999 rezultate për

barroso

Barroso: Kriza nuk po kuptohet si duhet nga disa vende Presidenti Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso e ka cilësuar si "problem sistematik" krizën financiare në Eurozonë
Merkel-Barroso: Sistem i ri mbikqyrës Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kreu i Komisionit Evropian, Jose manuel Barroso kanë hedhur idenë për krijimin e n
Presidenti i Komisionit Evropian ngushëllon familjarët e viktimave Presidenti i Komisionit Evropian, José Manuel Barroso i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit Bamir Topi, për ak
Barroso-Monti, diskutime mbi ringjalljen e rritjes ekonomike Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso dhe kryeministri italian Mario Monti janë takuar në Bruksel për të
Barroso: Papunësia tek të rinjtë, shqetësuese Papunësia tek vendet e Bashkimit Evropian paraqitet shqetësuese. Alarmi është dhënë nga vetë presidenti i Komisionit Eur
Kritikat e BE, Orban: Problemet mund të zgjidhen shumë lehtë Pas kritikave të shumta të bëra nga parlamentarët e BE-së kryeministri hungarez, Viktor Orban gjatë një fjalimi të shkur
Barroso: Kompromisi me Britaninë, i pamundur Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso deklaroi gjatë ditës së martë se këmbëngulja e Britanisë se Madhe duk
Barroso: Traktati rishikohet nese vendet e BE janë dokord Presidenti i Komisionit Evropian, Hose Manuel Barroso para samitit qe do te mbahet mbi krizen e borxhit qe ka pllakosur
Papadhimos: Objektivi kryesor i vendit, “Greqia në Euro" Gjatë një takimi që ka pasur me me Presidentin e Komisionit Evropan Hoze Manuel Barroso në Bruksel, kryeministri i Greqi
Barroso: Kujdes, BE në prag shpërbërjes Presidenti i Komisionit të BE-së Jose Manuel Barroso nëpërmjet një interviste ka dhënë alarmin që i kanoset zonës së euo
Fule dhe Barroso “ndajnë” shqiptarët e maqedonasit Eurokomisioneri për Zgjerim, Stefan Fule, dhe presidenti i KE-së, Jose Manuel Barroso, nuk shihen me sy të mirë tek maqe
Barroso: Të shpëtojmë euron Në prag të samitit të së dielës mes vendeve të eurozonës, presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, ka dekl
Barroso is optimistic for the EU economy European Commission President, Jose Manuel Barroso has ensured that Europe will not experience a second recession. Mr.Ba
Barroso optimist për ekonominë e BE-së Presidenti i Komisionit Evropian Zhoze Manuel Barrozo ka siguruar se Evropa nuk do të përjetojë në një recesion të dytë
Barroso: Euro-zone is at risk A warning came from Brussels saying that difficult times are coming for the euro-zone. The President of the European Co
Barroso: Eurozona në rrezik Kohë të vështira po vijnë për Eurozonën, ky paralajmërim vjen nga Brukseli zyrtar. Presidenti Komisionit të BE, Jose Bar
Barroso: Macedonia could lose the recommendation Macedonia may lose the recommendation to start negotiations for EU accession if does not meet the necessary reforms for
Barroso: Maqedonia mund të humbë rekomandimin Maqedonia mund ta humbë rekomandimin për fillimin e negociatave për hyrje në BE nëse nuk i përmbush reformat e parapara
Barroso: Kosovo must fulfill the requests During his visit in Pristina, Jose Manuel Barroso brought a long list of European demands that Kosovo must meet. He said
Barroso: Plotësoni kërkesat Gjatë vizitës së Jose Manuel Barroso në Prishtinë, solli një listë të gjatë të kërkesave europiane të cilat kosova duhet