999 rezultate për

bashar

Nga Mao te Bashar Al-Assad, ja regjimet më vrastare në botë (FOTO LAJM) Një listë me udhëheqës politikë të shekullit XX, që janë përgjegjës për vrasjen e miliona njerëzve është botuar para pak
Bashar Al Asad bën show në një kishë në Damask (FOTO LAJM) Presidenti sirian Bashar Al Asad ka publikuar disa foto nga vizita e tij në një kishë katolike në Damask. Asad i shoq
Opozita siriane: Të gatshëm për bisedime me Bashar Al-Assad Fraksionet e opozitës së përçarë siriane, që luftojnë regjimin e presidentit Bashar al-Assad, kanë rënë dakort për nisje
Bashar Al Assad ka kryer më shumë vrasje se ISIS Organiztat monitoruese dhe analistët janë të mendimit, qeveria e presidentit sirian Bashar al-Assad ka vrarë më shumë nj
Bashar Al Asad lutet në xhami Presidenti sirian Bashar Al Asad është parë duke u lutur në një nga xhamitë e Damsaskut së bashku me besimtarë të tjerë.
Rusia përpiqet ta zgjidhë konfliktin e Sirisë Rusia i ka bërë thirrje opozitës siriane që të ulet në tryezë bisedimesh me qeverinë e Bashar Al Asad në Moskë, me qëlli
Regjimi i Bashar Al Assad vret 16 fëmijë Të paktën 42 sirianë civilë janë vrarë nga sulmet ajrore të regjimit të Bashar Al Assadit në provincën Idlib, në veriper
Ja mizoritë që ka kryer Bashar Al Assad Një komision i OKB-së ka kryer hetime në terren dhe ka arritur në përfundimin se krimet më të mëdha njerëzore në Siri ja
"Nuset" e Bashar Al Assad (FOTO LAJM) "Dashuri në kohë lufte" do ta quanin shkrimtarët në romanet e tyre, por gjithçka është e vërtetë. Në një kohë kur Siria
Bashar al Assad deklaroi epërsi në konfliktin e armatosur Presidenti i Sirisë Bashar al Assad ka deklaruar epërsinë e shtetit në konfliktin luftarak që zgjat prej tre vjetësh.
Bashar al-Assad kërkon të rizgjidhet president i Sirisë Presidenti i Sirisë Bashar al-Assad, është duke përgatitur terrenin për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale gjatë muajve
Nisin bisedimet për arritjen e paqes në Siri Nisi sot në Zvicër konferenca e paqes për Sirinë, e cila ul për herë të parë në të njëjtën tavolinë opozitën dhe qeverin
Kerry: Assad pengesë për zgjidhjen e konfliktit në Siri Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry tha se nuk mund të ketë zgjidhje paqësore të konfliktit në Siri, për aq kohë sa
Papa Françesku nuk ka biseduar me Assad-in Update- Ndërsa në media u publikua lajmi se Papa Françesku ka realizuar një bisedë telefonike me presidentin e Sirisë Ba
Shqiptarët që luftojnë kundër regjimit të Bashar al Assad (VIDEO) Në Siri ka shqiptarë që luftojnë kundër regjimit të presidentit Bashar al Assad, por se këta shqiptarë nuk janë pjesë e
Darka e John Kerry me Bashar al-Assadin (FOTO LAJM) Ndërsa Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke përgatitur një sulm të mundshëm mbi Sirinë, ekziston një imazh të cilin
OKB kërkon ndalimin e luftimeve në Siri për Ramazan Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim ndërmjet kryengritësve dhe
Xhaxhai i Bashar al-Assad, 70 milionë euro në një ditë Ndërsa lufta civile në Siri po i kushton në mënyrë të përditshme qindra njerëzve të thjeshtë, xhaxhai i diktatorit Basha
Rusia e BE-ja flasin për Sirinë Rusia dhe Bashkimi Evropian kanë nisur bisedimet dyditore, të lëna në hije nga mosmarrëveshjet e mbështetjes së fuqishme
Shqiptari nga Gostivari vritet në Siri Një tjetër shqiptar nga Maqedonia ka humbur jatën në Siri si pjesëtar i forcave rebele kundër regjimit të Bashar Al Asad