999 rezultate për

barabarte

Xhaferi: Pata thënë se do luajmë si të barabartë me këdo, tani luajmë më mirë se të tjerët Sponsori i Vllaznisë, Alban Xhaferi, nuk e fsheh entuziazmin për atë që po sheh nga skuadra e tij. Kuqeblutë janë sh
OBSH: Në 2021 fillon shpërndarja e barabartë e 2 miliardë vaksinave Afro 2 miliardë doza vaksine kundër COVID-19 janë siguruar për shpërndarje proporcionale në 2021 në 190 vendet që kanë n
Çfarë ndodh nëse rezultati në zgjedhjet e ShBA-së është i barabartë Në SHBA nuk vendos shumica popullore se kush zgjidhet president, por ato që quhen kolegje elektorale. Janë 538 gjithë
Arsyet pse një nga këmbët tuaja mund të bëhet më e shkurtër Ndërsa kjo është e rrallë, është plotësisht e mundur që këmbët e një personi të jenë me gjatësi të ndryshme. Njerëzit
Mustafa kërkoi marrëveshje të barabartë, VV i kujton Isa Mustafës kush është parti fituese Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pas takimit që pati sot me kryetarët e degëve të LDK-së, ka fo
Përdorimi i aromatizuesve në shtëpi është i barabartë me konsumimin e 20 cigareve në ditë ë gjithë e adhurojnë aromën freskuesve në shtëpi, megjihtatë ajo aromë mund të shkaktojë me qindra probleme shëndetësore
I barabartë me Neymar, vetëm Messi dhe Mbappe më të mirë se Rashica Nuk është surprizë që Kylian Mbappe dhe Lionel Messi kanë efikasitetin për të shënuar gol në pak minuta sa iu përket sul
Chelsea mposht minimalisht Ajax-in në Amsterdam (VIDEO) Chelsea ka arritur të marrë një fitorë shumë të rëndësishme përballë Ajaxit në shtëpinë e këtyre të fundit. Miqtë dje
Burrat vendimmarrës, shkelin barazinë e grave në politikë Edhe në këto zgjedhje numri i grave, të cilat po kandidojnë për pozitën e deputetes, është dyfish më i vogël sesa ai i b
Ambasada Amerikane për Vetingun: Të gjithë të barabartë para ligjit Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë sot një rikujtim mbi procesin e Vetingut. Nëpërmjet bjë video të publikuar në fr
Kryemadhi: Të protestojmë për t'i thënë jo varfërisë Me autobusë dhe makina private protestuesit janë nisur drejt Tiranës për tiu bashkuar opozitës në protestën që pritet të
INTERVISTA/ Pendarovski: Shqiptarët jo 100% të barabartë, por është bërë shumë Stevo Pendarovski është i kënaqur me mënyrën se si shkoi balotazhi dhe me votat e marra në raundin e dytë që e bënë pres
"Hajdeni të ulemi", Rama "josh" opozitën pas apelit të BE-së Ditën e sotme përfaqësuesit e BE bënë apel që palët politike në Shqipëri të ulen dhe të dialogojnë për të mirë të vendit
Partizani mposht bindshëm Kastriotin Partizani ka mposhtur sot Kastriotin me rezultatin e pastër 2-0, ndeshje e vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Supe
Këshilltari i Bushatit: I vetmi ministër i Jashtëm që uli Shqipërinë të barabartë me grekët (VIDEO) Pas shkarkimit si ministër i Jashtëm i Shqipërisë për Ditmir Bushatin kanë ardhur shumë reagime si negative ashtu edhe p
Moratti: Inter i barabartë me Barcelonën pa Messin Ish-presidenti i skuadrës së Interit, Massimo Morati ka theksuar se mungesa e Lionel Messit në këtë takim do të thoë një
ANALIZË/ A do të jetë Champions-i më i barabartë në histori? Liga e Kampionëve ndihet e rehatshme në “Santiago Bernabéu”. Tri herët e fundit që ky trofe u largua për një “shëtitje”,
Svilanoviç: Ballkan, 80% e të anketuarve thonë se ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë! Duke folur në panelet e dedikuar për sigurinë dhe sundimin e ligjit të edicionit të 13-të të Forumit Strategjik të Bledi
Hysaj: Loja ishte e barabartë deri kur ata shënuan Kapiteni i Shqipërisë, në sfidën ndaj Skocisë, Elseid Hysaj, u shpreh se në pjesën e parë loja ishte e barabartë, ndërsa
Ahmeti: Të bashkuar për një Maqedoni të barabartë Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, në emër të partisë dërgoi urim me rastin e Ditës së pavarës