999 rezultate për

basha

Basha: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e lira Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, Basha i shpreh mirenjohje Partisë Popullore Europiane për vëmendjen e veçantë ndaj S
Pas Metës, Basha takon ambasadorin Soreca Ka nisur takimi mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe ambasadorit të BE Luigi Soreca. Ky takim, vjen pak pasi Basha tak
Përfundon takimi i Metës me Bashën dhe aleatët, për çfarë u diskutua Ka përfunduar takimi mes presidentit Ilir Meta, kreut të opozitës Lulzim Basha dhe aleatëve në Presidencë. Mbledhja z
Basha feston në Greqi 28-nëntorin, ja arsyen pse Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vendosur që 28-nëntorin e këtij viti ta festojë në Greqi. Me anë të një n
Përçahet aleanca Basha-Meta? Pasi u dëbua nga Presidenca, Borchard shkon në selinë blu Mes opozitës dhe Presidencës kanë nisur përplasjet e para. Ditën e sotme ambasadori i OSBE u "përzu" nga Meta duke e
Basha: Tifozët i treguan vendin Ramës Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë vizitës së sotme në Lezhë, nuk ngurroi të përmendte përballjen me Francën, ku tifozët s
"Mafiozët shqiptarë, të lidhur me politikanë", Basha përmend emrat Prokurori Kombëtar i Antimafias në Itali, Federico Cafiero de Raho ka bërë deklaratën e fortë se mafiozët shqiptarë kanë
Basha kujton 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës, homazhe tek memoriali i ish-të përndjekurve politikë Teksa sot shënohet 75-vjetori i Çlirimit të Tiranës, këtë ditë e ka kujtuar edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha. Kryed
Basha për krizën: Shqipëria punon për një kalçeto me oligarkë të Ramës Kryetari i partisë Demoratike Lulzim Basha gjatë takimit me feremrët e Devollit ka komentuar edhe njëherë situatën e vës
Basha tregon zgjidhjen për ngërçin që ka zënë vendin: Zgjedhje të parakohshme! Lulzim Basha në një konferencë për shtyp ka folur për ngërcin që ka zënë vendin tonë. Sipas tij ka vetëm një zgjidhje
Basha sulmon qeverinë: E konsideron biznesin ‘kalçeto’ të oligarkëve Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka risjellë sërish në vëmendje mesazhet që ka dhënë sot në një takim me biznesin në Sarand
Basha: Duan gjyqtarë që falen natën në Surrel, Kushtetuesja do jetë kukull e regjimit Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme është takuar me qytetarët e Sarandës, ku nuk nguroi të prekte dhe ccështjen e R
"Air Albania Stadium", Basha e quan sajesë dhe ngre dyshime Nga Fieri kreu i PD, Lulzim Basha komentoi vendosjen e emrit “Air Albania” për stadiumin e ri që do të inaugurohet në Ti
Braçe reagon për aksionin në Astir dhe propozon: Basha t'u dhurojë shtëpi se ka para! Deputeti Erjon Braçe ka reaguar lidhur me aksionin e IKMT-së për prishjen e banesave në zonën e Astirit. Braçe shkrua
A do të zbrisni në terren tek banorët e Astirit? Basha i shmanget pyetjes së gazetarëve Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte i pranishëm në spitalin e Traumës për të vizituar banorët e lënduar di
Basha nga Spitali i Traumës: Skenar i Ramës që të çojë qytetarët drejt përgjakjes Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar të lënduarit nga përplasja në zonën e "Astriti". Për gazetarët ai tha se ky është nj
Basha viziton të lënduarit e Unazës te Spitali i Traumës (VIDEO) Lideri i PD-së, Lulzim Basha mbërrin tek Spitali Traumës për të vizituar personat e lënduar gjatë përplasjes në protestë
Tensione në Astir, Basha anulon takimin me përfaqësuesit nga biznesi Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vendosur të anulojë tëkimin me përfaqësuesit e biznesit të planifikuar ditën
"Ka ardhur koha", Basha reagon ashpër pas deklaratës së Ramës Kreu i PD Lulzim Basha ka reguar pas fjalit tw Kryeminisrtit Rama ditwn e sotme nw Ohwr. Sipas Bashws, dështimi me
Dosja e Bashës bllokohet në Prokurori, Braçe shpërthen ndaj prokurorëve Ndërkohë që dosja e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht