999 rezultate për

bashkepunimin

Shqipëria dhe Kosova rrisin bashkëpunimin në fushën juridike Republika e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë thëlluar marrëdhëniet në fushën e bashkëpunimit juridik ndërkombëtar Ky th
Procesi i integrimit, Berisha kërkon bashkëpunimin e opozitës Një ditë pas deklaratave të sekretares amerikane të Shtetit, Hillary Clinton, kreu i qeverisë Sali Berisha i ka bërë thi
Panariti - Malkawi: Të intensifikojmë bashkëpunimin dypalësh Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në takim Ambasadorin e Mbretërisë Hashemite të Jordanisë në Repub
Shqipëria vijon bashkëpunimin me Opec Kryeministri Berisha zhvilloi sot një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Fondit të OPEC-ut pë Zhvillim Ndërkombëtar (O
Vlerësohet bashkëpunimi me Malin e Zi Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur Genc Nimanbegun, Deputet i Koalicionit “Fo
Prespektiva europiane, Rama takon kryeministrin rumun Gjatë qendrimit në Bukuresht kreu i opozitës, Edi Rama, u takua të mërkurën me kryeministrin rumun, Viktor Ponta. Në ta
Bregu kërkon bashkëpunimin e opozites: Të përmbushim kriteret e mbetura Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu ka kërkuar bashkepunimin e opozites për përmbushjen e detyrimeve të KE-së të bëra
PS: Berisha nuk e do bashkëpunimin me opozitën Partia Socialiste ka akuzuar sot Berishën se është fajtor për bllokimin e procesit të integrimit të vendit në BE. Në një
MASHT dhe UNICEF vazhdojnë bashkëpunimin Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja bashkë me udhëheqësit e tjerë zyrtarë, priti udhëheqësen e sapo
Blair falenderon MJ për bashkëpunimin me fondacionin "Tony Blair" Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, i ka dërguar një telegram falënderimi Zëvendësministrit të Punëve
SHBA forcon bashkëpunimin me Paqësorin Aziatik Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se Shtetet e Bashkuara do të forcojnë partneritetin e sigurisë rajona
"Branitellat", Zgjohu! përshëndet bashkëpunimin BDI-PDSH Lëvizja Qytetare ZGJOHU! përshëndet gatishmërinë e Partisë Demokratike Shqiptare që të rreshtohet bashkë me Bashkimin De
Bayern-Deutche Telecom, së bashku edhe 4 vjet Bayern Mynih zgjat edhe për 4 vjet kontratën me sponsorin e fanellës, gjigandin e telefonisë gjermane "Deutsche Telekom"
"Universal" ndërpret bashkëpunimin me Kristen Stewart Kristen Stewart nuk do të jetë më pjesë e filmit të dytë të Borëbardhës. 22-vjeçarja kishte rol kyç në filmin e parë, nd
Berisha-Lute: Bashkëpunimi në fushën e sigurisë vazhdon Kryeministri Berisha zhvilloi sot, gjatë drekës së shtruar në nder të pjesëmarrëve në takimin mbi sigurinë globale, në R
Noka-Moro: Të thellojmë bashkëpunimin Ministri i Brendshëm, Flamur Noka, priti në një vizitë kortezie, Christine Moro, ambasadoren e Repubikës së Francës në S
Tavo merr detyrën: Premton reforma Në ditën e parë në krye të Ministrisë së Shëndetësisë Vangjel Tavo kërkoi bashkëpunimin e të gjitha drejtorive për përmb
Milo-Dule nuk mohojnë bashkëpunimin me Nanon Aleatët e Partisë Socialiste kanë shfaqur hapur mundësinë e një bashkëpunimi me ish-kryetarin e PS-së, Fatos Nano, në ra
Kinë-Kosovë, diskutime për bashkëpunimin ekonomik Avancimi i bashkëpunimit ekonomik mes Kinës dhe Kosovës ka qenë temë e diskutimit mes kreut të Odës Ekonomike të Kosovës
Gaiani-Bregasi, diskutime mbi bashkëpunimin Ambasadori italian në Tiranë, Massimo Gaiani është takuar të martën me presidentin e Biznesalbania, Luan Bregasi ku në q