999 rezultate për

ballkan

Mbyllet drama mes Feronikelit dhe Ballkanit, Gjilani fiton ndaj Llapit Në kryendeshjen e javës së 11-të në Superligën e Kosovës, Feronikeli ka qenë nikoqir i Ballkanit të Suharekës. Në nde
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajt
Përmbysje spektakolare, Ballkani mposht Prishtinën Ka përfunduar pa fitues kryendeshja e xhiros së nëntë mes Ballkanit dhe Prishtinës. Në Therandë ndodhi një përmbysje
Ndeshje e "çmendur" me 7 gola, përmbyset Ballkani Trepça ’89 ka bërë një rikthim të pabesueshëm në duel ndaj Ballkanit, ku ishte duke humbur 0-3 dhe në fund fitoi 4-3.
Marrëveshja Kosovë-Serbi, çfarë pritet të ndodhë në Ballkan nëse Trump humbet zgjedhjet Kur më 4 shtator, në Zyrën Ovale, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nënsh
Fitojnë Ballkani dhe Gjilani Gjilani ka shënuar fitoren e parë këtë sezon në Superligën e Kosovës. Skuadra që edicionin e kaluar përfundoi në vend
Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Punë në Gjermani dhe bashkim familjar? Çfarë po ndodh në ambasadë në Tiranë Pandemia zgjat kohën e pritjes në ambasadat gjermane për bashkim familjar, bëhet e ditur nga një përgjigje e qeverisë gj
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
"Shengeni Ballkanik", Zaev: Tani na është bashkuar edhe Kosova (VIDEO) Në afat sa më të shpejtë kohor do të vazhdojnë aktivitetet për hapjen e pikës kufitare që lidh Llojanin dhe Miratovcin,
BE siguron mbi 1 miliardë vaksina kundër Covidit, ja si do të shpërndahen në Ballkan Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mund ta sigurojnë vaksinën potenciale kundër koronavirusit edhe përmes donacioneve a
OBSH: Ballkani Perëndimor, vatër e pandemisë Organizata Botërore e Shëndetësisë u shpreh se Ballkani Perëndimor u shndërrua në një vatër të koronavirusit gjatë sezon
ZYRTARE: Gripshi lë Shqipërinë, firmos me ekipin e ri Ballkani ka nisur një projekt shumë serioz për të ardhmen. Ekipi suharekas rrëmbeu Jashanicën dhe tashmë ka bindur dhe N
Rama thirrje gjermanëve: Ejani pushoni në Shqipëri! Pas një kohe relativisht të gjatë, Rama ka dhënë një tjetër intervistë për median gjermane BILD, ndaj të cilës kryeminis
Ballkani kthehet në vatër të kuqe, BE mbyll dyert për thuajse gjithë vendet Bashkimi Europian ka përditësuar listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, duke “fshirë” total
Hoti kundër Minishengenit: Nuk merr pjesë në asnjë takim të Ramës dhe Vuçiçit Kryeministri i Kosovës ka mohuar të jetë përkrahës i idesë së Shengenit Ballkanik. I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka t
Eksperti: Në Kosovë, gjysma e popullsisë është e infektuar me koronavirus Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES
Rotacioni politik tek shqiptarët në Ballkan dhe përpjekjet për model hibrid në Shqipëri Prof. Lisen Bashkurti Politika shqiptare në Ballkanin Perëndimorë është përballë problemeve të njohura, përsëritja e të
Kush është "Xhaxhai", koka e Ndraghetas në Shqipëri e Ballkan Operacioni "Magma 2020", ka bërë të mundur shkatërrimin e bandës të trafikimit të drogave të forta nga Shqipëria, Argjen
Gentian Mezani: Gjilani e Ballkani luajtën me nder, për tjerat ka punë prokuroria Trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani, ka “shpërthyer” pas barazimit me Ballkanin në shtëpi. Ai e quajti Gjilanin si sk