999 rezultate për

basel

Milani përgatit revolucionin, kush ikën e kush qëndron (FOTO LAJM) Milani nuk po kërkon vetëm një trajner për sezonin e ardhshëm, por po punon seriozisht edhe në merkato. Duke parë që Eur
Shaqiri-Salah, sfida e javës në Serie A (VIDEO) Inter-Fiorentina do të jetë edhe një sfidë mes dy lojtarëve të ardhur gjatë merkatos së janarit: Xherdan Shaqiri dhe Moh
Gashi shënon në disfatën e Baselit (VIDEO) Shkëlzen Gashi gjen sërish rrugën e rrjetës në kampionatin zvicerian duke u konfirmuar një nga lojtarët e momentit në ra
Basel-Porto, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në stadiumin "St. Jakob-Park" Baseli i treshes shqiptare Gashi, Xhaka e Ajeti pret Porton. Një sfidë e barazpeshuar por
Gashi shënon dhe shmang humbjen për Baselin (VIDEO) Shkëlzen Gashi shmangu humbjen e Baselit në sfidën me Sionin në kuadër të javës së 20 të Superligës së Zvicrës, duke kon
Shaqiri kapet "mat" me të dashurën (FOTO LAJM) Edhe pse ka pak kohë që është shpërngulur në Milano për të veshur fanellën e Interit Xherdan Shaqirit ka rënë pre e papa
Zyrtare: Xhaka rinovon me Baselin deri në 2018-ën Basel ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me Taulant Xhakën, futbollistin 23-vjeçar të Kombëtares shqiptare. Mesfushori
Xherdan Shaqiri te Inter për 18 milionë euro Gazeta prestigjoze gjermane, "Bild", e bën fakt të kryer. Sot Xherdan Shaqiri kalon tek Interi për shumën e 18 milionë e
Naser Aliji zgjedh Shqipërinë Naser Aliji nga Kumanova duket se e ka bërë zgjedhjen e tij dhe ajo është Shqipëria. Për këtë janë të bindur dhe në Zvic
Baseli i shqiptarëve eliminon Liverpoolin, Reali rekord pikësh (VIDEO) Real Madridi ka vazhduar me formën e jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve duke regjistruar edhe fitoren e gjashtë pas g
Baseli i Gashit kërkon historinë në "Anfield Road" (FOTO LAJM) Liverpool dhe Basel do të luajnë sonte në 20.45, në "Anfield Road", ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, ndeshja e cil
Baseli i "falet" dopietës së Shkëlzen Gashit (VIDEO) Baseli i falet sërish Shkëlzen Gashit, që me një tjetër dygolësh i jep fitoren 2-1 kuqebluve në transfertën e Zurichut,
Real mposht Baselin, gabon Liverpool (VIDEO) Real Madridi ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 skuadrën zviceriane të Baselit në xhiron e pestë të fazës grupore të Li
Basel-Real Madrid, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Kampionëve të Real Madrid iu mjafton vetëm një barazim sot në mbrëmje përballë Basel për të garantuar edhe matematikisht
Gashi në superformë "kërcënon" Real Madridin Shkëlzen Gashi po kalon një formë të shkëlqyer te Baseli. Dopieta e fundit në kampionatin zviceran kundër Aarau-t ka bër
Gashi nuk di të ndalet Shkëlzen Gashi vazhdon të shënojë për Baselin. Sulmuesi shqiptar gjeti për të tretin takim radhazi rrugën e rrjetës mes
Gashi debuton me gol, Basel shënon katër (VIDEO) Mesfushori shqiptar i Baselit, Shkëlzen Gashi, është regjistruar në listën e golashënuesve në fitoren e Baselit 4-0 ndaj
Përshëndetja e Xhakës, Federata Zvicerane e "fal" Federata Zviceriane e Futbollit e cilëson të pafajshëm mbrojtësin shqiptar të Baselit, Taulant Xhaka për gjestin që u ci
Shkëlzen Gashi i jep fitoren Baselit (VIDEO) Shkëlzen Gashi vazhdon të jetë vendimtar për skuadren e Baselit në Superligën e Zvicrës. Futbollisti i kombëtares shqipt
Guardiola "përze" Shaqirin, gati oferta e Juves Aventura e Xherdan Shaqirit te Bayern Munchen duket se po i vjen fundi. Pep Guardiola ka vendosur të heqë dorë nga 23-vj