999 rezultate për

bashkepunimin

Moore takohet sot me ish-kryeministrin Berisha Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore zhvillon sot një takim në orën 11:00
Stankovic-Veliaj, bisedojnë për bashkëpunimin arsimor Ministri i Rinisë dhe Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj është takuar me kryetarin e organit koordinues për jugun e Serbi
Raporti i trazicionit 2013, Rama: Të investojmë tek kapitali njerëzor Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se investimi në kapitalin njerëzor është shumë i rëndësishëm për zhvillimin e vendit.
Ahmeti takon ambasadorin kroat, diskutohet integrimi në BE Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është takuar sot me ambasadorin e Kroacisë në Maqedoni, Zlatko
Franca përkrahë heqjen e vizave për Kosovën Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Francës, ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi është pritur nga mi
Rama-Gjukanoviç shprehin gatishmëri për bashkëpunimin Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot, një vizitë zyrtare në Mal të Zi, ku fillimisht u prit në një takim të veçantë nga Kr
AAK: Mbledhja e dy qeverive, për qëllime propagandistike Zyrtarë të AAK-së thonë se takimi i përbashkët midis Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, është më shumë propagan
Shqipëria do të intensifikojë bashkëpunimin me Kuvajtin Ministri i Bujqësisë, zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, priti në nje takim kortezie ambasa
Shqipëri-Izrael, dimensione të reja në bashkëpunimin ekonomik Zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Bujqësisë Edmond Panariti morën pjesë në Forumin e Biznesit Shqipëri-Iz
Kina e gatshme të ndihmojë Maqedoninë Republika Popullore e Kinës dhe Republika e Maqedonisë kanë arritur nivel më të lartë të marrëdhënieve bilaterale deri t
Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi në stad të ri bashkëpunimi Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot bashkëpunimin midis Shqipërisë dhe Greqisë dhe vuri theksin në vullnetin e qeverisë s
OSBE mbështet bashkëpunimin rajonal kundër korrupsionit në Evropën Juglindore Në Durrës filloi sot një konferencë rajonale dyditore, që synon forcimin e bashkëpunimit kundër pastrimit të parave dhe
Obama letër Berishës: Mirënjohje për bashkëpunimin Ish-kryeministri, Sali Berisha publikon në profilin e tij në Facebook, letren e dërguar nga presidenti amerikan Barack O
Lufta kundër krimit e korrupsionit, Kabashi takon Llallën Kryeprokurori i Shtetit Ismet Kabashi ka pritur në një takim Kryeprokurorin e Përgjithshëm të Shqipërisë, Adriatik Llall
Saraçini: Maqedonia e Kosova të thellojnë bashkëpunimin Përpjekjet nga njera anë të Kosovës dhe nga ana tjetër të Maqedonisë rezultuan të suksesshme në zhbllokimin e kufirit në
Jahjaga falenderon ambasadorin Giffoni Presidentja Jahjaga e falënderoi ambasadorin Giffoni, për bashkëpunimin midis institucioneve të Republikës së Kosovës dh
Llalla- Grieve: Shqipëria, garanci për luftën kundër kriminalitetit Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla takoi sot Prokurorin e Përgjithshëm të Mbetërisë së Bashkuar dhe Uellsit, Domi
Topalli: Në opozitë gjithçka për integrimin Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në takim ambasadorin e Italisë, z.Massimo Gaiani. Duke falënderuar amb
Takimi me homologun grek, Tahiri: Të mos pengohet lëvizja e shqiptarëve Ministri i Brendshem i kabinetit Rama, Saimir Tahiri zhvilloi sot një takim me ministrin grek per Rendin Publik dhe Mbr
Kosovë-Slloveni vazhdojnë bashkëpunimin (FOTO-LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e jashtëzakonshëm dhe fuqiplot