999 rezultate për

barabarte

Ofendimet e Nikoliç, ja reagimi i Presidencës së Kosovës (FOTO LAJM) Presidenca e Kosovës ka pranuar se kryetari i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka bërë sulme dhe akuza të rënda në adresë të s
LSDM me Zaev - nuk e zgjidhin problemin e shqiptarëve në Maqedoni! Muhamet Kelmendi Ne vijen politike te opozites maqedone nuk del ndonje zgjidhje, kundruall kesaj te Gruevskit
Sazan Guri dorëzon 5 mijë firma në KQZ Sazan Guri ka dorëzuar në KQZ listën prej 5 mijë firma, për të hyrë si kandidat i pavarur në garën elektorale të 21 qers
"Status i barabartë ose federalizim për shqiptarët në Maqedoni" Kryetari i Lidhjes Shqiptaro-Amerikane, Joe Dioguardi kërkon që të përmirësohet statusi i shqiptarëve në Maqedoni. Në nj
"Vetëm revolucioni demokratik e shpëton vendin" Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka reaguar sot, pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme që Kuvendi të japë au
Milani nuk ia del në Verona, barazon me Kievon (VIDEO) Kievo dhe Milan kanë barazuar 0:0 në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të javës së 25-të të Seria A. Milani nuk ka mundu
Meta: Të gjithë të barabartë para ligjit Një reagim tepër të shkurtër pati sot edhe nga kreu i Kuvendit Ilir Meta, në lidhje me vrasjen e katër personave në krye
Kelmendi: Po i vjen fundi paranojës së Serbisë, shqiptari po ulet i barabartë me serbin Publicisti Adriatik Kelmendi shprehet se këto ditë po i vjen fundi paranojës serbe. Ai thotë se erdhi dita që shqipt
24-vjet nga kur "ndarja e botës" u shemb me rënien e Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Gjermania sot feston 24-vjetorin e bashkimit, mes ish-perëndimit kapitalist dhe ish-lindjes komuniste. Pavarësisht se
Kalon testin duke shkruar me këmbë, kinezi pa duar kërkon barazi (FOTO LAJM) Pavarësisht se nuk i ka të dy duart, një i ri kinez ka luftuar gjatë gjithë jetës së tij, për të qënë i barabartë me miq
Basha në Has dhe Tropojë: Në PD të gjithë aksionerë të barabartë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në kuvendet zgjedhore të PD-së në Tropojë dhe Has. Me zgjedhjet n
Perez: Morata te Juve? Asnjë mundësi Lajme të këqija nga Spanjë për Juventusin përsa i përket Alvaro Moratas. Presidenti i Real Madrid Florentino Perez, në n
Kurti: Qeveritë e Kosovës kanë mbrojtur krimin Lëvizja Vetëvendosje gjatë tubimit të realizuar në Malishevë, ka prezantuar kandidatët e vet, Gani Krasniqin, Jetmira Vr
Bejta: Shqiptarët të trajtohen si të barabartë me maqedonasit Shefi i shtabit komunal Zgjedhor të BDI-së në Gostivar dhe nënkryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, Nevzat Bejta
Borchardt kërkon zbatim të barabartë të ligjit në Kosovë Shefi i misionit të EULEX-it Bernd Borchardt, ka deklaruar se nuk ka padi të fshehta në Kosovë, sepse mekanizmi për padi
Qeveria shtyn sërish afatin e kompensimit të ish-pronarëve Qeveria shtyn dhe me një fond përfundimin e kompensimit të ish-pronarëve. Në projektligjin e ri të miratuar nga qeveria,
Thaçi e Daçiq të barabartë në konferencën e BERZH-it në Londër Kryeministrat e vendeve të rajonit, në mesin e të cilëve edhe Hashim Thaci i Kosovës dhe Ivica Daciqi i Serbisë janë mbl
Miratohen ndryshimet në ligjin e kodit penal Kuvendi i Republikës së Maqedonisë dje në orët e pasdites ka miratuar ndryshimet e planifikuara në Kodin penal. Ndry
Të gjithë të barabartë përpara ligjit (FOTO-LAJM) Në kuadër të 15-vjetorit të formimit të Kushtetutës dhe Festës së Pavarësisë, kabineti i Presidentit të Republikës në ba
"Përpara ligjit jemi të gjithë të barabartë" (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zhvilloi këtë të premte një takim me krerët më