999 rezultate për

bashar

Tre të plagosur në Liban Një sulm me raketa që ka ndodhur në jug të kryeqytetit të Libanit, Bejrut ka plagosur tre persona. Sipas banorëve dhe zy
Bashar al-Assad shpall amnesti për krimet e kryera Në një pjesë të qytetit sirian të Aleppos për pak kohë janë ndalur luftimet, për t,u dhënë zyrtarëve të Gjysmëhënës së K
Kriza politike në Liban, përcaktohet kryeministri i ri Një politikan sunit pro-perëndimor, Tamam Salam, është nominuar për t'u bërë kryeministër i ardhshëm i Libanit, duke i d
Obama i premton Jordanisë 200 mln dollarë Në konferencën e zhvilluar në Aman mes presidentit të SHBA-së Barack Obama dhe Mbretit Abdullah, Obama është shprehur se
Kryengritësit sirianë lirojnë 48 iranianët Kryengritësit sirianë kanë liruar 48 iranianë në këmbim të 2130 të burgosurve që po mbahen nga forcat besnike të preside
Siri, fjalimi i rrallë i Al-Assad Në një dalje të rrallë para opinionit, presidenti Bashar al-Assad pritet të flasë për zhvillimet në Siri dhe në rajon. M
Bashar al-Assad nuk dorëzohet: Nuk do rrëzohem si Gaddafi Presidenti Bashar al-Assad përkundër gjithë liderëve të tjerë të botës myslimane dhe atyre botërorë e ka përshkruar Pran
Siri, dezerton zëvendësi i Bashar al Assad Zëvendës presidenti sirian Farouq al- Sharaa "ka dezertuar" dhe tashmë ndodhet në Jordani. Lajmi publikohet nga zëdhënës
Asad zgjedh kryeministrin e ri Pas arratisjes së kryeministrit Rijad Hixhab, presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad ka emëruar të enjten kryeministrin e r
"Arratiset" presidenti sirian Kryeministri britanik David Cameron ka kërkuar që presidenti sirian Bashar al-Assad të lërë pushtetin sa më shpejt të je
Kapet anije me armë, destinacioni Siria Një anije me flamur gjerman është ndaluar në Detin Mesdhe pasi në bordin e saj kishte një sasi të madhe armësh iraniane
Siri, 24 viktima nga luftimet Vazhdon të mos ndalet dhuna në Siri. Gjatë së shtunës të paktën 24 persona janë vrarë në luftimet e reja në periferi të
Siri, 92 të vrarë brenda 24 orëve Plani i armëpushimit i vendosur mes të dërguarit të Ligës Arabe Kofi Annan dhe presidentit sirian Bashar al Assad duket
Xhaxhai i Presidentit të Sirisë: Assad nuk do rezistojë gjatë Xhaxhai i Presidentit të Sirisë Bashar al-Assad është shprehur për BBC se nipi i tij nuk mund të ruajë pushtetin edhe pë
Siria shpall zgjedhjet e reja presidenciale Siria do të zvillojë zgjedhjet presidenciale në datën 7 maj. Njoftimi është bërë nga Parlamenti i Sirisë. Ndërsa përfaqë
Clinton: Bashar al-Assad një kriminel lufte Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton e ka cilësuar si një kriminel lufte presidentin e Sirisë Bashar al-Assad
Bashar al-Assad akuzon perëndimin për ndarje të vendit Pas takimit me zyrtarin e lartë të Ministrisë së Jashtme kineze, Zhai Jun në një pronocim për televizionin shtetëror, pr
Zv/ministri i jashtëm kinez takon përfaqësuesit e Bashar al Assad Zv/ministri i jashtëm i Kinës Zhai Jun viziton Sirinë në përpjekje për të biseduar me përfaqësuesit e presidentit Bashar
Ban Ki Moon akuzon Al-Asad për dhunë ndaj njerëzimit Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban ki Moon ka akuzuar regjimin e Bashar al-Asadit se po kryen krime kundër njerëzimi
Klinton apel Bashar al-Asad për ndalimin e dhunës Pas takimit me ministrin e jashtëm të Turqisë, Ahmet Davutogllu në Uashington sekretarja emerikane e shtetit Hillari Kli