999 rezultate për

barak

Bashkia e Londrës gjobit Barak Obaman Edhe pse mund të jesh presidenti i Shteteve të Bashkuara, rregullat duhen respektuar. Me këtë parim, Bashkia e Londrës k
Michelle dhe Barak Obama drejt ndarjes? Michelle Obama nuk është një grua e lumtur! Sipas një raporti nga tabloidi amerikan Globe, Zonja e Parë e SHBA-së i ka t
Mubarak dërgohet në spitalin e burgut Ish presidenti Hosni Mubarak, të dërgohet nga spitali civil në Sharm el-Sheik, në Detin e Kuq, të dërgohet në spitalin e
Fshihet emri i Mubarak në Egjipt Qindra sheshe publike, rrugë, biblioteka dhe shkolla në të gjithë Egjiptin mbajnë emrat e ish-ciftit presidencial, por j
Mubarak para gjyqit më 19 prill Televizioni publik egjiptian ka bërë të ditur lajmin se ish presidenti egjiptian Mubarak dhe dy nga djemtë e tij, Alaa e
Arrestohet Hosni Mubarak Prokuroria e Egjiptit ka urdhëruar paraburgimin 15 ditor të ish presidentit Hosni Mubarak, për shkak të hetimeve për kor
Mubarak në arrest shtëpiak Këshilli i Lartë i Forcave të Armatosura të Egjiptit ka njoftuar perms faqes së tij të internetit se ish- presidenti egj
Fillon proçesi ndaj ish ministrit të Mubarakut Fillon në Egjipt proçesi ndaj ish ministrit të Brendshëm, Habib al-Adli, i akuzuar për ricklim të parave publike. Bëhet
Egjipt, përleshje mes protestuesve e policisë Qindra protestues kanë tentuar të sulmojnë ndërtesën që i përket shërbimit të brendshëm të sigurisë në Aleksandri. Tre p
Egjipti pas Mubarakut Trafiku i Kajros po i kthehet normalitetit-ndërkryerjes së pashpresë-teksa protestuesit kanë filluar të largohen nga she
Mubarak më i pasur se Bill Gates Sado që listën e Forbes-it për njerëzit më të pasur në botë nuk është emri i Hosni Mubarak, është e pakontestueshme se i
Egjiptianët festuan largimin e Mubarakut Egjiptianët kanë festuar gjatë gjithë natës largimin e presidentit Hosni Mubarak, pas 30 vjetësh në pushtet. Presidenti
El Baradei: Dita më e bukur e jetës sime Njëri nga udhëheqësit e opozitës në Egjipt dhe njekohesisht fituesi i Çmimit Nobel për Paqe, Muhamed El Bardei, ka përsh
Egypt's Mubarak resigns as leader Hosni Mubarak has stepped down as president of Egypt, after weeks of protest in Cairo and other cities. The news was
Merkel: Largimi i Mubarakut, moment historik Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shprehur shumë e kënaqur nga largimi i presidentit egjiptian, Hosni Mubarak. "
Eshton: Mubaraku ka dëgjuar zërin e popullit Bashkimi Evropian ka mbështetur kurajën e protestuesve pro-perëndimorë, të cilët detyruan presidentin egjiptian, Hosni M
Egjipt, largohet Presidenti Hosni Mubarak Pas 18 dite protestash dhe pas 30 vitesh ne pushtet, Presidenti egjiptian Hosni Mubarak, ka dhënë dorëheqjen. Dorëheqja
Egjipt, Mubarak refuzon të dorëhiqet (UPDATE) Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, sapo deklaroi se nuk ka ndërmend të dorëhiqet, duke ngjallur protesta të
Mubarak ka 40 deri në 70 miliardë dollarë Ushtria e Egjiptit ka bërë përpjeke që me tanke të depërtojë në Sheshin Tahrir, ku po vazhdojnë demonstratat kundër regj
Mubarak dorëhiqet nga posti i kreut të partisë së tij Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak ka dhënë sot dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Nacional-Demokrate në pushte