999 rezultate për

ballkan

"Fake news", Ballkani më i rrezikuari në Europë Vendet e Ballkanit janë më të cenueshmet në Europë nga lajmet e rreme dhe dezinformimi. Pjesëmarrësit e konferencës s
Sfidë rajonale: Dezinformimi dhe lajmet e rreme, të përhapura në të gjithë Ballkanin Perëndimor RCC-ja zhvilloi në Trieste konferencën “Përgjigje rajonale ndaj Sfidave të Sigurisë në Evropën Juglindore“ Trieste –
Bregu: Koha për një qëndrim të qartë për procesin e anëtarësimit të Ballkanit Sekretarja e Përgjithshme e RCC-së mori pjesë në Konferencën e “Miqve të Europës” për të ardhmen e Ballkanit Bruksel
As Rama e as Vuçiç, zbulohet ideatori i krijimit të "Minishengenit" Diplomati austriak, Wolfgang Petrich, ka thënë se ideja për një “Mini-Shengen”, ka ardhur nga Bashkimi Evropian. Ai
Serbia paralajmëron një "ligj lufte" me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka thënë se së shpejti në parlamentin serb do të paraqitet një strategji mbro
U bë bashkë me Ramën dhe Zaevin, Vuçic zbulon e kujt ishte ideja për "Mini-Shengenin" Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dhënë një intervistë për median gjerman Der Spiegel, ku ka folur për zhvillim
Talat Xhaferi: Minishengeni duhet të përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor (VIDEO) Shengeni Ballkanik nuk mund të jetë i plotë pa Kosovën. Kështu shprehet kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut,
Nis transmetimin Euronews Albania, media më e re informative për shqiptarët në Ballkan Euronews Albania dhe Euronews Group njoftuan nisjen e transmetimit të kanalit Euronews Albania nga kryeqyteti i Shqipëri
Vetëm në 2018, 230 mijë “ballkanas” me letra në BE! Zagreb – “Si Europa, ashtu dhe Ballkani Perëndimor janë duke ndryshuar demografikisht, si një model i vendeve ‘dërguese’
Deri në 1 milion euro, sa kushton eleminimi i një koke në Shqipëri e Ballkan Nuk ka ditë të mbyllet pa viktima. Raste të shumta janë ato kur viktimat janë pikërisht si pasojë e atentateve mafioze a
Haradinaj: Mini-Shengeni, zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, si gjithmonë është shprehur shumë optimist për liberalizimin e vizave. “E d
Tjetër tërmet në Ballkan, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Prej kohësh Ballkani po lëkundet nga tërmete të njëpasnjëshme. I fundit ka goditur Bosnjë Hercegovinën mëngjesin e di
"Kemi stadiumin më të bukur në Ballkan, vetëm muzika më lart se futbolli" Armand Duka, i ftuar në emisionin “Pressing” në ABC News, të drejtuar nga Gerti Çarçani dhe Einxhel Shkira, ka rezerva p
"Dhelprat e Ballkanit": Kush janë 4 shqiptarët, kokat e drogës në Itali Shteti italian i ka dhënë fund një grupi shqiptarësh të cilët trafikonin drogë. Mëngjesin e sotëm u arrestuan 4 shqip
Arena më e madhe në Ballkan, tenton ta sigurojë biletën për "Euro 2020" “Arena Națională”, është stadiumi më i shtrenjtë në Ballkan ndërsa kapaciteti i tij prej 55 mijë ulëse e bën e
Mediat italiane: Të dielën në Tiranë inagurohet "Wembley i Ballkanit" (FOTO LAJM) Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht rreth çështjes së inau
Perla e Ballkanit, çifti i turistëve bën videon perfekte në Shqipëri (VIDEO) Turistët që e shohin Shqipërinë si një mundësi të jashtëzakonshme për të kaluar një aventurë të rrallë, kjo për shkak të
Raporti i FMN: Politikat qeveritare të Shqipërisë kanë nxitur më pak eksportet (TABELA) Politikat qeveritare kanë nxitur më pak eksportet në Shqipëri se në çdo vend tjetër të Ballkanit Perëndimor, sipas gjetj
Shengeni Ballkanik, Rama parashikon bum turistësh nga Kina "Me çuarjen para të marrëveshjes së Shengenit Ballkanik ne besojmë se vitin tjetër do të kemi një bum turistësh kinezë,
Albin Kurti kritikon hapur Edi Ramën për pjesmarrjen në Shengenin Ballkanik Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mini Shengenit të Ballkan