999 rezultate për

basel

Chelsea-Basel, formacionet e mundshme Chelsea do të provojë këtë mbrëmje finalen e dytë rradhazi në Europë pas asaj në Champions League një vit më parë. Përba
Europa League, formacionet e dy gjysëmfinaleve Pas dy netëve magjike të Champions League sot i vjen rradha gjysëmfinaleve të para të Europa League. Në Zvicër Basel pre
Europa League: Basel-Chelsea, Fenerbahçe-Benfica Para se të mësohen çiftet gjysëmfinale të Champions League janë mësuar çiftet gjysëmfinaliste të Europa League. Shorti i
Adebayor, ç'penallti e shëmtuar (VIDEO) Një penallti shumë e shëmtuar ajo e gjuajtur nga sulmuesi Emanuel Adebayor në ndeshjen Basel-Tottenham, e vlefshme për ç
Basel-Tottenham: AVB: E përmbysim Përpara ndeshjes së parë në "White Hart Lane" një javë më parë, vështirë se Andre Villas Boas e kishte menduar që rezult
Admir Mehmedi: Mund të luaj në disa pozita në sulm Admir Mehmedi, futbollisti shqiptar nga Maqedonia i cili luan për klubin ukrainas, Dynamo Kiev, ka deklaruar se mund të
Shaqiri mirëpret Guardiolën: Do bind trajnerin se jam i rëndësishëm Kalimi i Pep Guardiolës tek Bayern Munich është mirëpritur edhe nga Xherdan Shaqiri. Mesfushori nga Kosova është shprehu
Milan në gjurmët e portierit të Basel (VIDEO) Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive piemonteze "TuttoSport", Milan është në gjurmët e Yann Sommer, portieri 24
Të gjithë të çmendur pas Dragoviç (VIDEO) Tashmë që startuan edhe ndeshjet e Champions dhe Europa League, emisarët e skuadrave të ndryshme në Europë kanë nisur pu
Kush është Granit Xhaka, futbollisti që ngjan me Ronaldon (FOTO LAJM) Kush është futbollisti shqiptarë që për shumicën e europianëve ngjason shumë me Cristiano Ronaldon?! Bëhet fjalë për
Xhaka: Paratë ia jap familjes Granit Xhaka ndihet i gatshëm për ta bërë hapin e radhës në karrierë. Mesfushori kosovar po kalon momente të mira me Bas
Xhaka: Basel nuk është Hoffenhaim Në Basel, fitorja 7-1 e Bayern Mynih kundër Hoffenhaim, nuk ka shkaktuar asnjë lloj ndjenjë frike apo hezitimi në prag t
Të mëdhenjtë “vrapojnë” pas Xhakës (VIDEO) Mbërrin nga Gjermania konkurrentja e Juventus për të siguruar talentin shqiptar të Zvicrës dhe Baselit, Granit Xhaka. Si
Basel mposht edhe Bayern-in (VIDEO) Sivjet siç duket nuk ka skuadër që i bën ballë Bazelit. Pas Manchester Unitedit, në takimin e zhvilluar të mërkurën mbrë
Vjen firma, Shaqiri lojtar i Bayern Mynih Bayern Mynih i përgjigjet Borussia Dortmund në merkato. Nëse kampionët e gjermanisë, pak kohë më parë nënshkruan me tale
Shaqiri firmos për Bayern Munich? Bayern Munich raportohet se tashmë ka nënshkruar me shqiptarin Xherdan Shaqiri dhe do ta konfirmojë këtë më vonë gjatë k
Basel, Shaqiri në verë te Bayern Mynih Sipas raportimeve të revistës gjermane "Kicker", në merkaton e verës futbollisti shqiptar i Basel dhe Kombëtares zvicera
“Temperatura nën 0” për Xherdan Shaqirin Futbollisti shqiptaro-zviceran i Basel, Xherdan Shaqiri është shumë pranë kalimit në kampionatin rus të futbollit. Sipas
Galatasaray konfirmon interesimin për Shaqirin Galatasaray konfirmon se ka bërë një ofertë zyrtare për talentin shqiptar nga Gjilani me pasaportë zviceriane, Xherdan S
Bayern Mynih kërkon Xherdan Shaqirin Bajerni i Mynihut është në gjurmët e futbollisti shqiptar me pasaportë zvicerane Xherdan Shaqiri. Gjithshka bëhet e ditu