999 rezultate për

bagdad

Sulm kamikaz në Bagdad/ 4 të vdekur dhe 11 të plagosur 4 civilë janë vrarë ndërkohë që mbi 11 të tjerë janë lënduar kur një kamikaz i Shtetit Islamik hodhi veten në erë, në zo
ISIS sulmon Bagdadin, 12 civilë të vrarë deri tani Një makinë bombë ka shpërthyer duke lënë të vdekur në vend të paktën 12 civilë dhe disa të plagosur. Policia tha se s
Zjarr në spital, 11 foshnje të vdekura në Bagdad Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një spital duke shkaktuar vdekjen e 11 foshnjeve të porsalindura. Lajmin e ka
Atentatet në Bagdad, humbin jetën 100 persona Kryeqyteti irakian Bagdad, pak para fundit të Ramazanit është përballur me një sulm terrorist ku kanë humbur jetën më sh
Sulmohet sërish Bagdad, 13 persona të vdekur Sulme të njëpasnjëshme kanë ndodhur në Bagdad, duke lënë kështu qindra persona të vdekur. Ditën e sotme sulmi ndodhi
Shpërthen një bombë në Bagdad, 64 të vrarë e 87 të lënduar Një bombë ka shpërthyer brenda një makine afër një marketi të mbipopulluar në veri të Bagdadit duke vrarë të paktën 64 p
Sulm vetëvrasës në Bagdad Një sulm vetëvrasës me makinë ka ndodhur në periferi të Bagdadit. Si pasojë kanë gjetur vdekjen 13 persona dhe 40 jan
Sulm i fuqishëm në Bagdad, të paktën 17 të vrarë Të paktën 17 persona janë vrarë dhe më shumë se 35 janë lënduar sot gjatë shpërthimit të një makine, që kishte për cak c
Sulm vetëvrasës në Bagdad, 9 të vrarë Të paktën 9 persona janë vrarë nga një shpërthim vetëvrasës në një xhami shiite në jugperëndim të Bagdadit dhe 25 të tje
Ja sulmi kamikaz që la 65 të vdekur në Bagdad (VIDEO +16) Një sulmues ka vrarë veten në një stadium në Bagdad, duke lënë 65 persona të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur. “N
Sulm vetëvrasës në Bagdad, 65 të vdekur UPDATE - Si pasojë e shpërthimit vetëvrasës pranë Bagdadit, deri më tani kanë humbur jetën 65 persona. Shprthimi fuqi
Hoxha nga Llojani: ISIS dhe al Bagdadi nuk kanë lidhje me Islamin ISIS mund të jetë gjithçka, por jo shtet islamik, ndërsa lideri i saj Abu Bakr al Bagdadi nuk ka lidhje me teologjinë dh
Bagdad, 23 të vdekur në dy shpërthime Në një lagje të Bagdadit kanë ndodhur dy shpërthime dhe si pasojë kanë mbetur të vdekur 23 persona dhe 43 të tjerë janë
Plagoset rëndë lideri i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi (FOTO LAJM) Lideri i organizatës terroriste ISIS Abu Bakr al-Bagdadi raportohet të jetë plagosur në një qytet në Irak, në kufi me Si
Sulm kamikaz në Bagdad, vriten 22 persona Zyrtarët e lartë në Bagdad kanë informuar se si pasojë e një sulmi vetëvrasës në kryeqytet, kanë vdekur 22 persona. N
Lideri i ISIS së bashku në fotografi me senatorin amerikan McCain Një foto e publikuar në disa faqe arabe ku shihet në një takim lideri i ISIS Ebu Bekër el-Bagdadi dhe senatori amerikan
Kalifi El-Bagdadi, në shoqërinë e femrave dhe alkoolit E përditshmja britanike “The Sun” ka publikuar foto nga e kaluara e Kalifit te vetëshpallur të ISIS, Ebu Beker El Bagdad
Xhihadistët mesazh në shqip: Kush vdes në Ramazan, bekohet (VIDEO) Të gjitha mediat kryesore botërore, që nga "The Independent" e deri tek "La Reppublica" raportuan dje se, për herë të pa
Dhjetë të vrarë nga një sulm vetvrasës në Irak Të paktën dhjetë persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e një sulmi kamikaz në një pikë kontrolli të policisë në Irakun q
Makinat bomba shkaktuan të paktën 14 viktima në Bagdad Bagdadi është përfshirë gjatë ditës së sotme nga disa shpërthime të makinave bomba, duke lënë me dhjetëra persona të vra