999 rezultate për

bale

U rrëzua, Alba Hoxha tregon si e përjetoi momentin e sikletshëm (VIDEO) Balerina Alba Hoxha, në spektaklin “Dance With Me’ shoqëron personazhet VIP. Ajo ka ndarë me ndjekësit një moment të net
Feston ditëlindjen, balerina e njohur shqiptare i bën urimin më të bukur vetes (FOTO LAJM) Balerina e njohur Adel Lami po e vazhdon karrierën e saj prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bukroshja shqip
Kthehen James dhe Bale, Zidane lë jashtë Vinicius dhe Vasquez për ndeshjen me Granadan Zinedine Zidane nuk e kanë përfshirë Vinicius Jr apo Lucas Vazques në skluadrën e Real Madrid për ndeshjet kundër Granad
"BABALE"/ Salianji: Si më ra në dorë përgjimi, Alizotin e njeh Edi Rama Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka dëshmuar sot në Gjykatë për dosjen “Babale”. Ai shprehet se përgjimi ka rënë në d
Ngrohja globale nxjerr sekretet e errëta të Everestit, sa kufoma alpinistësh mban fshehur ai mal Jo të gjithë ata që e kanë provuar ja kanë arritur qëllimin për t'u ngjitur në malin Everest. Rreth 4.800 alpinistë k
Përveç James dhe Bale, për Realin do mungojnë dhe 5 lojtarë Real Madrid do t’i duhet të harrojë humbjen ndaj PSG-së në ndeshjen e parë teksa sot në Santiago Bernabeu do të presë b
AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Iku nga Shqipëria si i paaftë, balerini i njohur fiton postin e rëndësishëm në Kroaci (FOTO LAJM) Balerini i njohur shqiptar Ilir Kerni është emëruar drejtor i baletit në teatrin Kombëtar në Split të Kroacisë. Lajm
Një shefe në krye të FMN-së, përzgjidhet bullgarja Georgieva FMN zgjodhi zyrtarisht bullgaren Kristalina Georgieva si të dytën grua në krye të institucionit me 189 vende anëtare.
Bale mbetet jashtë Realit për ndeshjen e rradhës Gareth Bale ka mbetur jashtë skuadrës së Real Madridit për ndeshjen kundër Osasunës, e cila do të zhvillohet në kuadër t
Bale bën veprimin anormal, refuzon flamurin e Realit (VIDEO) Bale vijontë jetë pjesë e Realit, por me sa duket ai nuk e dashuron këtë fanellë. Një video e publikuar në rrjetet so
Pjesë e show-t të njohur në SHBA, balerina e famshme nuk i ndahet zakonit shqiptar (FOTO LAJM) Balerina e njohur shqiptare, Adela Lami, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të folur rreth proj
Pas 4 vitesh lidhje, Rovena Dilo ndahet nga balerini (FOTO LAJM) Kur bëhet fjalë për jetën private, Rovena Dilo preferon gjithmonë që të mos flase. Këtë pjesë mundohet ta mbajë sa më
Iku Roberti iku dhe Kledi Kadiu nga "Dance With Me", e zëvëndëson balerina e njohur (FOTO LAJM) Pak para nisjes së spektaklit shumë të ndjekur të kërcimit "Dance with me 6", u zbulua se Robert Aliaj nuk do të jetë më
Sukseset janë bërë për Klaudia Pepën, balerina s'ka ndërmend të ndalet (FOTO LAJM) Klaudia Pepa nuk ka ndërmend të ndalet me sukseset e saj. Që prej zhvendosjes në Itali dhe suksesit te ‘Amici’, Klaudia
Bale polemizues: Te Reali nuk jam i lumtur, por po luaj Nga grumbullimi me kombëtaren uellsiane, Gareth Bale lëshon mesazhe të tjera thumbuese në drejtim të Realit të Madridit.
Një yll nga Shqipëria, Klaudia Pepa ne nderoi në Festivalin e Filmit Në Venecia (FOTO LAJM) Balerina shqiptare Klaudia Pepa ka korrur sukses të madh në Itali, ku është kthyer në një ndër balerinat më të njohura e
Nuk shpëton Bale, pezullohet dhe gjobitet nga federata spanjolle Gareth Bale nuk ka mundur t’i ikë ndëshkimit për kartonin e kuq në barazimin 2:2 të Real Madridit kundër Villarrealit fu
Hajdarmataj: Babalja më tregoi gjithçka për vëllain e ish-ministrit Xhafa Prokurori Besim Hajdarmataj ditën e sotme ka dhënë në prokurori dëshminë e tij përsa i përket çështjes Babale. Vetë
Ylli Rakipi dëshmon në Prokurori: Ja çfarë di për çështjen Babale Gazetari Ylli Rakipi ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Tiranës, lidhur me çështjen Babale, dhe mbi punën investigative të