999 rezultate për

bajram

Alimi: Në BDI nuk ka vend për Amdi Bajramin Deputeti dhe lideri i Lidhjes së Romëve të Maqedonisë, Amdi Bajram i cili deri tani ishte në koalicion me VMRO DPMNE-në
Vajza e përkujton me një mesazh prekës Bajram Rexhepin Sot janë bërë katër muaj nga vdekja e ish-kryeministrit Bajram Rexhepi. E pikërisht sot ka qenë vajza e tij Vanesa, e
Ky është ish-ministri shqiptar që do formojë parti të re në Maqedoni Xhelil Bajrami, ish ministër në Qeverinë e Maqedonisë në emisionin “Koha për Pyetje” në Medial mk, ekskluzivisht ka shpa
Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas motorrin Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Tiranë, pranë Shkollës së Bashkuar. Albeu.com mëson se nga aksident
MASHT-i formon grup punues për testin PISA Për herë të dytë brenda këtij viti, Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) pritet të formojë grup punues
Qeveria do të përballet me problemin e votave Kryeministri Ramush Haradinaj dhe pjesëtarët e kabinetit të tij qeveritar, duke dhënë betimin pasi Kuvendi votoi për for
Bajrami: Vota e Haradinajt “për” demarkacionin, lajmi i vitit Deputetja Hykmete Bajrami ka deklaruar se Buxheti i Kosovës për vitin 2018 paraqet ndarje të thellë, rajonale dhe komuna
Aksidenti në Austri, asnjë shtetas maqedonas i lënduar Mbrëmë pas mesnate në një nga rrugët magjistrale të Austrisë derisa autobusi i kompanisë Nasir Turs ishte duke u kthyer
Këngëtarët e njohur kujtojnë të atin e vdekur Muajin e kaluar është ndarë nga jeta rapsodi i njohur Zejnullah Bajrami, i cili njëherësh ishte edhe babai i këngëtarëve
Bajram Elshani i "Lagjes së Trimave": Nuk ka gjykatë që na ndal për ta fitue lirinë e Iliridës! Edhe pse është dënuar me 40 vite, Bajram Elshani nga Grupi i Kumanovës nuk duket as i thyer e as i frikësuar. "Nuk k
"Kumanova" ,7 persona marrin burgim të përjetshëm dhe 4 lirohen nga akuza Shtatë pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës iu dha burg i përjetshëm, të tjerëve gjithsej 746 vjet burg, ndërkohë që vetëm
Gjakovari sot u vra se kishte ngacmuar një femër, ja si rrodhi ngjarja Në mëngjesin e sotëm A.Hana (30 vjeç) u qëllua me armë zjarri nga E.Bajrami (21 vjeç) në qendër të qytetit të Gjakovës,
Arta Bajrami tregon nëse vëllai i saj ka rrahur Ilir Tolajn Para pak minutash ka qarkulluar një lajm që producenti Artan Bajrami i njohur si Don Arbas e ka sulmuar fizikisht ish- S
Vëllai i këngëtares Arta Bajrami e ka sulmuar doktorin Tolaj Sot rreth orës 14:00, në rrugën “Rexhep Luci” në Prishtinë, dy persona e kanë sulmuar fizikisht doktorin Ilir Tolaj. Dës
Bajrami: Si u dhunova për të gënjyer në rastin "Sopoti" Ramadan Bajrami një nga dëshmitarët kryesorë për rastin "Sopoti" sot para Gjykatës Themelore Shkupi 1 theksoi se asnjëhe
Ish-ministri i PD-së humbet të atin Familja e ish-ministrit të Partisë Demokratike Besnik Mustafajt është në zi. Lajmin e bën të ditur miku i Besnik Mus
Vrasja e policëve në vitin 2004, ja çfarë vendosi gjykata Për krimin që u krye para 13 viteve, sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës dolën para trupit gjykues, Bedri Krasniqi,
Elvis Bajram fton qytetarët ta“dënojnë” LSDM-në më 15 tetor Kryetari aktual i Komunës së Shuto Orizares, Elvis Bajram, pas daljes nga spitali është drejtuar për në foltore të tubim
Dënohet me burg zyrtari i Qeverisë së Kosovës Zyrtari i Qeverisë së Kosovës, Zahir Bajrami, është shpallur fajtor dhe është dënuar me 1 vit e gjysmë burg, ndërsa djal
Hykmete Bajrami: Haliti kontrollon tregun e naftës Nënkryetari i Kuvendit, njëherësh deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës është përplasur me deputeten e LDK-së, Hykm