999 rezultate për

barak

Presidenti i SHBA-së Barak Obama uron Jahjagën për Pavarësinë Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama përmes një telegrami ka uruar Presidenten e Kosovës Atifete
Gruevski takohet me Obamën Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka organizuar një pritje për të gjithë pjesëmarrësit në Asamb
Obama-Putin takohen miqësisht (FOTO-LAJM) Samiti i G20-s po mbahet në një tension të lartë nisur nga një sulm i pritshëm i SHBA-ve ndaj Sirisë. Për këtë arsye
Mubarak lirohet nga burgu Ish-Presidenti egjiptian, Hosni Mubarak la sot qelinë e burgut, pas apelimit që i bëri dënimit të tij. Ai u lirua nga bu
Mubarak mund të lirohet! Ish-presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, i cili u rrëzua nga pushteti në trazirat e vitit 2011, pritet të lirohet këtë
Delijorgji i dëbon, romët ngrenë baraket në trotuar (FOTO LAJM) Rëndohet edhe më tepër situata e mbi 37 familjeve rome në Rrugën e Kavajës, pranë Pallatit me Shigjeta. Të dëbuar nga tr
Procesi gjyqësor i Mubarak më 17 gusht Seanca e rradhës për ish presidentin Hosni Mubarak do të jetë më 17 gusht. Me vendim të gjykatës procesi gjyqësor i ish
AKP-ja mbyll rastin e kryeinspektores Baraku Agjencia Kundër Korrupsionit në Republikën e Kosovës ka mbyllur rastin e kryeinspektores shëndetësore të Ministrisë së S
Rinis gjyqi i Mubarak Sot në Kajro rinis gjyqi ndaj ish-presidentit të vendit, Hosni Mubarak. Ai akuzohet për korrupsion dhe komplot. Ish-lide
Hosni Mubarak pa pasuri në Shqipëri Ish-Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak, familjarët e tij, ish-drejtuesit e lartë të qeverisë nuk rezultojnë të kenë pas
Egjipt, protesta në 2-vjetorin e rrëzimit të regjimit të Mubarak Dy vjetori i rrëzimit të regjimit te ish-presidentit Hosni Mubarak është përkujtuar sot nga egjiptianët me protesta. F
Shakira dhe Pique bëhen me djalë (FOTO-LAJM) Këngëtarja Shakira dhe futbollisti i Barcelonas, Gerard Pique janë bërë me djalë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë çift
Izrael, ministri i Mbrojtjes jep dorëheqjen Ministri i Mbrojtjes izraelit, Ehud Barak, ka njoftuar se do të lërë politikën pas zgjedhjeve të përgjithshme në janarin
Mubarak mund të ketë pasuri edhe në Shqipëri? Drejtësia egjiptiane u kërkon autoriteteve shqiptare të zhvillojnë hetim pasuror për ish-presidentin egjiptian Hosni Mub
Hosni Mubarak, pasuri edhe në Maqedoni? Prokuroria e Egjiptit ka kërkuar verifikimin e pronave dhe pasurive të mundshme, të regjistruar në Maqedoni në emër të 4
Ish kryeministri egjiptian dënohet me 3 vite burg Një gjykate egjiptiane ka vendosur tre vjet burg si dhe një 1.48 milionë dollarë gjobë për ish-kryeministrin Ahmet Nazif
Dy gratë e Presidentit Barak Obama Bilanci pozitiv i misionit të sekretares së Shtetit dhe roli i Zonjës së Parë afroamerikane në historinë e SHBA-së.
Mubarak përjeton vdekje klinike! Agjencia egjitiane e lajmeve MENA ka njoftuar pak më parë se ish-Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak ka përjetuar vdekje
SHBA, Obama amnesti për emigrantët Rrreth 800 mijë emigrantë të paligjshëm në SHBA pritet të nxjerrin dokumenta të rregullta për të qëndruar në këtë vend f
Avokati i Mubarak: Të dërgohet në spital privat Edhe pse nuk është bërë shumë e qartë gjendja shëndetësore e ish-presidentit egjiptian Hosni Mubarak, për të cilin med