999 rezultate për

basha

Edi Rama konferencë urgjente për mediat Kryeministri Edi Rama pritet të dalë në një konferencë për mediat në orën 13.30. Ende nuk dihet cila do të jetë tema e f
Basha i përgjigjet Ramës: Zbato planin që ta kemi nisur, ose hap krahun A do ta pranojë Edi Ramën në zyrë kryetari i PD-së? Përgjigjja e Bashës sot: Nuk është çështje për Bashën dhe për Ram
"Nuk është Basha", Spiropali zbulon ideatorin e djegies së mandateve Ministrja për Marrdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali gjatw emisionit "Real Story" wshtw ndalur tek djegia e mandat
DW: Zgjedhjet e parakohshme, kusht i Gjermanisë për negociatat? Opozita i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përsëritjes së Lokaleve 2019 dhe rifillimit të prot
DW: Opozita i rikthehet idesë për zgjedhje të parakohshme Opozita i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përsëritjes së Lokaleve 2019 dhe rifillimit të prot
Basha mbledh Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar në selinë blu Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur sot në mbledhje kryesinë e partisë dhe ish-grupin parlamentar. Taki
Murrizi me Gjiknurin në Vjenë: Meqë Basha u pajtua me PS, as unë s'ka kuptim të rri i zemëruar me Damianin Shqipëria do të vëzhgojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare të kësaj të diele në Austri. Kreu i Komisionit të Reformës
"Përgatituni për zgjedhje", zbardhen porositë e forta të Bashës për Kolegjin e Kryetarëve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar Kolegjit të Kryetarëve që të punojnë si të ketë zgjedhje nesër
Kushti i BE për Reformën Zgjedhore, Basha mbledh Kolegjin e Kryetarëve Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot pasdite në selinë blu kryetarët e rretheve për të diskutuar në lidhje me viju
DW: Shenja dialogu në Shqipëri, Basha gati të ulet me Ramën Pas vendimit të Bundestagut për Shqipërinë, presidenti Ilir Meta e quan urgjente zgjidhjen e krizës së thellë politike.
Kryemadhi braktis Bashën: Pranojmë zgjedhjet me Ramën në krye Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më parë dhe njoftuar nga Albeu.com, Monika Kryemadhi ka filluar të afrohet me një shp
Basha sulmon Tom Doshin: Me Avdylajt vodhën votat për llogari të Ramës Lulzim Basha sulmoi një numër të madh personazhesh pranë Ramës duke thënë se ata kishin vjedhur vota në shërbim të pusht
Basha për negociatat: Rama dështoi, jam i lehtësuar që nuk na thanë "JO" të prerë (VIDEO) Kryedemokrati Basha në një bashkëbisedim me gazetarët shprehu mirënjohje ndaj grupeve politike qeverisëse në Gjermani pë
Basha bashkëbisedim me gazetarët në të njëjtën orë me tryezën e OSBE Kryetari i PD, Lulzim Basha do zhvillojë një bashkëbisedim me gazetarët në të njëjtën kohë që do zhvillohet edhe tryeza
Vendimi i CDU/CSU për negociatat me BE, reagon Basha: Shtimi i kushteve tregon hapa prapa “Çelje negociatash për Shqipërinë pas plotësimit të kushteve”. Është ky vendimi i grupeve Parlamentare të Koalicionit
Pasi u zbulua platforma e aleatëve, Basha u përgjigjet krerëve të partive të vogla Pak orë pasi aleatët e tij zbuluan platformën e përbashkët të përbërë nga shtatë pka kryesore me disa nënpika seciale nd
Basha takon banorët e prekur nga tërmeti në qytetin e Durrësit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vizituar mbrëmjen e sotme banorët e qytetetit të Durrësit, shtëpitë e të cil
Tërmetet tronditën vendin, reagon Basha Kreu i PD-së, Luzlim Basha, ka reaguar pas tërmeteve të fuqishëm që goditën vendin pasditen e sotme. Me një mesazh so
Dënimi i Tahirit, reagon Basha: Vendim i turpshëm Menjëherë pas vendimit të Gjykatës për Saimir Tahirin i cili u dënua vetëm për 'shpërdorim dëtyre' ka reaguar lideri i
ZYRTARE/ Migjen Basha bëhet me ekip të ri (VIDEO) Migjen Basha më në fund ka vendosur për të ardhmen e tij. Pas largimit nga Arisi në Greqi, mediat e lidhnin me një kalim