999 rezultate për

ballkan

Jemi gati! Haradinaj i jep mesazhin Merkelit Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj përmes Twitterit ka përgëzuar Kancelaren Angela Merkel për rikonfirmimin e m
Stuhi, përmbytje dhe rrëshqitje dheu: Një vjeshtë e tmerrshme e pret Ballkanin Stuhi të herëpashershme, përmbytje dhe rrëshqitje dheu. Kjo pritet të jetë situata gjatë vjeshtës. Ky ndryshim temperatu
Eksperti amerikan bën deklaratën e fortë: Ballkani Perëndimor, në rrezik nga terroristët Njoftimet se organizata terroriste “Shteti Islamik” është në ditët e saj të fundit, nuk do të thotë fund i ideologjisë q
Basha publikon videon: Raportet ndërkombëtare nxjerrin Ramën më të korruptuarin e Ballkanit (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka publikuar një video lu tregon raportet ndërkombëtare që nxjerr
“Digjet” ballkani, temperaturat mbi 40 gradë Një tjetër valë e të nxehtit ka përfshirë rajonin e Ballkanit. Mërkuri preku vlerat e 41 gradëve në Bosnje Hercegovinë.
Shifra shqetësuese: Shqiptarët kalojnë kaq vite në “dembelizëm” Banka Botërore në Raportin e rregullt Ekonomik për rajonin e Ballkanit Perëndimor ka prezantuar disa tregues, që ndër të
A e paguat me lire faturen e muajit korrik? Kjo pyetjet vlen për të gjithë shqiptarët që kanë lëvizur gjatë muajit të shkuar në Ballkan. Udhëtarët, turistët bizn
I nxehti afrikan godet Ballkanin, Shqipëria kap 40 gradë Celcius Vala e të nxehtit që mbërtheu kontinentin evropian duke thyer rekorde, duket se tashmë po kthen sytë drejt rajonit të Ba
Çiçikovi i Ballkanit Ndërkohë që komuniteti ndërkombëtar pretendon se do të vendosë në vijë marrëdhënien ndërshtetërore mes Serbisë dhe Kosov
Tanke, avionë dhe raketa: Kush po armatoset me tepër në Ballkan këtij viti, Rumania ndaloi një transportues rus armësh në Danub. Bëhej fjalë për një transportues të ngarkuar me dhjetë
Tërmet apokaliptik në Ballkan? Meta letër institucioneve Drejtuesi i institutit Gjeodinamik të Athinës, sizmiologu Akis Tselentis, ka paralajmëruar rrezikun se i gjithë rajoni i
Trafikuan 1 ton drogë më avion privat, shkatërrohet banda e kokainës në Ballkan (VIDEO) Policia ka vënë në pranga 16 persona dhe ka sekuestruar mbi një ton kokainë. Banda ballkanike u kap nga Eurpoli. Ditën
Rekord në Ballkan: 390 mijë shqiptarë kanë marrë një pasaportë të BE (FOTO LAJM) Dikur ata ishin thjesht emigrantë. Tashmë shumë prej të ikurve në fillim të viteve ’90, apo dhe më pas, janë bërë qyteta
Shërbimet sekrete ruse pas humoristëve që trazuan Ballkanin? Ai nuk është më president i Ukrainës, por një dyshe prankerash rusë e imitojnë Petro Poroshenkon, kësaj here përmes një
Wieslaw Tarka: Ballkani Perëndimor dhe BE janë në udhëkryq Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE as s’mund të sfidohet dhe as s’mund të zëvendësohet me forma të tjera angazhimi
I mbushin xhepin mjekëve, shqiptarët të parët në rajon (FOTO LAJM) Gjysma e shqiptarëve që përfundojnë në spitalet apo qendrat shëndetësore të vendit paguajnë ryshfet për të marrë shërbim
Çfarë folën? Del biseda e Haradinajt me komikët rusë që shkaktuan "tërmet" në Ballkan (VIDEO) Dy komikët rusë, Vladimir Kuznetsov (Vovan) dhe Alexei Stoljarov(Leksus), kanë vënë në lajthitje edhe kryeministrin e Re
Samiti në Poznan, Basha: Ndëshkim i qëllimshëm, ndërkombëtarët po izolojnë Ramën Kreu i PD-së, Lulzim Basha, duke iu referuar Samitit të Ballkanit Perëndimorë në Poznan, tha se Shqipëria site i vetmi v
Zaev: Kërkojmë të vazhdoni motivimin tonë për në BE (VIDEO) Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria shfrytëzuan edhe Samitin e Poznanit në Poloni për të kërkuar datë për fillimin e negoci
Bregu: Merkel përgëzoi marrëveshjen e Roaming në Ballkan! Poznan - "Dy vjet pasi kryeministrat e Ballkanit Perëndimor miratuan Planin shumëvjeçar të veprimit për Zonën Ekonomike