999 rezultate për

bardh

Trump merr meritat: Presidenti bëri bashkë Serbinë dhe Kosovën Shtëpia e Bardhë ka publikuar një komunikatë në lidhje me marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Më 4 sh
Ditë e bardhë për Kosovën: Asnjë viktimë nga COVID-19 Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Kjo është hera e parë, që nga data 29 qer
Pas Shtëpisë së Bardhë, sot takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi në Bruksel Si pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, takimi do të trajt
Shtëpia e Bardhë publikon një pjesë të fjalimit të Hotit (VIDEO) Faqja zyrtare e Shtëpisë së Bardhë ka publikuar një pjesë të fjalimit të kryeministrit Avdullah Hoti. Postimit të kësaj
"Puna u krye", zbardhet biseda e djalit me babain pasi ekzekutoi motrën Të tjera detaje tronditëse janë publikuar nga vrasja e 8 viteve më parë të Eglantina Bucit në Malin me Gropa. Në skenë k
Me fat u kualifikuan në "Play-Off", Tirana mund të ndeshet përsëri me Crvena Zvezdën Tirana do të ketë short të vështirë në "play off"-in e Europa League. Bardheblutë me një koeficient modest, 1.475 në tur
Trump i dhuron Vuçiç "Çelësin e Shtëpisë së Bardhë" Presidenti Donald Trumpi i ka dhuruar homologut Vuçiç, në mënyrë simbolike “Çelësat e Shtëpisë së Bardhë”. Dhurata si
Detaje nga marrëveshja, çfarë u arrit mes Kosovës dhe Serbisë Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar pak më parë marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë. Në ceremoninë
Këtu mund ta shikoni nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi Kanali zyrtar i Shtëpisë së Bardhë në platformën YouTube ka paralajmëruar nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi, cerem
Ekipi i Kosovës vonohet për takimin me Trump, tërheqja e Haradinaj shkaktoi përplasje brenda delegacionit Delegacioni i Kosovës ende nuk është nisur nga hoteli ku janë duke qëndruar për në Shtëpinë e Bardhë. Kjo ka ndodhur për
Shtëpia e Bardhë lajmëron nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi që nis pas pak (VIDEO) Kanali zyrtar i Shtëpisë së Bardhë në platformën youtube ka paralajmëruar nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi, cerem
Zbardhet masakra e 8 viteve më parë, Eglantina Buci u vra me pistoletë dhe u gropos nga babai dhe vëllai Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e 23-vjeçares Eglantina Buci, ndodhur në vitin 2012 në kryeqytet ku sipas policisë
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, Vuçiç bën gati dhuratën e çmuar për Trump Në takimin që do të zhvillohet sot në Shtëpinë, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë gati një dhuratë për pres
Donald Trump merr pjesë në takimin Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë
Hoti zbulon se çfarë do të diskutojë sot me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë Delegacioni i Kosovës është nisur për në Shtëpi të Bardhë aty ku do të mbahet takimi i parë me Serbinë me ndërmjetësimin
Delegacioni kosovar gati, pas pak niset drejt Shtëpisë së Bardhë mbasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka qenë në kontakt të afërt këto ditë me delegacionin e vendit tonë që ka udh
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, vendoset flamuri i Kosovës te Liqeni i Ujmanit Në ditën e takimit Kosovë-Serbi në Uashington, disa të rinj kanë vendosur flamurin e Kosovës te Liqeni i Ujmanit, raport
Suarez "bardhezi", Juventusi gati të paguajë edhe për prishjen e kontratës me Barçën Duke parë vështirësitë që po has për të mbyllur marrëveshjen me Edin Dzekon e Romës, Juventusi është gati të ndryshojë o
Hoti dhe Vuçiç takohen sot në Shtëpinë e Bardhë Në Uashington sot takohen përfaqësuesit e Kosovës dhe ata të Serbisë rreth, si është thënë prej zyrtarëve amerikanë, bas
"Po ta dija çfarë bëhet në spital nuk do të kisha ardh!" zbardhet telefonata tronditëse e 65-vjeçarit që u vetëvra shtë zbuluar telefonata tronditëse e Hasan Mirës, pacientit të infektuar me Covid-19, që u vetëhodh mbrëmjen e sotme në