999 rezultate për

basel

Zhegrova transferohet te Baseli? Siç raporton “HBVL”, Edon Zhegrova është afër që të kalojë tek skuadra zvicerane, Basel. Është e mundur që negociatat
Edhe Baseli futet në garë për yllin e Kosovës Kur kanë ngelur edhe pak orë nga mbyllja e merkatos së janarit një klub tjetër shfaq interes për Zhegrovë. Është Baseli
Trajneri i Baselit: Më vjen keq për Xhakën Taulant Xhaka duket se nuk po kalon një moment te skuadra e Bazelit. E gjithë skuadra zvicerane nuk po kalon një moment
Portieri i Baselit mbron Xhakën: Ai vetëm do ta ndalte Demhasajn Ditën e djeshme në ndeshjen midis Baselit dhe Luzernit e përfunduar në shifrat e barabarta 1 me 1, Taulant Xhaka u përfs
Shaqiri nuk e harron ekipin e fëmijërisë Sulmuesi i Liverpool, Xherdan Shaqiri nuk e ka harruar ish-klubin e tij ku hodhi hapat e parë si profesionist. Sot është
Xhaka flet për pozicionin e tij të ri te Baseli Skuadra e Baselit është duke kaluar një moment jo të mirë teksa ndodhet në një krizë të rezultateve. Së fundmi edhe lojt
Lenjani i jep fitoren Sionit, Baseli i Xhakës ndalet në transfertë Baseli i Taulant Xhakës nuk ka arritur të fitojë përballë Luganos. Ndeshja ka përfunduar në shifrat e barabarta 2-2 ku n
Në Basel duan Xhakën si kapiten, por nuk e lejon trajneri Skuadra e Baselit duket se po kalon një periudhë jo të mirë. Ndeshjet e fundit të zviceranëve kanë qenë katastrofale.
Albian Ajeti: Jam i kënaqur që shënova për Zvicrën Albian Ajeti ka debutuar me gol me fanellën e Zvicrës në ndeshjen kundër Islandës, të cilën skuadra e tij e fitoi me rez
Taulant Xhaka “tradhton” Baselin, ndëshkohet me karton të kuq në ndeshjen ndaj Thun (VIDEO) Baseli është duke barazuar në ndeshjen kundër Thun, e vlefshme për javën e gjashtë të kampionatit Zviceran. Megjitha
Ajeti e Demhasaj shënojnë golat e parë këtë sezon me Baselin Dita e shtune ka qenë e mirë për dyshen me prejardhje shqiptare, sulmuesit, Albian Ajeti i Baselit dhe Shkëlqim Demhasaj
Sulmuesi shqiptar i shënon gol grekëve në UEFA Champions League Albian Ajeti, vëllai i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare Arlind Ajeti, shënoi një gol me peshë në sfidën e turit të dyt
Takohen përsëri, kjo është historia e përbashkët e Shaqirit dhe Salahut Xherdan Shaqiri dhe Mohamed Salah janë bërë shokë skuadre në Liverpool pas më shumë se gjashtë viteve ku ata kishin kryq
Super Ajeti, shënon dy gola në fitoren e Baselit ndaj Young Boys (VIDEO) Sulmuesi nga Kosova, Albian Ajeti ka vazhduar shkëlqimin në futbollin zviceran, ku ka qenë i jashtëzakonshëm për Baselin
Young Boys fitoi titullin, Baseli urim thumbues: Mbajeni me kujdes, se do ta fitojmë ne vitin tjetër (FOTO LAJM) Skuadra zvicerane e Young Boys, festoi në fundjavë fitimin e titullit kampion, teksa mposhti Luzernin me rezultatin 2-1.
U dëmtua në gju, klubi i Baselit i uron shërim të shpejtë Xhakës Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Taulant Xhaka është dëmtuar në ndeshjen e fundit që ekipi i tij, Basel zhvilloi ndaj
Baseli përmbys shifrat ndaj Cityt (VIDEO) Baseli ka përmbysur shifrat ndaj Manchester Cityt në "Etihad Stadium". Goli është shënuar nga Lang në miutën e 71'-t
Baseli barazon shifrat ndaj Manchester Cityt (VIDEO) Baseli ka barazuar ndaj Manchester Cityt në "Etihad Stadium". Është sulmuesi Elyounoussi duke realizuar në minutën e
Manchester City kalon në avantazh ndaj Baselit (VIDEO) Manchester City ka kaluar në avantazh ndaj Baselit në "Etihad Stadium". Autori i golit është sulmuesi brazilian, Gab
Formacionet zyrtare: Manchester City - Basel Manchester City do të luajnë sonte për ndeshjen e dytë të 1/8 të UEFA Champions League. Cityzens e kanë siguruar kua