999 rezultate për

ballkan

Formacionet zyrtare: Derbi Gjilani-Ballkani mund të përcaktohet kampioni Gjilani dhe Ballkani luajnë ndeshjen e xhiros së 32-të të Superligës së Kosovës. Dy skuadrat janë në garë të drejtpër
FSSHK ngre alarmin: Situata po del jashtë kontrollit, Kosova rrezikon të bëhet Wuhani i Ballkanit Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës është shprehur se situata e COVID-19 në vend është duke dalë jashtë ko
Planifikoni të punoni në Gjermani? Çfarë pritet të ndodhë në vazhdim Gjermania do t’i vendosë kufizime fuqisë punëtore nga Ballkani, pasi numri i të papunëve në këtë vend ka shënuar rritje
"I gjithë Ballkani është helen", këngëtarja shqiptare i kthehet ashpër Çanit Deklarata e bërë nga moderatori Arian Çani, mbrëmjen e së premtes është komentuar shumë në media. Gjatë emisionit "Zonë
Lajme të këqija: BE mund t’i mbajë kufijtë mbyllur edhe pas 1 korrikut për Ballkanin Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit t
Mund të jemi më të varfërit, por Tirana ka jetesën më të shtrenjtë në Ballkanin Perëndimor Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë për të jetuar në Ballkanin Perëndimor. Indeksi “Mercer” mat kostot e jetesës n
Frontex jep alarmin: 4 rrugët e trafikut të emigrantëve, përfshihet edhe Ballkani Si pasojë e Coronës në Bashkimin Evropian në prill ra dukshëm numri i refugjatëve. Në maj janë shënuar rreth 4300 kalime
Hapen kufijtë e Evropës, por Ballkani perëndimor duhet të presë Komisioni Europian u ka rekomanduar vendeve anëtare që nga 1 korriku, në varësi të zhvillimit të pandemisë, të heqë kufi
Komisioni Europian propozon hapjen e kufijve për Ballkanin Komisioni Evropian ka rekomanduar rihapjen e kufijve të jashtëm të BE-së në 1 korrik për vendet e treta si ato të Ballka
Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale!
Në skuadrën nga Ballkani kërkohet që tifozët të lejohen në stadiume Vendimi i autoriteteve bullgare për të lejuar rifillimin e edicionit në futboll, por pa praninë e shikuesve në stadiume,
Kadare: S’ka zgjidhje të problemeve në Ballkan pa u zgjidhur çështja shqiptaro-serbe Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, ka deklaruar se “nuk do të ketë paqe në Ballkan nëse nuk ka zgjidhje të prob
Ambasadorja e SHBA: Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin BE Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë reagimin e Presidentes së Komisionit E
Sot mbahet samiti virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet sot në formën e një video-konference pë
Albin Kurti: Kam hedhur idenë e një takimi me Ramën e Metën por s'kam marrë përgjigje Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka hedhur idenë e një takimi të ngushtë mes krerëve më të lartë të Shqipëri
Samit virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet më 6 maj 2020 në formën e një videokonf
Shqipëria dhe Kosova me më pak teste ndaj COVID 19 në Ballkan Autoritetet shëndetësore në Kosovë janë kritikuar disa herë për numër të vogël të testimeve për personat e dyshuar me co
Rruga e Arbërit drejt përfundimit, inagurohet ura më e lartë në Ballkan (VIDEO) Rruga e Arbrit është një nga projektet më të rëndësishme publike që po realizohet aktualisht në Shqipëri. Projekti p
Maqedonia kryeson për nga numri i testimeve në krahasim me shtetet e Ballkanit Perëndimor Në kohë pandemie, testet për koronavirus dhe respiratorët janë deficitarë në gjithë botën dhe të dyja mund të jenë shpët
BE jep lajmin e mirë për vendet e Ballkanit Perëndimor për mjetet mbrojtëse ndaj COVID 19 Komisioni Evropian planifikon të ngushtojë kontrollet mbi eksportin e pajisjeve mbrojtëse koronavirus në vetëm një produ