999 rezultate për

bashkepunimin

AAK: Mustafa të shkarkojë Komisionin e Demarkacionit nëse do bashkëpunimin tonë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një komunikate për mediat, shprehet se, nëse Kryeministri dëshiron ta zgjidhë ç
Rama në Çeki: Të angazhuar për një impuls të ri në bashkëpunimin ekonomik Gjatë vizitës në Pragë, kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij çek, Bohuslav Sobotka, u takuan me sipërmarrës dhe inve
Gjosha shmang komentin për bashkëpunimin OSBE-Qeveri Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka vlerësuar kontributin e OSBE në Shqipëri, por ka shmangur komentin nëse bashkë
Hashim Thaçi për vizitë në redaksinë e "The Times" Zv.kryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar redaksinë e prestigjozes "The Times". "
Mbyllet Samiti i Vjenës, ja deklarata e përbashkët Në përfundim të Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kryeministrat e rajonit kanë dalë me një deklaratë të përbas
Jahjaga takon ambasadoren e Turqisë Kivilcim Kuliç Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në Kosovë, K
Mustafa pret ministrin Klosi: Përkushtim për zgjerimin e bashkëpunimin me Shqipërinë Kryeministri Isa priti është takuar sot me ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë të Shqipërisë, Blendi Klosin, ku u
Zanfina beqare, e përkushtuar në karrierë! Zanfina Ismaili ka konfirmuar bashkëpunimin e ardhshëm me dy këngëtare nga skena shqipe, por ka njoftuar se para ‘trios’
Ivanov-Kotzias: Të gatshëm të forcojmë bashkëpunimin me Greqinë Maqedonia është e gatshme për të forcuar më tej bashkëpunimin me Greqinë në të gjitha sferat me interes të përbashkët. K
Thaçi me ish-diplomatin norvegjez: Sot Kosova është një botë tjetër Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi është takuar ish-diplomatin norvegjez Knut Vollebek,
Jahjaga: Do ti japim fund fletë-arresteve të Serbisë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, përmes një statusi në Facebook ka falënderuar institucionet e Repu
Invest Macedonia - Shqipëri & Kosovë tur ekonomik dhe kulturor për të rritur bashkëpunimin mes tri vendeve Në vazhdën e iniciativave që përmbushin misionin e saj, Zyra Ndërkombëtare Invest Macedonia – Shqipëri dhe Kosovë do të
Reagon Presidenca: Nikoliçin e nervozon realiteti i Kosovës Mediat raportuan për sjelljen arrogante dhe të pakulturë të presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikoliç ndaj presidentes s
Ofendimet e Nikoliç, ja reagimi i Presidencës së Kosovës (FOTO LAJM) Presidenca e Kosovës ka pranuar se kryetari i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka bërë sulme dhe akuza të rënda në adresë të s
Maqedonia dhe Serbia thellojnë bashkëpunimin Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov në kuadër të Samitit të presidentëve të "Procesit Bërdo-Brioni", i c
Nishani: Të forcojmë bashkëpunimin mes vendeve të rajonit Në shërbim të paqes dhe prosperitetit, presidenti Nishani ka vlerësuar si të një rëndësie jetike bashkëpunimin mes vende
Edi Rama: Duam të rrisim bashkëpunimin me Serbinë Në prag të mbërritjes në Tiranë të kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, Edi Rama ka thënë se Shqipëria dëshiron ra
Erdogan: E ndjeva veten si në shtëpi, "Xhamia e Namazgjasë" të përfundojë sa më shpejt "Ne si vend i NATO-s ndërmorëm një mision të rëndësishëm për të mbështetur anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe sot të
Veseli në Strasburg flet për bashkëpunimin rajonal Sot zhvillohen punimet e sesionit të dytrë të Takimit të shtatë ndërparlamentar Parlamenti Evropian – Kosova në Strasbur
BE jep 12 mln euro për bashkëpunimin ndërkufitar Maqedoni-Shqipëri Bashkimi Evropian do të ndajë rreth 12 milionë euro për programin e ri ndërkufitar IPA midis Republikës së Maqedonisë dh