999 rezultate për

bagdad

Tri raketa qëllojnë ambasadën amerikane në Bagdad, ka të plagosur Të paktën tri raketa kanë goditur ambasadën amerikane në kryeqytetin e Irakut, Bagadad. Një raketë ka goditur kafite
Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat
Nuk ka paqe për Irakun, dy shpërthime të fuqishme në Bagdad Duket se IRaku tashmë e ka humbur mundësinë për paqe. Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur para pak minutave në Bag
Tensionet pas ekzekutimit të Soleimanit, Gjermania njofton tërheqjen e trupave nga Iraku Në Iran tashmë gjakrat janë nxehur edhe më shumë dhe lideri suprem i vendit ka premtuar hakmarrje ndaj SHBA-ve. Për s
Gjenerali iranian u bë copash nga predha amerikane, e identifikuan vetëm nga unaza Gjenerali i Gardës Revolucionare të Iranit, Qasem Soleimani, u vra nga një sulm amerikan në aeroportin e Bagdadit. Su
Herë i veshur si sheik e herë si bari dhe me atlete, detaje nga jeta e Al Bagdadit Në muajt e tij të fundit në arrati, udhëheqësi i grupit të Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Bagdadi ishte i acaruar, i tremb
U asgjësua dhe numri dy, Trump konfirmon eliminimin e zëvendësuesit të Al-Bagdadit (FOTO LAJM) Ditën e diel, lideri i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi u vra. Pak pas eliminimit të tij, u raportua dhe eleminimi i numrit dy.
Kush duhet t'i frikësohet hakmarrjes pas eliminimit të "El Baghadadit" Vdekja e raportuar nga SHBA e udhëheqësit të IS al-Bagdadi do ta dobësojë milicinë terroriste, thotë eksperti i Lindjes
Mbetjet e liderit të ISIS al-Bagdad varrosen në det, pëson të njëjtin fat si Bin Laden Mbetjet e Abu Bakr al-Bagdadi janë hedhur në det pasi forcat amerikane arritën që të konfirmonin identitetin e liderit t
Eliminimi i Al-Bagdadit, çfarë do të bëjë Amerika me trupin e tij Ditën e djeshme lideri i ISIS u eliminua dhe bashkë me të, terroristi grek. Presidenti Trump, u shpreh se Al-Bagdadi
Trump konfirmon eliminimin e liderit të ISIS, Al-Bagdadi Presidenti Donald Trump tha se udhëheqësi i Shtetit Islamik Abu Bakr al-Bagdadi është vrarë pas një operacioni të forcav
Bagdadit/ Protestat dhe përplasje me policinë, 18 persona të vrarë Mijëra qytetarë protestojnë prej dy ditësh në Bagdad kundër qeverisë për mungesën e vendeve të punës, mungesën e shërbim
Vishej me xhinse dhe lyhej, modelen e vrasin në mes të kryeqytetit Vrasjet e vajzave të bukura që kujdesen për veten, apo arrestimi i tyre duket sikur është kthyer në një proces normal në
Atentat në veri të Bagdadit, 5 të vdekur e 32 të plagosur Pesë të vrarë dhe 32 të plagosur, mes tyre gra dhe fëmijë, gjatë një atentati të ndodhur sot në veri të Bagdatit. Laj
Shpëtoi qindra jetë duke përdorur bomba të rreme dhe aktorë të vdekur, por më pas ... Në një ditë kur katër bomba tashmë kishin tronditur Bagdadin, një makinë e parkuar në një rrugë ishte e ngarkuar me eksp
Sulm me bombë, 20 të vrarë dhe mbi 80 të plagosur në Bagdad Të paktën 20 persona kanë ndërruar jetë dhe 80 të tjerë janë plagosur si pasojë e dy sulmeve me makinë-bombë në Bagdad.
Shpërthen një makinë-bombë në Bagdad, 11 të vdekur Një makinë-bombë në ka shpërthyer në Irak duke lënë të paktën 11 të vdekur dhe dhjetra të tjerë të plagosur. Shpërth
Sulm vetëvrasës në Bagdad, 35 të vdekur (VIDEO) Të paktën 35 persona kanë vdekur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në një shesh të dendur në kryeqytetin irakian, Bagdad.
ISIS sulmon pelegrinët, 80 të vrarë në afërsi të Bagdadit Një autobombë në një pikë karburanti ka vrarë të paktën 80 persona në jug të Bagdadit, Irak, sipas burimeve të cituara n
Tre sulme godasin sot Bagdadin / 17 të vrarë e 50 të plaogsur Të paktën 17 persona janë vrarë dhe më shumë se 50 të tjerë janë plagosur në tre sulme të një pas njëshme në rrethinat e