999 rezultate për

bajram

Deputetja e LDK-së ka një thirrje për Doganën e Kosovës Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka thënë masat mbrojtëse nuk duhet të merren vetëm për një pjesë të prodhimeve pasi
PDK me Arsim Bajramin përpiqet të nxjerre " Dekadën e Re" Në tryezën e katërt të debatit, të organizuar nga Instituti për Studime Politike i Partisë Demokratike të Kosovës, në Pr
Bajrami: Të gjithë Romët duhet ta mbështesin referendumin Deputeti rom, Amdi Bajram sërish ka lëshuar deklarata bombastike në foltoren e Parlamentit të Maqedonisë. Ai sot gara
Trejsi Sejdini bën gafën e madhe dhe fshin menjëherë postimin Trejsi Sejdini ose gangsterja e Elbasanit është kthyer në një nder femrat më të komentuara në media. Ajo njihet tash
Shqiptarët e Amerikës festojnë Bajramin, mos i humbisni këto mesazhe që na përcjellin Ramazani mbetet muaji i vëllazërisë, i ribashkimit të zemrave, i faljes së njëri-tjetrit, i lënies mënjanë të mërive.
Këngëtarja shqiptare mbulohet dhe uron Bajramin Adelina Emini është një nga këngëtaret më të rezervuara nga shoëbizi shqiptar. ”Me fat Bajrami” ka shkruar ajo pranë
Fitër Bajrami, Haradinaj i jep byrekë efektivëve në detyrë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në këtë festë të Fitër Bajramit, ka vendosur që t'ju shërbejë by
Ambasada uron për Fitër Bajramin: Shqipëria po përballet me sfida të reja Ambasada amerikane gjithashtu ka uruar sot për festën e Fitër të gjithë besimtarët myslimanë. Përvec urimit për beg
Plisa me flamurin kombëtar, babë e bir falin ndryshe namazin e Fitër Bajramit Ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë kanë falur namazin e Fitër Bajramit. Kjo ka ndodhur edhe në Xhaminë e Ko
Çiljeta uron festën me një video të veçantë (VIDEO) Çiljeta Xhilaga ka uruar ditën e sotme Fitër Bajramin për të gjithë besimtarët myslimanë. Me anë të një video të post
Fitër Bajrami, kosovarët nisen drejt Shqipërisë (FOTO LAJM) Mëgjesin e sotëm është falur namazi i Fitër Bajramit. Ama kosovarët nuk kanë pritur dhe janë nisur menjëherë drejt Sh
Goldi AG uron festën e Bajramit me një foto shumë domethënëse Reperi Gold Ag, i cili po ashtu njihet për mysliman të devotshëm, ua ka uruar të gjithë besimtarëve të fesë islame festë
Rama hyn në Facebook, publikon një fotografi për Bajram Kryeministri Edi Rama nuk ka ngurruar që urimin e parë ta bëjë nëpërmjet Facebook. Ai u ka uruar besimtarëve myslimanë,
Tragjedi për një familje korçare në Ditën e Bajramit Një 18 vjeçar nga Korça i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në një pemë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar rret
Myslimanët në Maqedoni festojnë Fiter Bajramin Një kremte e madhe për myslimanët e Maqedonisë dhe vendeve islame kudo në botë është festa e Fitër Bajramit, një festë q
Gjithçka që duhet të dini për festën e Fiter Bajramit Fiter Bajrami është festa e cila bëhet pas mbarimit të muajit të Ramazanit. Emri Fiter Bajram vjen nga fakti se mysliman
Bajrami falet në mënyrë të veçantë në këtë fshat të Kosovës (FOTO LAJM) Është falur Namazi i Fitër Bajramit, në Xhaminë e Fshatit Bajgorë, në Komunën e Mitrovicës. Këtu pothuajse të gjithë
Falet Namazi në Prishtinë, bëhet thirrje për mirësi Qinda qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë e Ma
Falet Namazi i Bajramit në Tiranë Sot besimtarët e fesë Islame festojnë ditën e parë të festës së Fiter Bajramit ose Bajramit të Madh siç njihet në Shqipë
Zbardhet ora e faljes së Namazit të Bajramit në Kosovë Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar opinionin e gjerë se muaji i Ramazanit përfundon ditën e enjte, më 14