999 rezultate për

bares

Berisha: Rama hakmerret për Aldo Baren Ish kryeministri Berisha, në një status të postuar së fundmi shkruan se kryeministri Rama ka për qëllim të ndryshojë dën
Seria A, 11-shja më e mirë në histori (FOTO) Në botën e futbollit nuk ka ndodhur asnjëherë që emrat e mëdhenj të zhdukën nga kujtesa e admiruesve të kësaj loje. N
Sela reagon pas mbledhjes së përbashkët Shqipëri-Kosovë Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ziadin Sela, ka reaguar pas mbledhjes së përbashkët të qeverive të Shqip%isë e
Ja si u fut Haxhi Krasniqi në ring me "Bareshën" e Nexhmije Pagarushës (VIDEO) Ka filluar përballja në boks mes Haxhi Krasniqit dhe kampionit aktual Jurgen Brahmer. I veshur në kuq e zi dhe me mel
Tare: Dua një Kombëtare mbarëshqiptare Igli Tare, i ftuar në Koha Televizion në Kosovë, rrefeu të gjithë karrierën e tij si futbollist, por edhe emocionet e pu
Miqësore veteranësh Serbi-Shqipëri Federata Shqiptare e Futbollit po mendon të organizojë një miqësore legjendash me Serbinë, më 13 Tetor në Beograd, në pë
Të premten protestë masive mbarëshqiptare në Shkup Ditën e premte është paraparë mbajtja e një proteste masive mbarëshqiptare në Shkup. Në të pritet të marrinj pjesë sh
Themelohet lëvizja mbarëshqiptare "Shqiponja e Lirë" Projekti më i ri që kërkon të mbrojë të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni është emëruar "Shqiponja e Lirë". Kjo lëviz
Banka kërkon sekuestrimin e pasurisë së Piro Bares Një bankë e nivelit të dytë në Shqipëri, kërkon sekuestrimin e pasurisë së Piro Bares, biznesmeni i cili u tentua të vri
Ilir Karçini, biznesmeni i arrestuar që kishte urdhëruar vrasjen e Piro Bares (VIDEO) UPDATE - Ilir Karçini, biznesmeni i cili akuzohet se urdhëroi vrasësin me pagesë Julian Sinanaj që të vriste rivalin e t
Konfindustria: Të krijohet Tregu i Përbashkët Mbarëshqiptar Një ditë pas mbledhjes së përbashkët të qeverive Shqipëri- Kosovë Konfindustria ka kërkuar krijimin e tregut mbarëshqipt
Gjika e nis Vitin e Ri me Ramën: Mbarësi për mua Kreu i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, ka postuar ditën e djeshme në profilin e tij në rrjetin social Facebook një fo
Ja pse Pato i dha duart Barbarës (FOTO-LAJM) Nuk dihet nëse është ky shkaku që Pato zyrtarizoi pak ditë më parë ndarjen nga e bija e Berlusconit por mediat italiane
Brazilianët akoma "falenderojnë"Roberto Baggion (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajnë mend finalen e Kupës së Botës USA '94 Brazil-Itali, e cila nxorri për herë të katërt kampion bote Sel
Beder, një nga universitetet më të njohura mbarëshqiptare (FOTO-LAJM) Kryeministri Berisha mori pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e kampusit të ri t
Referendum mbarëshqiptar edhe në Maqedoni Aleanca Kuq e zi po mbledh materiale dhe po bën përgatitje që referendum për bashkimin kombëtar të mbajë edhe në pjesët
Krishtlindjet, Ali Ahmeti uron besimtarët katolikë "Kam nderin që në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal, të uroj
Hixhri 1434, BFI uron besimtarët Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Reis ul-Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë Islame
Angazhim mbarëshoqëror për ndalimin e konflikteve në shkolla Update - Shkëmbimi i përvojave dhe praktikave më të mira në zgjidhjen e konflikteve, si dhe aplikimi i ndërmjetësimit në
Forumet mbarëshqiptare, LRI në takimin e Preshevës Lëvizja Rinore për Integrim ka marrë pjesë në takimin e 5-të së Lidhjes Mbarëshqiptare të Forumeve Rinore të mbajtur në