999 rezultate për

basha

Basha i përgjigjet nga Kruja “presionit” të Rexhep Rrajës: Do ta shohësh ti! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kruja në një bashkëbisedim me të rinjtë tha se beteja kryesore e tij ë
Rrezikon 7 vite burg për lobimin rus, reagon për herë të parë Basha Ditën e sotme Basha është shpallur i panderuar nga Prokuroria për dosjen e lobimit rus. Kreu i Partisë Demokratike,
Basha i pandehur për lobimin rus, reagon Partia Demokratike Ditën e sotme Prokuroria mori të pandehur kryetarin e opozitës Lulzim Basha, dhe dy fuksionarë të PD në lidhje me lobimi
Lobimi rus, Lulzim Basha rrezikon deri në 7 vite burg Ditën e sotme Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë të pandehur nga Gjykata për lobimin në SHBA.
Balla irritohet për akuzat ndaj Lulzim Bashës Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taualant Balla ka reaguar pas lajmit se Luzlim Basha është marrë i pand
Tentoi ta "fundosë" me dosjen e Kalimashit, kush është prokurori që mori Bashën të pandehur Çështja e lobimit rus e Partisë Demokratike në SHBA është bërë tashmë një betejë me drejtësinë e cila ditën e sotme me k
Mbyllen hetimet, Lulzim Basha merret i pandehur Kryetari i opozitës Lulzim Basha është marrë i pandehur. Ky vendim ka ardhur pasi janë mbyllur hetimet për çështjen e lo
Basha tregon çfarë e bën ndryshe atë nga Edi Rama Në takimin me të rinjtë në Vlorë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes së çfarë e bën
Ironizon Murrizi: 4 mln shqiptarë u trembën nga tërmeti, Basha ia pa kimetin Pak ditë më parë në media qarkulloi me shpejtësi lajmi se kryedemokrati Basha ka lëvizuar në një vilë luksoze në perifer
Vrasja e efektivit Basha në Lazarat, arrestohet i shumëkërkuari Është vënë në pranga Beqo Ibrahimi, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasjen e efektivit të FNSH-së, Ibrahim Basha.
Lulzim Basha zbulon arsyen pse ka hyrë në politikë Në një takim me të rinjtë në Shkodër, në kuadër të turit të takimeve për “Rrugëtimin për Shqipërinë”, Basha tha se plaga
Bushatit nuk i intereson Basha: Nuk jemi vend dordolec, jemi pjesë e NATO-s Komisioni i Jashtëm nisi diskutimet për projekt-rezolutën “Për Ndërhyrjet e Huaja në Proceset Elektorale dhe Dezinformim
Basha flet për shtëpinë luksoze: Kam lëvizur me qira për një periudhë të përkohshme Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaron se shtëpia ku është vendosur është marrë me qira dhe se kontratat e dokumentet janë t
U shpërngul tek vila super luksoze jashtë Tiranë? Flet hapur Basha Vetëm pak ditë më parë në media qarkulloi gjërësisht lajmi se kryedemokrati Lulzim Basha është shpërngulur bashkë me fam
Zotohet Basha: Vitin e parë të qeverisjes, paga minimale 300 euro Lulzim Basha ka udhëtuar ditën e sotme drejt Korçës në kuadër të turit "Rrugëtimi për Shqipërinë", ishte qyteti i Korçës
Demokrati i përkëdhel sedrën Lulzim Bashës: Të kemi kryeministër! "Në fillim dua të them që ndihem shumë mirë që jam me ju por që do t’ju cilësoja si një kryeministër të vendit, pasi mez
Ndalimi i Redjan Rrajës, reagon Basha: Luftë e pastër mes bandave në pushtet Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar mesditën e sotme pas arrestimit të Redjan Rraja, në lidhje me atentatin ndaj prokur
PD me strategji të re, Basha fillon takimet në Elbasan Kreu i opozitësLulzim Basha, do të mbledhë sot kryesinë e Partisë Demokratike në Elbasan. Arsyeja e këtij takimi mëso
Qeveria Rama kërkon nisjen e hetimeve për Bashën për vilën luksoze (VIDEO) Pak ditë më parë në media ka qarkulluar lajme mbi vilën e re luksoze të kryetarit të PD Lulzim Basha. Vetë PD si dhe
E futi Basha në Kuvend? Hajdari: Se mohoj, jam mirënjohëse! Deputetja Rudina Hajdari argumentoi pse opozita në parlament kërkon ndryshim të sistemit zgjedhor në proporcional kombët