999 rezultate për

bashkepunimin

Televizioni Kombëtar Turk vazhdon bashkëpunimin me RTSH-në Kryeministri Berisha priti sot në takim, Drejtorin i Përgjithshëm Televizionit Kombëtar Turk dhe President i Unionit të
Pitella: Rama dhe Meta të realizojnë ëndrrën e shqiptarëve Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim falenderoi sot zv. Presidentin e Parlamentit Europian, Gianni Pittella për mbësh
Përplasjet me Ramën, Dogjani largohet nga PS Deputeti socialist Asllan Dogjani është dorëhequr sot nga Partia Socialiste. Në një deklaratë për mediat, Dogjani u shpr
Xhaferi-Petkov: Kontestet zgjidhen me bashkëpunim Talat Xheferri, ministër Mbrotjes është takuar me ambasadorin e Republikës së Bullgarisë, Ivan Petkov. Ata janë dakordua
Turqi- Kosovë rrisin bashkëpunimin ushtarak Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Turqisë do të thellohen akoma më shumë veçanërisht në fushën e bahkëpunimit ushtarak. Sipas
Komuna e Mitrovicës dhe Zyra Administrative rrisin bashkëpunimin Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati dhe shefja e Zyrës Administrative në Veri, Adrijana Hoxhiq dikskutuan të
Bashkëpunimi, në Ministrinë e FSK-së zhvillohet takimi me atashetë rezidentë në Kosovë Në Ministrinë e FSK-së, u mbajt të mërkurën takimi i parë i rregullt, për këtë vit, me atashetë rezidentë dhe ata të akr
Takim Gruevski-Borisov: Të forcojmë bashkëpunimin Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka zhvilluar një takim me homologun e tij bullgar Boris Borisov. Temat e disk
Berisha takon ministrin azer: Forcojmë bashkëpunimin ekonomik Kryeministri Sali Berisha priti sot zotin. Azad Rahimov, Ministër i Rinisë dhe Sporteve të Azerbajxhanit. Ministri Rahim
Binjakëzimi i bashkive, Basha: Projekti nxit bashkëpunimin me bashkitë e BE-së Kreu i Bashkisë Lulzim Basha e ka cilësuar si një ngjarje të rëndësishme projektin evropian “Për binjakëzimin e Bashkive
Dialogu, Brukseli me propozime për pjesën veriore Në takimin e radhës mes palës kosovare dhe asaj serbe, Brukseli mund të hedhë në tryezë një propozim me të cilin synohet
Qose fton treshen Thaçi-Krasniqi-Limaj, të vazhdojnë bashkëpunimin Kryeministri Hashim Thaçi, kryetari i kuvendit Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj duhet të vazhdojnë bashkëpunimin. Kështu
Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në fushën e mbrojtes Në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes, të hënën u zhvillua një takim i grupit të punës “Për menaxhimin dhe bashkëpunimi
Kuçi dhe Giffoni bisedojnë për bashkëpunimin juridik ndërkombëtar Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, sot ka zhvilluar një takim më Ambasadorin e Rep
MD dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar do të zgjerojnë bashkëpunimin Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, sot ka pritur në takim Ambasadorin e Mbretërisë
Ahmeti-Thaçi, gati për bashkëpunim? Sipas asaj që shkruan e përditshmja maqedonase "Dnevnik", kryetarët e BDI-së dhe PDSH-së, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, j
Bashkëpunim në luftën kundër trafiqeve të paligjshme Presidenti Nishani priti sot në një takim Komandantin e Përgjithshëm të Rojes së Financës italiane, Saverio Capolupo, i
Budva, Nishani dhe Jahjaga kërkojnë përfshirjen e Kosovës në nismat rajonale (FOTO-LAJM) Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani dhe presidentja e Kosovës Ahtifete Jahjaga kanë marrë pjesë sot në samitin e IV Ra
Nishani-Ivanov: Incidentet të papranueshme Update - ncidentet gjatë vizitës së kryeministrit Nikola Gruevski në Shqipëri dhe djegia e flamujve shtetërorë të Maqedo
Shërbimi i provës, Wollfarth kërkon bashkëpunimin e pushtetit vendor Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi e cilësoi shërbimin e provës si një histori suksesi. Në konferencën për forcimin e b