999 rezultate për

ballkan

Majlinda Bregu takohet me Komisionerët Varhelyi dhe Gabriel në Bruksel (FOTO LAJM) Bruksel - "2020 është një vit kritik për rajonin dhe marrëdhëniet e ndërsjella midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, si
Ballkani një fushë beteje për propagandën iraniane Ekspertët paralajmërojnë se rajoni i Ballkanit është plot me shënjestra të lehta për Iranin në përballjen e tij me Shtet
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë dhe Shqipërinë (VIDEO) Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhsh
Alarm në Ballkan! Dimri kthen smogun Dimri sjell smogun e tij të përvitshëm mbi Ballkan, ku ndotja e ajrit shkaktohet në një masë të madhe nga qymyri dhe zja
Lajçek: Konsensus i ri për negociatat me Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut është aktualisht me sytë nga BE për të ditur fatin e negociatave. Shefi i Diplomacisë sllovake Mir
Hapja e negociatave për Shqipërinë, Franca e gatshme të "lëshojë pe" Charles Michel, Presidenti i Këshillit, e konfirmoi dje, (9 janar) në Kroaci, vendi i cili ka marrë drejtimin e Presiden
A po e humbet BE-ja Ballkanin? Me “lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshi
Nga sot, roaming më i lirë me shtetet e Ballkanit Çmimi i roamingut në vendet e Ballkanit Perëndimor duke nisur nga dita e sotme është ulur nga 9 deri më 35 për qind, në
RCC-ja është e angazhuar tërësisht për bashkëpunimin rajonal Ditët e fundit ka pasur shumë paqartësi dhe mungesë informacioni të saktë për rolin e RCC-së në takimet e të ashtuquajtu
Shengeni Ballkanik/ Partitë shqiptare në Maqedoni: Kosova duhet të jetë pjesë e saj Nisma e “Mini-Shengenit” ballkanik sërish ka nxjerrë në sipërfaqe dallimet mes kryeministrit Zoran Zaev dhe partive poli
REL/ Marrëveshjet Kosovë – Shqipëri nën hijen e "Mini-Shengenit" ballkanik Nisma rajonale e ashtuquajtur “Mini-Shengeni” ballkanik ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duke lënë
Ish-ministri: Mini-shengeni Ballkanik, nismë e mbështetur nga Rusia Nisma e mini-shengenit ballkanik nga ana e Serbisë, Shqipërisë Malit të zi dhe Maqedonisë së Veriut është shoqëruar me d
Fuga: Në vend të shkojmë në Bruksel, përfundojmë në Beograd Nga Artan Fuga Përse “minishengeni ballkanik” nuk është “minishengen” Përtej asaj që “minishengeni ballkani
MINISHENGENI/ DW: Si lindi ideja dhe katër pikat që synon Një rajon me treg pune dhe sisteme të unifikuara, kufij të hapur, lehtësira transporti dhe tregtie, joshës për investito
Haradinaj për mini-shengenin Ballkanik: Synojnë heqjen e taksës ndaj mallrave serbe Kreu i qeverisë së Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar sot marrëveshjen për mini-shengenin Ballkanit duke thënë se qël
Kryemadhi kritikon Minishengenin Ballkanik: Nxit konflikt! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi në një postim në Facebook ka komentuar minishengenin i cil
Nis takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Kosova s'merr pjesë shkak Vuçiç Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë në takimin e tretë rajonal mes këtyre
Thaçi refuzon publikisht ftesën e Ramës për Minishengenin Ballkanik Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, për të marrë pjesë në ta
Merkel ka një mesazh të rëndësishëm për ballkanasit: Kemi nevojë për punëtorë Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel deklaroi se vendi ka nevojë urgjente për më shumë punëtorë dhe se që procedurat të
Urime nga liderët e Ballkanit për fitoren e madhe të Boris Johnson Liderët e vendeve të Ballkanit kanë nxitur të urojnë Boris Johnsonin për fitoren në zgjedhjet e parakohshme të së enjtes