999 rezultate për

bashkepunimit

Gjermeni nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit në fushën e zhvillimit urban me Malin e Zi Ministrja Gjermeni nёnshkroi mё datё 30 tetor nё Podgoricё, gjatё njё vizite z
Trajanovski takoi ambasadorin shqiptar Fatos Reka Kryetari i Komunës së Shkupit Koce Trajanovski, është takuar ditën e sotme me ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Fatos R
Meta-Hajiyev: Shqipëria e angazhuar për forcimin e bashkëpunimit rajonal Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të Organizat
Meta- Merk, forcim të bashkëpunimit me landin e Bavarisë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti Ministren e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Marrëdhëniet Rajonale të Landit të
"Uniteti" mund të bashkëpunojë me BDI-në (VIDEO) Ish Gjenerali i UÇK-së, Gëzim Ostreni, ka prezantuar sot në Shkup subjektin e ri politik "Uniteti". Në konferencën për m
Kodheli vizitë në Spanjë Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ndodhet për një vizitë zyrtare në Mbretërinë e Spanjës. Ministrja Kodheli u prit në
Ambasadori amerikan dënon sulmin ndaj Mustafës Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar pas skenave të sotme në Kuvendin e Kosovës. Përmes një postimi
Thaçi takohet me ambasadorin e Kuvajtit Najeeb A. Al-Bader Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur Ambasadorin e Shtetit të Kuvajtit në Tiranë, Najeeb A. Al-Bader.
Rama pret Jahjagën: Konsolidim bashkëpunimit mes vendeve Kryeministri Rama priti sot Presidenten e Kosovës, Ahtifete Jahjaga. Kjo e fundit falenderoi kryeministrin dhe qeverinë
Nishani- Jahjaga: Bashkëpunimi ynë do udhëhiqet nga interesi kombëtar Presidenti Nishani ka pritur sot në takim homologen e tij kosovare Atifete Jahjaga, e cila ndodhet në një vizitë zyrtare
PD përshëndet Marrëveshjet Kosovë-Serbi Partia Demokratike e Shqipërisë përshëndet marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisl në sektorin e energjisë, telekomunikacio
Meta pret Kotzias: E ardhmja e bashkëpunimit, me rëndësi për rajonin Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot në Kuvend Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias me të cilin
Gruevski: Maqedonia mirëpret investimet franceze Kryeministri Nikolla Gruevski, gjatë vizitës së tij në Paris, është takuar me senatorin Alain Riçard, përfaqësues specia
Invest Macedonia - Shqipëri & Kosovë tur ekonomik dhe kulturor për të rritur bashkëpunimin mes tri vendeve Në vazhdën e iniciativave që përmbushin misionin e saj, Zyra Ndërkombëtare Invest Macedonia – Shqipëri dhe Kosovë do të
Vuçiç i shtrin dorën e bashkëpunimit Ramës Kryeministrat e shtatë vendeve të rajonit janë mbledhur sot në Tiranë, në Forumin Ekonomik të Vjenës. Të pranishëm bashk
Jahjaga: Ballkani Perëndimor i bashkuar drejt BE-së (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila po merr pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindor
Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC) zhvilloi takimin vjetor në Tiranë Në Takimin Vjetor të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), i organizuar sot në Tiranë, u përmendën qëndrime të forta
Bushati-Besimi: Integrimi në BE, paqe, stabilitet dhe zhvillim për dy shtetet Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështjet Evropiane Fatmir Besimi po zhvillon një vizitë 1-ditore në Tiranë, ku do
Rama-Erdogan: Mbledhje e përbashkët mes dy qeverive pas zgjedhjeve Pas takimit me presidentin Bujar Nishani presidenti turk Recep Tayyip Erdogan kreu një takim me kryeministrin Edi Rama.
Dita e bashkëpunimit rajonal në Bruksel Dita e bashkëpunimit rajonal filloi në Bruksel me një konferencë të nivelit të lartë për bashkëpunimin dhe zgjerimin në