999 rezultate për

bashkepunimin

Alban Skënderaj bën bashkëpunimin me reperin shqiptar të Kosovës Kjo verë ishte shumë e nxehtë për pothuajse të gjithë yjet e estradës. Mbrëmje, koncerte muzikore e hite të njëpasnjë
Sela e la të hapur bashkëpunimin me BESËN Lideri i ASH-së, Ziadin Sela sot pasi prezentoi bashkimin e disa sujbekteve dhe OJQ-ve në partinë e tij dhe tha se me BE
Ziadin Sela: Ju bëjë apel gjithë shqiptarëve të përkrahin Fatmir Deharin (VIDEO) Lideri i ASH-së, Ziadin Sela sot theksoi edhe një herë se kandidatin e BDI-së, Fatmir Deharin për Kërçoven e përkrah per
Çështja e emrit të Maqedonisë, temë diskutimi në takimin Cipras-Borisov-Vuçiç Në agjendën e takimit mes liderëve të Greqisë, Serbisë dhe Bullgarisë që do të mbahet sot në Selani, do të jetë edhe emr
Zaev-Hysa:Të thellohet bashkëpunimi Kosovë-Maqedoni Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka realizuar një takim pune me ambasadorin e Kosovës në Shkup, Ylber Hysa. Në
Kryeministri Zaev u takua me ambasadorin kosovar Hysa Kryeministri Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev, sot pati takim me ambasadorin e Republikës së Kosovës Ylber Hysa në të
Ivanov kërkon energji të re në bashkëpunimin rajonal nga samiti i Dubrovnikut Bashkimi Evropian të kthejë besimin dhe perspektivën për gjithë rajonin, por jo vetëm në mënyrë deklarative dhe vetëm me
Ahmeti tregon se për çfarë diskutoi me eurokomisionerin Hahn Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka realizuar sot në Shkup takimin e radhës me eurokomisionerin për zgjerim dhe fqinjësi të
Ministri norvegjez i Punëve të Jashtme Brende në Maqedoni Ministri i Punëve të Jashtme i Mbretërisë së Norvegjisë, Borge Brende, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republik
Manza: Mos rrezikoni bashkëpunimin me NATO-n, ushtria vetëm sipas Kushtetutës Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë në bashkëpunim me KFOR-in organizoi një ligjeratë me Zëvendës Asistentin e Sekre
Vuçiç konfirmon bashkëpunimin me Prishtinën, por jo njohjen e Kosovës Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçic porositi të martën se gjatë kohës së mandatit të tij në postin e shefi
Irani vendos të zhvillojë bashkëpunimin me Rusinë Presidenti i Iranit Hassan Rouhani, ka thënë një ditë më parë se ka në plan që marrëdhëniet me Rusinë të zgjerohen më te
E rrallë, Rama vlerëson bashkëpunimin me kryebashkiakun e PD Kryeministri Edi Rama ka mbyllur turin e tij në qarkun e Korçës, teksa gjatë vizitës në Bashkinë e Devollit, ai është pr
Macron: Franca do luftojë terrorizmin pa kompromis! Presidenti i Francës, Emmanuel Macron paralajmeëroi se vendi i tij do të jetë “i pa kompromis” në luftën kundër “terrori
Rusia konfirmon bashkëpunimin ushtarak me Serbinë Rusia dhe Serbia konfirmuan interesin e përbashkët për zhvillimin e bashkëpunimit në fushën ushtarake, ka thënë ministri
SHBA-të dhe Arabia Saudite nisin bashkëpunimin lidhur me Iranin Ditën e djeshme u mbajt një takim midis Presidentit amerikan Trump dhe zëvendësprincit të Arabisë Saudite. Presidenti
Mattis, kundër bashkëpunimit ushtarak me Rusinë Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis përjashtoi mundësinë e çdo bashkëpunimi ushtarak mes Shteteve të Bashkuara dh
Mustafa flet për bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar: Me rëndësi për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti një delegacion të Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, të kryesuar nga depu
Ali Ahmeti përkujton bashkëpunimin me Ibrahim Rugovën Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka rikujtuar ndihmën që ish presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova i ka bërë atij gjatë kohës k
BDI e fokusuar në bashkëpunimin me partitë shqiptare rreth platformës së përbashkët Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e partisë në Tetovë Ambasadorin e Suedisë