999 rezultate për

bares

Shkolla Normale, themelet e një arsimi mbarëshqiptar Kongresi i Elbasanit i mbajtur më 2-9 shtator 1909, vendosi hapjen e shkollës parë të mesme shqipe kombëtare, shkollën N
Ahmeti kërkon "Aleancë Mbarëshqiptare" pa PDSH-në Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti po shqyrton mundësinë e krijimit të një Aleance mbarëshqiptare për të garuar bashkërisht n
"Këmba e Artë" për Franco Baresi Çmim karriere për Franco Baresin. Legjenda e Milanit dhe një prej mbrojtësve më të mirë të historisë së futbollit botëro
Themelohet Lidhja Shqiptare e Forumeve Rinore Me rastin e 134 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, forumet rinore të partive politike shqiptare nga Kosova, Shq
Forumet rinore nënshkruajnë deklaratën e lidhjes mbarëshqiptare Në kuadër të shënimit të 134 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, forumet rinore të partive politike shqiptare në
Zanetti dhe Baresi "ndeshen" me Papën në San Siro (FOTO-LAJM) Rreth 70 mijë persona kanë marrë pjesë dje në stadiumin e Giuseppe Meazza San Siro për të përshëndetur Papa Benediktin e
Thiago, pasardhësi im Ish kapiteni dhe legjenda e Milan, Franco Baresi thur elozhe për mbrojtësin brazilian Thiago Silva. Në një intervistë pë
Dua të jem Baresi i ri Nuk do të jetë në ndeshjen e fundit ndaj Novarës së dielës për shkak dëmtimi por ndërkohë ka fillaur të mendojë për sezo
Baresi: Barcelona mbetet favorite Franco Baresi, ish-kapiteni i Milanit dhe ai që konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë të historisë së futbollit,
Sulltan Nevruzi, Meta i uron shqiptarëve mbarësi Kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim Ilir Meta i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Monika, vizitoi sot Selinë
Inter, bëhet gati dyshja Figo-Baresi Pas hapit fals të rradhës në kampionat përballë Bologna (0-3), pankina e Claudio Ranierit duket gjithmonë dhe më në rre
Franco Baresi nesër në Prishtinë Kapiteni legjendar i Milanit, Franco Baresi do të jetë nesër në Prishtinë në kuadër të Milan Junior Camp. Ai do të hap k
Rishqyrtohet çështja e Aldo Bares Rrëzohet masa e sigurisë me burg të përjetshëm për Aldo Baren e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë si masë nd
Menduh Thaci i gatshem per koalicon mbareshqiptar ne Maqedoni I ftuar ne emisonin Top Show, lideri i Partise Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci foli per situaten politike ne Shkup d
Gjykata turke vendos për ekstradim në Shqipëri të Aldo Bares Gjykata e Krimeve të Rënda në Ankara ka vendosur për ekstradimin në Shqipëri të kryet