999 rezultate për

bashkepunimin

BE mirëpret bashkëpunimin e Shqipërisë me EULE Task Forca e Posaçme e Hetimit e Bashkimit Evropian (SIFT) përshëndeti miratimin e ligjit i cili i hap rrugë hetimeve pë
Obama falenderon Sarkozy për bashkëpunimin Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama përmes një telefonate të kryer me presidentin e Francës në largim, Niko
Samit ekonomik Maqedoni-Kosove Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shpalosur idenë e mbajtjes së një samiti ekonomik midis Kosovës dhe M
Lufta kundër korrupsionit, sesion për bashkëpunimin policor Bashkëpunimi policor dhe lufta e përbashkët kundër krimit të organizuar është tema e sesionit dy-ditor që zhvillohet në
Totozani-Burgaj, bashkëpunim për të drejtat e njeriut Policia e Shtetit dhe Avokati i Popullit do të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre në funksion të mbrojtjes së të drejta
Basha-Boutaris, diskutime për rritjen e bashkëpunimit Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha është takuar me kryetarin e Bashkisë së Selanikut Janis Boutaris. Gjatë bise
Shkup, Topalli: Dënojmë dhunën, inkurajojmë bashkëpunimin Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli në ditën e dytë të vizitës në Shkup pas takimit me homologun e saj, Trajko Vel
OSBE 15 vite në Shqipëri, Topalli vlerëson bashkëpunimin Më rastin e 15 vjetorit të vendosjes së prezencës së OSBE-së në Tiranë në kryesinë e Kuvendit është zhvilluar një takim
Shqipëria ka keqpërdorur bashkëpunimin me Kosovën Vendosja e çmimit referent nga ana e Shqipërisë për patatet e Kosovës ka sjellë në situatë të palakmueshme bizneset dhe
Sequi vlerëson konsensusin: Vazhdoni bashkëpunimin Vijojnë edhe gjatë ditës së sotme diskutimet për planin e veprimit për plotësimin e 12 pikave të vendosura nga Bashkimi
Shkupi dhe Beogradi, binjakëzim Shkupi do të binjakëzohet me kryeqytetin serb, Beograd si stimul për relacione ekonomike dhe shkëmbim të përvojave nga m
Caushaj takon gazetarët, vlerëson bashkëpunimin Në një takim prezantues me gazetarët, drejtori i Policisë së Tiranës Bernard Caushaj shprehu gatishmërinë dhe vendosmëri
Shqipëri-Zvicër, bisedime për rritjen e bashkëpunimit Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Zvicrës ka qenë në qendër të diskutimeve së zhvilluar gjatë takimit mes ministrit të J
PDSH: BDI preferon bashkëpunimin me Serbinë PDSH përmes një komunikate për shtyp, ka reaguar lidhur me marrëveshjen e miratuar nga Parlamenti i Maqedonisë, për bash
PDSH ka prishur bashkëpunimin me RDK PDSH përfundimisht ka prishur bashkëpunimin e nisur me RDK dhe kjo është konfirmuar në mbledhjen e mbrëmshme të kryesisë
Novotna në krye të Prokurorisë së EULEX-it EULEX-i e ka emëruar Jaroslava Novotnan si kryeprokurore të re të tij. Novotna ka punuar si prokurore për më shumë se t
Rusia dhe Japonia forcojnë bashkëpunimin Rusia dhe Japonia kanë intensifikuar marrëdhëniet e tyre. Ministrat e jashtëm të këtyre dy vendeve kanë rënë dakord për
Uammen: Çështja Meta befasoi shumë prej nesh Ministri danez për çështjet europiane në Bashkimin Evropian Nicolai Uammen shprehu shqetësimin për funksionimin e shteti
Shmangia e evazionit fiskal, marrëveshje mes Shqipërisë dhe Gjermanisë Pas një marrëveshjeje të firmosur nga Ministri i Jashtëm shqiptar dhe ambasadorja gjermane në Tiranë bizneset gjermane q
Thaçi dhe Osmani nisin bashkëpunimin Në selinë qendrore të Partisë Demokratike Shqiptare për vizitë zyrtare qëndroi delegacion i Rilindjes Demokratike Kombët