999 rezultate për

ballkan

Ambasadori rus nxjerr zbuluar planin: Si qëndron e vërteta e Shengenit ballkanik Zbulohen emrat e 7 personave të arrestuar, banorët mbërrijnë tek Drejtoria e Policisë. Prej tre ditësh, një temë e fo
Mbështeti genocidin në Ballkan: Akademia e Shkencave të Kosovës reagon ndaj çmimit Nobel për Handke "Me indinjatë të thellë morëm lajmin e shëmtuar se laureat i Çmimit Nobel për Letërsi për vitin 2019 është shkrimtari Pe
Kosova jashtë shengenit ballkanik? Përgjigjet Rama Pas nënshkrimit të deklaratës së përbashkët me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe Kryeministrin e Maqedonisë së
Bregu: Tkurrja e perspektivës europiane shton problemet në Ballkan “Mbajtja e gjallë e bashkëpunimit rajonal është një detyrë e lehtë për tu thënë, por jo aq e lehtë për tu bërë. Për shem
Zoran Zaev: Greqia duhet të udhëheqë me Ballkanin Kryeministri i Maqedonisë së veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha se, “Greqia duhet të marrë p
Thirrja befasuese e Zaev: Greqia duhet të marrë përsipër udhëheqjen e Ballkanit Në një intervistë për IBNA, Kryeministri i Maqedonisë së veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha
Të gjithë po armatosen në Ballkan, vetëm Shqipëria dhe Kosova jo A ka garë armatimi mes shteteve të Ballkanit apo vetëm po modernizojnë kapacitete ushtarake, apo po përshtaten shtetet a
Bregu: Koha që Ballkani të tregojë veten "Wshtw momenti duhur që Ballkani Perëndimor të tregojë pikat e forta dhe pronësinë e tij mbi të ardhmen e BE-së të rajo
STUDIM/ Sa vite i duhen për të gjetur punë një të riu në Ballkanin Perëndimor Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor,
Putin futet në lojën për dialogun Kosovë-Serbi Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dusan Janjic, ka paralajmëruar se mund të ketë
"SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor", Palmer i prerë Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka deklaruar se me postin e ri që k
BBC: Shkëlqimi i këtij populli të ri dhe me shumë probleme nga Ballkani në skenat më të mëdha të futbollit Kosova po ecën me hapa galopante. Vetëm 3 vite nga pranimi në UEFA dhe në FIFA, është pranë realizimit të një objektivi
Jo vetëm në Shqipëri, politikania jonë shpallet më e bukura në Ballkan (FOTO LAJM) Një ndër politikanet më të komentuara në media është padyshim Duda Balje e cila ka tërhequr shumë vëmendjen me bukurinë
Bregu: 1/.3 e popullsisë së Ballkanit është larguar gjatë pesë viteve të fundit, të mos vonohen negociatat Bled - “BE do të jetë gjithnjë një biznes i papërfunduar pa Ballkanin Perëndimor. Vonesat dhe shtyrja e vendimit për të
Palmer: Do ndikojmë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë "Integrimi euro-atlantik i rajonit të Ballkanit paraqet një qëllim strategjik të Uashingtonit". Deklarata vjen nga i
Mogherini: Do pendohemi më vonë nëse nuk integrojmë Ballkanin Perëndimor Shefja në largim e diplomacisë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka thënë se nëse Ballkani Perëndimor nuk hyn në
Tre skuadra ballkanike sigurojnë grupet e Champions (VIDEO) Sezoni i ri i UEFA Champions League do të ketë edhe pigment ballkanik. Kjo pasi kroatët e Dinamo e Zagrebit, grekët e Ol
Uji do të mbulojë Ballkanin, shkencëtarët të alarmuar Niveli i detit Mesdhe shumë shpejt pritet të rritet. Alarmi këtë herë ngrihet nga shkencëtarët e Institutit kombëtar të
Jemi gati! Haradinaj i jep mesazhin Merkelit Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj përmes Twitterit ka përgëzuar Kancelaren Angela Merkel për rikonfirmimin e m
Stuhi, përmbytje dhe rrëshqitje dheu: Një vjeshtë e tmerrshme e pret Ballkanin Stuhi të herëpashershme, përmbytje dhe rrëshqitje dheu. Kjo pritet të jetë situata gjatë vjeshtës. Ky ndryshim temperatu