999 rezultate për

bardh

Këto janë projektet që Kosova i prezanton në Shtëpinë e Bardhë, kapin vlerën e miliarda dollarëve Takimi "historik" po quhet ai i 4 shtatorit që do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjet
"Zëri i Amerikës" zbulon prapaskenat e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë Një këshilltar i posaçëm i Presidentit Donald Trump tha të martën se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë këtë javë do të p
"Të q**sha policinë", Meguajër goditi dhe ofendoi forcat e rendit! Zbardhet dosja që fundos mbrojtësin Herri Meguajër u përfshi në një konflikt në ishulin grek Mikonos. Fillimisht u aludua se mbrojtësi i Mançester Junajtid
E kishin kthyer në fole: Bënin sikur shkonin për t’u qethur te berberi, por pinin kokainë Një qytetar njoftoi Policinë e Tiranës në Komisariatin Dixhital për berberin e lagjes dhe dyshimet e tij se aty shpërnda
Tirana në play-off të Europa League, ja kur e mësojnë bardheblutë kundërshtarin Tirana ka një shans të artë të kualifikohet në grupet e Europa League. Bardheblutë do të merrnin pjesë në turin e tretë,
Zbardhen shifrat, kaq të infektuar me COVID-19 rezultuan sot në Shqipëri Janë zbardhur të dhënat e fundit nga COVID-19 në Shqipëri. Mininistria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët fundi
Zbardhen shifrat, 175 pacientë me COVID-19 janë të shtruar në spital Gjatë 24-orëve të fundit janë regjistruar 4 vdekje dhe 82 raste të reja pozitive me COVID-19. Aktualisht situata në s
Takimi me Serbinë në Uashington, dalin emrat e atyre që do të udhetojnë me Hotin Kryeministri i Republikës, Avdullah Hoti me vete në Shtëpinë e Bardhë, në takimin me palën serbe, do t’i marrë edhe dy Z
Higuain kthehet në problem për Juventusin, kërkon dëmshpërblim Gonzalo Higuain ishte futbollisti i parë që Andrea Pirlo “dogji” pasi u ul në pankinën e Juventusit, pasi në konferencën
U nisën drejt Anglisë, zbardhet vdekja e 39 emigrantëve që ngrinë brenda kamionit frigoriferik Autori i parë i dyshuar, në fillim të këtij viti, pranoi akuzat për vdekjen e 39 migrantëve vietnamezë të cilët u gjetë
Shorti i Superiores: Zbardhet kalendari, java e parë starton me supersfidën Tirana-Kukësi U hodh sot në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania”, shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2020-2021.
Duka elozhe Tiranës: Nderuat futbollin shqiptar Paraqitja dinjitoze e Tiranës ndaj serbëve të Crvena Zvezdës në turin e dytë kualifikues të Champions League, ka marrë e
Mposhti Tiranën, Stankovic thur elozhe për yllin "bardheblu" Trajneri i Crvena Zvezdës, Dean Stankoviç, foli në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Tiranen. Ai u shpreh se ndih
Bisedimet Kosovë-Serbi: BE-ja takim në Bruksel një javë para Uashingtonit Një javë para se Kosova e Serbia të takohen në Shtëpinë e Bardhë, Bashkimi Evropian ka thirrur takim mes palëve. Veçse a
Ndeshje e rëndësishme për "bardheblutë" në Champions, Meta: Forca Tirona, jemi me ty Presidenti Ilir Meta i ka uruar suksese, ekipit të Tiranës sot, në ndeshjen me ekipin serb Crverna Zvezda, ndeshje që do
"Një dashuri", Eros Grezda i marrosur pas Oriolës me fustan të bardhë (FOTO LAJM) Dashuria mes Eros Grezdës dhe Oriola Marashit është në ditët e saj më të mira, e tani që dihet publikisht çifti nuk ngur
Zbardhet biseda me Ramizin ditën kur Kadare u arratis në 1990, porosia që i dha Ismail Kadare i kishte shpëtuar përkohësisht fushatës kundër tij. Kishte qenë vetë Enver Hoxha që e kishte shpëtuar në m
I martuar me oficeren angleze dhe me tre fëmijë, shqiptari kapet me "të bardhë" në Britani Ky që shihni në foto është Julian Agalliu, një 45-vjeçar shqiptar i arrestuar në Angli. Agalliu rezulton një prej 75
Skëndërbeu goditet sërish nga UEFA, i bllokohet merkatoja Vështirësohet akoma edhe më shumë situata për Skënderbeun dhe të ardhmen e klubit korçar. Sikur të mos mjaftonte fakti q
5 mënyra të ndryshme se si ta vishni një këmishë të bardhë (FOTO LAJM) Një këmishë e bardhë është esenciale për garderobën e secilës grua. Kjo këmishë, shkon me të gjitha llojet e veshje