999 rezultate për

bashkepunimit

Thellim i bashkëpunimit arsimor mes Maqedonisë dhe Shqipërisë Ministri i Arsimit dhe Shkencës së Republikës së Maqedonisë, Abdilaqim Ademi, i cili po qëndron për vizitë në Republikën
Biznesmenë të OEMVP-së zhvilluan takime të rëndësishme në Tiranë Biznesmenë të OEMVP-së kanë vazhduar sot vizitën në Shqipëri në mision treditorë, me fokus në intesifikimin e bashkëpuni
Osmani: Aleanca për Shqiptarët, Besa dhe Uniteti të dalin bashkë në zgjedhje Ish-kryetari i RDK-së, profesor Rufi Osmani, mbrëmë në emisionin "Click Plus" në TV21, ku ishte përballë analistëve Bler
Beqaj dhe Kolker, zgjerim i bashkëpunimit të partneritetit strategjik SHBA-Shqipëri Në kuadrin e vizitës së punës në SHBA, Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, u prit dje në një takim zyrtar nga Asistent
Veseli vazhdon takimet me komisioner të BE-së Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot zhvilloi një takim me Neven Mimica, komisioner i BE-së p
Nishani pret kryeparlamentarin slloven: Bashkëpunimi ekonomik të jetë në nivelin e atij politik Presidenti Bujar Nishani, priti sot në një takim të veçantë Kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Milan Brglez,
Gjiknuri: Thellim i bashkëpunimit me Gjermaninë në sektorin energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në takim një delegacion gjerman të kryesuar nga Drejtori
Llalla jep porositë nga Shkodra: Forcim të bashkëpunimit me policinë I pranishëm në analizën e Prokurorisë së Shkodrës, Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, ka kërkuar forcim të bashkë
Mustafa: Zhvillimi ekonomik, prioritet i bashkëpunimit Kosovë-Kroaci Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti të mërkurën në takim ambasadoren e re të Republikës së Kroacisë në Kosovë, Ma
Nishani: Reforma në Drejtësi i jep fund pandëshkueshmërisë Presidenti Bujar Nishani priti sot Ministrin e Jashtëm Italian, Sh.T.Z. Paolo Gentiloni, i cili ndodhet në Tiranë në kua
Daçiç sot në Tiranë, takim trilateral Shqipëri-Itali-Serbi Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç do të jetë sot në Tiranë sëbashku me kryedioplomatin italian Gentiloni për të
Rama në Izrael takon Netanjahun: S’ju harrojmë kurrë Kryeministri Rama u prit sot në selinë e qeverisë në Jerusalem, nga kryeministri Benjamin Netanyahu, ku për mbi dy orë u
Meta: Intensifikim bashkëpunimit ekonomik Shqipëri-Kuvajt Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e ri të Shtetit të Kuvajtit, Fayez Mishari Al-Jassim, të cilit i u
Gjosha: Thelbësor për integrimin bashkëpunimi mes BE dhe vendeve të Ballkanit perëndimor Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë në lancimin e Programit të Bashkëpunimit Territorial Adriotik
Ambasada shqiptare në Kuvajt organizon pritje me rastin e festave të Nëntorit (FOTO LAJM) Ambasada shqiptare në Kuvajt ka organizuar në Hotel Regency pritjen me rastin e Festës Kombëtare ku kanë marrë pjesë për
Kumbaro nënshkron në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri-Gjermani Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro firmosi sot në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri–Gjermani 2015.
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit Shqipëri-Bullgari për çështjet sociale Shqipëria dhe Bullgaria kanë rënë dakord që të intensifikojnë më tej bashkëpunimin e tyre konkret në fushat e çështjeve
BDI: Shkupi e Prishtina të bëhen shembull i bashkëpunimit rajonal Bashkimi Demokratik për Integrim, si një faktor vendimtar që ka përshpejtuar procesin e lehtësimit të lëvizjes së lirë t
Beqaj: Në fokus urgjenca mjekësore, shëndetësia elektronike dhe barnat Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kroacisë dhe Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Shqipërisë, nënshkruajnë
Klosi në Gjermani, bashkëpunim konkret për arsimin profesional dhe punësimin Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, zhvilloi një vizitë dy ditore pune në Gjermani, me fokus të veça