999 rezultate për

bashkepunimin

Nishani: Keqardhje për viktimat e sulmit terrorist, dënoj aktet barbare Presidenti Bujar Nishani, në kuadrin e vizitës zyrtare në Këshillin e Evropës dhe institucionet e tij, u takua sot me Se
Pas Thaçit, Lulzim Basha takon Isa Mustafën (FOTO LAJM) Pas homazheve ne varrin e Presidentit Ibrahim Rugova dhe takimit me presidentin e zgjehdur Hashim Thaci, kryetari i Part
Hahn-Metës: Keni asistencën tonë për reformën në drejtësi Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Zëdhënësin e fraksionit parlamentar CSU në Bundestag, njëkohësisht anëtar i Ko
Mustafa në Londër: Kosova e angazhuar në bashkëpunimin ekonomik rajonal Gjatë pjesëmarrjes në Samitin e Investimeve të Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga BERZH, kryeministri Isa Mustafa,
Shkëndija shkarkon Duron, emëron trajnerin e ri Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Shkëndijës. Drejtuesit e KF Shkëndija kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin
Gjosha: Shqipëria e vendosur të intensifikojë bashkëpunimin rajonal Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi gjatë vizitës së saj zyrtare në Danimarkë, një takim me Zv. Sek
Çako: Të forcojmë bashkëpunimin ndërmjet policive të rajonit Dje në selinë e Shkollës së Lartë të Policisë në Romë, u zhvillua Forumi i Romës ku morën pjesë të gjithë Drejtorët e Po
Komuna e Strugës thellon bashkëpunimin me komunën e Byjykçekmexhesë (FOTO LAJM) Sot Kryetari i Komunës së Strugës, Ziadin Sela, priti në një takim Kryetarin e Komuës së Byjykçekmexhesë, Hasan Akgun.
Thaçi takon homologun hungarez, firmosen dy marrëveshje (FOTO LAJM) Ministri i Jashtem Hashim Thaci ndodhet per nje dite zyrtare dy-ditore ne Hungari, ku eshte takuar me homologun e tij, P
AAK: Mustafa të shkarkojë Komisionin e Demarkacionit nëse do bashkëpunimin tonë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një komunikate për mediat, shprehet se, nëse Kryeministri dëshiron ta zgjidhë ç
Rama në Çeki: Të angazhuar për një impuls të ri në bashkëpunimin ekonomik Gjatë vizitës në Pragë, kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij çek, Bohuslav Sobotka, u takuan me sipërmarrës dhe inve
Gjosha shmang komentin për bashkëpunimin OSBE-Qeveri Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka vlerësuar kontributin e OSBE në Shqipëri, por ka shmangur komentin nëse bashkë
Hashim Thaçi për vizitë në redaksinë e "The Times" Zv.kryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar redaksinë e prestigjozes "The Times". "
Mbyllet Samiti i Vjenës, ja deklarata e përbashkët Në përfundim të Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kryeministrat e rajonit kanë dalë me një deklaratë të përbas
Jahjaga takon ambasadoren e Turqisë Kivilcim Kuliç Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në Kosovë, K
Mustafa pret ministrin Klosi: Përkushtim për zgjerimin e bashkëpunimin me Shqipërinë Kryeministri Isa priti është takuar sot me ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë të Shqipërisë, Blendi Klosin, ku u
Zanfina beqare, e përkushtuar në karrierë! Zanfina Ismaili ka konfirmuar bashkëpunimin e ardhshëm me dy këngëtare nga skena shqipe, por ka njoftuar se para ‘trios’
Ivanov-Kotzias: Të gatshëm të forcojmë bashkëpunimin me Greqinë Maqedonia është e gatshme për të forcuar më tej bashkëpunimin me Greqinë në të gjitha sferat me interes të përbashkët. K
Thaçi me ish-diplomatin norvegjez: Sot Kosova është një botë tjetër Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi është takuar ish-diplomatin norvegjez Knut Vollebek,
Jahjaga: Do ti japim fund fletë-arresteve të Serbisë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, përmes një statusi në Facebook ka falënderuar institucionet e Repu