999 rezultate për

bahtiri

Pacolli: Agim Bahtiri s'ka faj për murin në Veri, përgjegjës është vetëm qeveria e Kosovës Behxhet Pacolli ka reaguar ndërmjet një statusi në rrjetin social në Facebook mbi ndërtimin e murit në Mitrovicë dhe aku
PDK: Bahtiri dhe Rakiç vendosin për murin në veri Dega e PDK-së në Mitrovicë, përmes një komunikate për medie, ka akuzuar kryetarin e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, s
Komuna e Mitrovicës: Muri që po ndërtohet nuk parashihet me marrëveshjen e Brukselit Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur anëtarët tjerë të Grupit punues të Qeverisë së Kosovës për bis
Prishet koalicioni AKR-LDK në Mitrovicë Para çaste më parë, Dega e Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK) në Mitrovicë, ka vendosur që të tërhiqet nga koalicioni q
A po ndahet Mitrovica? Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se muri që po ndërtohet në anën veriore të Mitrovicës, nuk është pjesë e p
Balotazhi në Drenas / Pas Drenorit, AKR e Pacollit mbështet Nismën Aleanca Kosova e Re do të mbështesë në balotazh kandidatin e Nismës për Kosovën, Isa Xhemajli. Lajmin e ka bërë të di
Dega e AKR-së në Mitrovicë zgjedh Agim Bahtiri kryetar Dega e Aleancës Kosova e Re në Mitrovicë, ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor të degës në Mitrovicë, ku kryetar i Degës është z
PDK akuzon Mustafën e Bahtirin për gjendjen në Mitrovicë Partia Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë akuzon kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtirin dhe Kryeministri
Kërkohet dorëheqja e Agim Bahtirit Iniciativa Qytetare për Veprim organizon aksion simbolik përpara komunës së Mitrovicës, ku do të kërkohet përgjegjësi pu
Bahtiri në “luftë” me ish-luftëtarët e UÇK-së Ngjarjet e fundit në Mitrovicë, kur 10 vetura të Komunës u demoluan nga pesë ish-luftëtarë të UÇK-së, të punësuar në par
Ymeri: Agim Bahtiri po e mbron Mitrovicën nga planet e Serbisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka dalë në mbrojtje të Kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri, duke deklaru
PDK: Bahtirit i duhen situata të tilla për ta tërhequr vëmendjen nga dështimet Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicës ka dënuar incidentin që ndodhi në orët e para të së enjtes, ku është
Bahtiri: Jap dorëheqje në rast se ndërrohen kufijtë e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka deklaruar se kufijtë e këtij qyteti nuk do të ndërrohen. E ai thotë se në rast se
Bahtiri: Për Trepçën diskutohet vetëm në Mitrovicë dhe Prishtinë Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj deklaratës së Ministrit të Administrimit të Pushtetit Lo
Aktakuzat e Prokurorisë, Bahtiri: Kjo është dora e SHIK-ut Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, shprehet se, SHIK-u ndikoi në Prokurorinë Speciale që ti ngrhet aktakuzë për keqpër
Bahtiri: "Bonu burra e protestoni si burrat" Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtir ka përshëndetur të gjithë njerëzit që janë grumbulluar në këtë qytet për f
Bahtiri: Mitrovica Veriore duhet të zhbëhet Kryetari i Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri, ka bërë apel që të merren masa për të stopuar spastrimin etnik në veri. Baht
Bahtiri: Marrëveshja po realizohet sipas direktivave të BE-së (VIDEO) Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se "Parku i Paqes" mbi Ibër, i cili ndaj qytetin në dy pjesë, po bëhet në
Bahtiri: Çështja e urës zgjidhet sot; në Mitrovicë shkojnë Visar Ymeri e Ahmet Isufi Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, shprehet i bindur se punimet në revitalizimin e urës që do të kurorëzohe
Bahtiri u jep 48 orë afat ndërkombëtarëve ​Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është takuar sot me zv/ambasdoren amerikane Jennifer Bachus. D