999 rezultate për

bashkepunimin

Zyrtare/ Tirana shkarkon trajnerin Daja, por i ofron një tjetër punë Ilir Daja nuk do të jetë më trajner i Tiranës dhe lajmi tani është zyrtarizuar edhe nga klubi bardheblu. Klubi i Tira
Kurti: Nuk mjafton vetëm aleanca e Kosovës me SHBA-të Deputetëi i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti edhe njëherë e ka vënë në dyshim bashkëpunimin dhe miqësinë mes Kosovës dh
Izraeli ndërpret bashkëpunimin me UNESCO-n Izraeli njoftoi sot pezullimin e bashkëpunimit me UNESCO-n një ditë pas votimit, një akt i denoncuar në Izrael që mohon
Eurodeputeti: PSP duhet të veproje kundër krimeve serioze Eurodeputeti Riçard Hovit, ka deklaruar se të gjithë e dinë që në Maqedoni ka vepra serioze kriminale, dhe se kjo është
Hyseni dhe Papadopoulou bisedojnë për bashkëpunimin MPB-EULEX Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka zhvilluar sot një takim me shefen e re të Misionit të EULEX-it në Kos
Grupet e ndihmës në Siri pezullojnë bashkëpunimin me OKB-në Dhjetëra grupe siriane të ndihmës kanë pezulluar punën me Kombet e Bashkuara, duke thënë se disa agjenci dhe partnerë të
Youg Zerka sjell bashkëpunimin më të ri me këngëtaren amerikane Nayanda (VIDEO) Vetëm pas disa ditësh pas bashkëpunimit i cili po rezulton i suksesshëm me Ronela Hajati, Young Zerka sjell një tjetër b
Thaçi takon përfaqësuesin Special të Sekretarit të Përgjithshëm të SHBA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot Përfaqësuesin Special të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bash
Afërdita nuk refuzon bashkëpunimin me Shpat Kasapin Afërdita Dreshaj ka konfirmuar faktin se me ish të fejuarin e saj nuk do ta kishte aspak problem nëse do të lindte një b
Nishani takon Kotzias: Çështjet dypalëshe të zgjidhen pa paragjykime Presidenti Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, Nikos
Ivanov: Vendet e rajonit ta thellojnë bashkëpunimin në të gjitha sferat Në nismën rajonale afariste ”Summit 100” që mbahet në Sarajevë, presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ka deklaruar se du
Nishani: Keqardhje për viktimat e sulmit terrorist, dënoj aktet barbare Presidenti Bujar Nishani, në kuadrin e vizitës zyrtare në Këshillin e Evropës dhe institucionet e tij, u takua sot me Se
Pas Thaçit, Lulzim Basha takon Isa Mustafën (FOTO LAJM) Pas homazheve ne varrin e Presidentit Ibrahim Rugova dhe takimit me presidentin e zgjehdur Hashim Thaci, kryetari i Part
Hahn-Metës: Keni asistencën tonë për reformën në drejtësi Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Zëdhënësin e fraksionit parlamentar CSU në Bundestag, njëkohësisht anëtar i Ko
Mustafa në Londër: Kosova e angazhuar në bashkëpunimin ekonomik rajonal Gjatë pjesëmarrjes në Samitin e Investimeve të Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga BERZH, kryeministri Isa Mustafa,
Shkëndija shkarkon Duron, emëron trajnerin e ri Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Shkëndijës. Drejtuesit e KF Shkëndija kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin
Gjosha: Shqipëria e vendosur të intensifikojë bashkëpunimin rajonal Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi gjatë vizitës së saj zyrtare në Danimarkë, një takim me Zv. Sek
Çako: Të forcojmë bashkëpunimin ndërmjet policive të rajonit Dje në selinë e Shkollës së Lartë të Policisë në Romë, u zhvillua Forumi i Romës ku morën pjesë të gjithë Drejtorët e Po
Komuna e Strugës thellon bashkëpunimin me komunën e Byjykçekmexhesë (FOTO LAJM) Sot Kryetari i Komunës së Strugës, Ziadin Sela, priti në një takim Kryetarin e Komuës së Byjykçekmexhesë, Hasan Akgun.
Thaçi takon homologun hungarez, firmosen dy marrëveshje (FOTO LAJM) Ministri i Jashtem Hashim Thaci ndodhet per nje dite zyrtare dy-ditore ne Hungari, ku eshte takuar me homologun e tij, P