999 rezultate për

ballen

Përballen për herë të parë në histori, ja formacionet zyrtare të Kosta Rikës vs Serbia (FOTO LAJM) Vetëm disa minuta na ndajnë nga filimi i ndeshjes së parë të grupit E, ku Kosta Rika do të përballet me Serbinë. Ndë
Haradinaj e Muhaxheri përballen nesër në gjyq Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, do të përballen në gjyq, t
"E hëna blu", dita më e trishtë e vitit. Këshilla si të përballeni me të Është cilësuar si një nga ditët më të bezdisura të javës dhe ky “mit”, nuk do të zhduket asnjëherë për të hënën. Të gjit
Kina iu përgjigjet kërcënimeve tarifore të SHBA-ve Kina ka paralajmëruar SHBA-të se nuk do të rrisin sasinë e importeve amerikane nëse sanksionohen eksportet kineze. Pe
Elvana Gjata dhe e dashura e Florit, përballen me njëra-tjetrën (FOTO LAJM) Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi kanë pasur një histori shumë vjeçare dashurie, por që nuk e pati fatin të kurorëzohej me
Përballen me PSG në finale, njihuni me skuadrën e kategorisë së tretë në Francë PSG do të luajë finalen e Kupës së Francës ndaj modestëve të Les Herbies, skuadër që për momentin luan në kategorinë e 3
Burrë e grua përballen live: Më ka rrahur e nxjerrë jashtë në mes të natës “Më dhunonte gjatë gjithë kohës, por durova se nuk kisha ku të shkoja. Pasi më rrihte më nxirrte jashtë natën, bashkë me
Ndryshimet e çuditshme me të cilat duhet të përballen gratë pas të 40-ave Diku pas të 40-ave, do ta gjeni veten duke vënë syze, kështu mund të lexoni apo të futni më shpejt perin në gjilpërë. Po
Ana tjetër e medaljes, bizneset shqiptare nuk janë gati të përballen Anëtarësimi në BE mbështetet në tre parime të përcaktuara në Këshillin e Kopenhagës në vitin 1993, një prej të cilëve ës
Inter dhe Juve përballen dhe në merkato për dy lojtarët Sipas "Gazzetta dello Sport", Interi dhe Juventusi po ndjekin mesfushorin e Atalantas, Bryan Cristante, dhe atë të Romës
Kroos: Do të përballen dy skuadra shumë të forta me njëra-tjetrën Sfida kundër Bayernit është speciale për mesfushorin gjerman, Toni Kroos. Dikur ka luajtur me bavarezët, ndërsa sot
Më shumë se gjysma e fluturimeve evropiane përballen me vonesë Më shumë se gjysma e fluturimeve evropiane ka mundësi të jenë përballur me vonesa, për shkak të dështimit të një prej si
Roma dhe Milan përballen në merkato për Max Meyer Max Meyer në fund të sezonit do ta lërë Schalke 04. Vetë drejtori sportiv i Schalkes, Christian Heidel ka thënë që Me
Mbaruan Kombëtaret, rikthehen 5 ligat më të forta me 5 derbi Gjatë fundjavës futbolldashësit do të jenë dëshmitar të pesë super ndeshjeve pesë kampionatet kryesore të kontinentit to
5 ditë ishin shokë dhe gjithë jetën rival, Buffon dhe Zidane përballen sërish Një histori jo e njëjtë me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin, por e përafërt është ajo mes Gianluigi Buffon dhe Zined
Juventus dhe Inter përballen në merkaro për super portierin 19-vjeçar Sipas Gazzetta dello Sport, Juventus dhe Inter janë dy nga klubet që thuhet se janë të interesuar për shërbimet e portie
Dita Botërore e Ujit, 40% e fshatrave përballen me probleme Rreth 40% e fshatrave të vendit përballen me problemin e ujit të sigurt për pije. Kjo dukuri paraqitet nëpër fshatrat ku
Për ndeshjen Juventus - Real flet historia, si përfundojnë ndeshet kur përballen dy ish-finalistë? Real Madridit ndaj Juventusit përsërit një skenar që ka ndodhur dhe më parë në historinë e futbollit.Dy ish-finalistë të
Milan - Arsenal përballen dhe në merkato për mesfushorin gjerman Arsenal dhe Milan do ëprnballen jo vetëm mbrëmjen e sotme për Eurpa League por edhe në merkato për Max Mayer. Mesfushori
Gjërat thelbësore që duhet të dini kur përballeni me një polic (FOTO LAJM) Ballafaqimi me oficerët e zbatimit të ligjit do t'ju sjellë në një pikë ose në një tjetër, dhe është e rëndësishme të nj