. Kët
Nishani mesazh urimi homologut turk Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar sot nëpërmjet një mesazhi, Presidentin e ri turk, Recep Tayyip Erdogan m
Nishani- Ibuki: Forcim bashkëpunimit ekonomik Shqipëri-Japoni Presidenti Bujar Nishani shprehu sot mirënjohjen për asistencën japoneze, dhënë përmes Agjencisë së Zhvillimit, nëpërmje
Shqipëri-Japoni, impuls i ri në bashkëpunimin mes dy vendeve Gjatë një takimi me kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Japonisë z. Bunmei Ibuki dhe delegacionin Parlamentar qe e sh
Rritje të bashkëpunimit ekonomik e tregtar mes Shqipërisë dhe Brazilit Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti Ambasadorin e ri të Republikës Federative të Brazilit, z. Jorge José Frantz Ramos
Bashkëpunimi rajonal, Bushati takon homologët e rajonit (FOTO-LAJM) Ministri Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Bosnje-Hercegovinës, Kosovës, Ma
Kosova e Shqipëria më shërbime të përbashkëta në rrugë Në Drejtorinë Rajonale të Policisë së Prizrenit do të mbahet sot ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimi
Vendet anëtare të SEECP-s pro dhënies së statusit kandidat për Shqipërinë Në kuadër të kryesisë rumune, në Bukuresht u zhvillua sot takimi i Këshillit të Ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare