999 rezultate për

ballkan

Shengeni ballkanik me një tjetër takim, kur pritet të vijnë liderët në Shqipëri Pas takimit të sotëm në Ohër, një tjetër takim mes tre liderave Rama-Zaev-Vuçiç do të mvahet në Durrës, në 21 dhjetor të
Minishengeni ballkanik, Rama, Vucic dhe Zeav mblidhen sot në Ohër Kryeministri Shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të mblidhe
Vetëm ata të tre, dalin pamjet nga Samiti mes Ramës, Vuçiç e Zaev Në Ohër po zhvillohet një takim mes tre liderve të shteteve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, Maqedonia e Veriut në kuad
Deklarata e Vuçiç: E duam edhe Kosovën në Mini Shengenin Ballkanik Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengesave për lëv
Gjilani fiton dhe merr kreun, Ferizaji triumfon në derbin e mbijetesës Me ndeshjet e sotme është mbyllur edhe xhiroja e 14’të e edicionit 2019/2020 në IPKO Superligë. Gjilani ka fituar si
Zbardhet axhenda e samitit të Ohrit për shengenin ballkanik, merr pjesë dhe Rama Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë në Ohër, ku do të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit E
Ambasadori i Kosovës: Nuk kemi marrë ftesë për "Minishengenin Ballkanik" Ambasadori i ri i Kosovës në vendin tonë, Nait Hasani është shprehur për Ora Neës se ende nuk kanë marrë një njoftim për
Çfarë është "modeli norvegjez" për Ballkanin Perëndimor, a mund të ketë sukses Zgjerimi i BE ka vdekur me kohë, Macron vetëm e ka varrosur, thotë njëra palë. Politikë shkatërrimtare, thonë të tjerët.
Ministri i Jashtëm holandez zbut tonet me Shqipërinë: Ka bërë hapa seriozë Ministri i Jashtëm i Hollandës, Stef Blok mirëpriti hapat pozitivë që ka bërë Shqiëpëria në forcimin e sundimit të ligji
Mini-Shengeni Ballkanik, Vuçiç i lumtur pas bisedës me Ramën e Zaev Shengeni Ballkanik duket se ka nisur të këtë mjaft sukses. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçi ka njoftuar se ka p
"Bosi shqiptar i lëndëve narkotike në Ballkan", i sekuestrohen 12 milion euro pasuri fierakut Është sekuestruar pasuria prej rreth 12 milionë eurosh e biznesmenit fierak Arjan Shanaj, i cili njihet ndryshe dhe si b
Palmer, Serbisë: Nuk do të hyni kurrë në BE pa e njohur Kosovën I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer ka folur sot për dial
Palmer nesër mbërrin në Kosovë Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve, njëherësh Përfaqësues Special i sekretarit të Shtetit për Ballkanin
A do të udhëheqë Greqia Ballkanin? Gjatë takimit me kreun e qeverisë greke, Qiriakos Mitsotaqis në Athinë, kryeministrit Edi Rama i kërkoi për si rrallë he
Sa "mini" do të jetë Shengeni Ballkanik Nisma për krijimin e një “Mini Shengeni” ballkanik u prezantua befas, vetëm pak kohë para se Shqipërisë e Maqedonisë së
Negociatat/ Macron tërhiqet nga vetoja, çfarë po përgatit presidenti francez? Pasi u gjend para shumë kritikave nga vendet e BE, kryeministri francez Macron po tërhiqet me elegancë nga 'vetoja' për
BE: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kryen detyrat, vendimi merret në 2020 Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Bashkimit Evropian, në një përgjigje dhënë “Zërit” ka deklaruar se ndonëse Shqipëria dhe Ma
Ministria e Jashtme greke thirrje të BE: Të realizohet perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor "Kjo perspektivë u hap në samitin e BE-së të zhvilluar në Selanik në 2003 dhe të cilën Greqia e mbështeti me të gjitha f
Macron nuk lë dyshime: Nuk ka negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë Presidenti i Francës, Macron ka konfirmuar qendrimin e vendit të tij për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqed
Franca e vendosur: Është herët për të filluar bisedimet me vendet e Ballkanit Franca nuk ndryshon qëndrim për sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Është shumë