999 rezultate për

barroso

BE duhet të krijojë tregun e përbashkët të energjisë Bashkimi Evropian ndodhet përballë sfidës për krijimin e një tregu të përbashkët të energjisë. Kreu i Komisionit të BE-
Rama-Barrosos: Kriza politike te mos pengoje liberalizimin e vizave Kreu i PS-së Edi Rama në një letër drejtuar presidentit të BE-së Hose Manuel Barroso i ka
Barroso kerkon hetime për krizen e fluturimeve Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, sot, nëpërmjet një deklarate, ka kërkuar heti
Parlamenti Europian miratoi komisionaret e Barrosos Parlamenti Evropian miratoi me shumicë të madhe votash anëtarët e rinj të Komisionit Evropian,
Barroso publikon emrat e 17 komisareve te BE-se Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, ka emëruar të premten 26 personat që do t’i
Barroso rizgjedhet kryetar i Komisionit Evropian Parlamenti Evropian e ka rizgjedhur Jose Manuel Barroson për kryetar të Komisionit Evropian. Ky është
Shtyn votimin per mandatin e dyte te Barrosos Parlamenti Evropian ka shtyrë një votim lidhur me kandidimin e Hose Manuel Barrosos për një mandat t
Manuel Barroso: Ballkani pjesa evropiane që mungon Një zyrtar i lartë evropian i është referuar Ballkanit si pjesa evropiane që mungon, ndërk
Mardhëniet Shqipëri-BE në një fazë të re, thotë Barroso "Ne po i çojmë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe BE-së në një nivel tjetër. Prioritetet e BE-së në këto marrëdhënie përfsh
Barroso: Evropa duhet të jetë e përgatitur për të marrë më shumë përgjegjësi n Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso ka thënë se Evropa duhet të jetë e përgatitur për të marrë përgjegjës