999 rezultate për

banda

E BUJSHME/ Del nga burg i tmerrshmi i Tiranës (FOTO LAJM) Ka përfunduar dënimin Nehat Kulla, i njohur ndryshe si gjenerali, i cili në vitin e mbrapshtë 1997 krijoi një “komisaria
Shkatërrohet banda e "skifterëve" shqiptarë në Itali, kush janë të arrestuarit Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare që merrej me vjedhje në banesa. Në pranga kanë rënë janë Emanuel Mac
Fqinji hero, shpëton burrin nga banda e majmunëve (VIDEO) Ky është momenti kur një burrë u sulmua nga një bandë majmunësh në rrugë. Ai po kthehej në shtëpi kur në Indinë verio
Asgjesohet banda shqiptare e prostitucionit dhe drogës në Milano, 8 përsona në pranga Karabinieria e Milanos në bashkëpunim me policinë shqiptare arrestoi 8 shtetas shqiptarë, përgjegjës për trafikimin e dr
"Banda e Qazim Sejdinit kontrolloi zgjedhjet në Elbasan", Berisha publikon denoncimin Votimet e së dielës, përveç se nuk patën garë u karakterizuan edhe nga një numër i madh parregullsish, siç ishte për she
Terrori në Kavajë, policia tregon çfarë ndodhi mes dy bandave Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Kavajës. Si pasojë e përplasjes të dy bandave kriminale, ka
Shkatërrohet banda e prostitucionit në Itali, në pranga dhe një shqiptar Policia italiane shkatërron një grup kriminal që punonte në fushën e prostitucionit në shtetin përtej Adriatikut. Të
"Bomba" në Durrës: Pjesëmarrje minimale në votime, dalin shifrat Qëndrat e votimit në Durrës janë thuajse bosh. Kështu u shpreh në një deklaratë për shtyp kreui PD-së së Durrësit Ferdin
Francë, shkatërrohet banda shqiptare e hajdutëve, 9 në pranga Një rrjet shqiptarësh që merrej me vjedhje është goditur nga policia franceze. Në pranga janë vënë 9 shtetas me origjinë
QINDRA TË VRARË/ Emrat dhe qytetet, bandat kriminale më të rrezikshme në Shqipëri (FOTO LAJM) Mbi ta rëndojnë akuzat më të rënda, vrasje, grabitje, përdhunime, trafik droge, armësh e qenie njerëzore deri dhe terror
INVESTIGIMI/ Bandat e drogës në Angli rekrutojnë djem nga veriu i Shqipërisë Bandat shqiptare të krimit po dominojnë tregun e kokainës në Britani, duke u mbështetur tek emigrantë të paligjshëm nga
PËRGJIMI/ Si Gjiknuri nisi bandat në Dibër Ish-ministri i Energjetikes ka qenë pjesë e përgjimeve të publikuara sot nga BILD, ku flet me drejtorin e Ministrisë së
Skenë filmash: Si u arrestuan banda e shqiptarëve në Britani (VIDEO) 17 anëtarë të një bande janë dënuar, pas një operacioni sekret në Britani. Në mesin e të ndaluar janë edhe dy shqipt
Goditet banda e shqiptarëve në Londër, 4.2 milion paund të fituar nga kokaina Një bandë shqiptare e drogës në Londër arriti të fitonte 4.2 milion paund nga "dërgesat" për banorët e lagjes së të pasu
Greqi, arrestohet banda shqiptare e cila grabiste shtëpitë e futbollistëve (FOTO LAJM) Athinë / Me urdhër të prokurorisë janë publikuar emrat dhe fotot e pesë anëtarëve të bandës që vidhnin shtëpitë e futbo
Zbulohet kontrabanda e makinave, 10 policë në hetim Dhjetë punonjës policie janë në hetim për shpërdorim detyre dhe kontrabandë. 4 punonjës janë arrestuar ndërsa 6 janë pez
Nikoll Lesi: Edi Rama ik sot të shpëtosh veten, të shtunën është vonë! Nikoll Lesi ka kërkuar largimin e Ramës si kryeministër që sot, ndryshe, sipas tij, të shtunën do të jetë vonë. Sipas
Shkatërrohen dy banda shqiptare rivale me njëra-tjetrën, sillnin vajza si turiste dhe i prostituonin (FOTO LAJM) Policia italiane ka publikuar pamjet e operacionit "Fossalta" që ka zhvilluar mëngjesin e sotëm në Modena. Dy banda shq
Trafik droge dhe prostitucion, shkatërrohen dy banda shqiptare në Itali Në orët e para të mëngjesit të sotëm një operacion i Policisë italiane të Modenas ka çuar në shkatërrimin e dy bandave s
"Elita politike e Prishtinës merr një pjesë të fitimit nga kontrabanda në veri" Magazina e njohur amerikane që trajton tema të politikës së brendshme amerikane dhe të asaj ndërkombëtare, ka shkruar nj