999 rezultate për

azerbajxhanit

Turpërohen Shpresat ndaj Azerbajxhanit Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka zhvilluar ditën e sotme edhe miqësoren e tretë në Antalya të Turqisë në kuadër të turneut
Mkhitaryan nuk udhëton në Azerbajxhan, rrezikon arrestimin Borussia Dortmund nuk e ka grumbulluar sulmuesin Henrikh Mkhitaryan për transfertën kundër Qabalas. Shakaku është konfli
Italia fiton, Hollanda shpreson (VIDEO) Italia ka fituar me rezultatin 3-1 në fushën e Azerbajxhanit për ndeshjen e vlefshme për Grupin H. Me rezultat 3-1, I
Vdes gazetari, arrestohet futbollisti që e vrau Ngjarje e pazakontë ajo që ka ndodhur në Azerbajxhan.Futbollisti i Gabalas dhe kombëtares së Azerbajxhanit, Havid Hysejn
Rama, mbështetje të plotë për TAP Kreu i Partsië Socialiste Edi Rama ka dëshmuar mbështetje të plotë për projektin e gazsjellësit Trans-Adriatik, TAP gjat
“TAP” projekti fitues, lajm i mirë për Shqipërinë Gazsjellësi Trans-Adriatik “TAP” është projekti i përzgjedhur nga konsorciumi “Shah Deniz” që zotëron fushat gazmbajtëse
Berisha drejt Azerbajxhanit Në Azerbajxhan mbahet Forumi Ekonomik Botëror me temë "Dialogu strategjik mbi të ardhmen e Kaukazit Jugor dhe Azisë Qend
Bento: Fitojmë dhe pa CR7-ën Situata në Grupin F është paksa e ndërlikuar. Fati i Portugalisë do të varet nga ecuria e Izraelit, skuadër e cila rendi
Historia e drejtimi publik të Azerbajxhanit Nga Msc. Nazmi Daka - Administrimi publik i një shteti është pjesë e rëndësishme e drejtimit të tij. Ai lidhet ngushtë
Berisha takon ministrin azer: Forcojmë bashkëpunimin ekonomik Kryeministri Sali Berisha priti sot zotin. Azad Rahimov, Ministër i Rinisë dhe Sporteve të Azerbajxhanit. Ministri Rahim
Haxhinasto-Mustafayev: Mbështetje për projektin e gazsjellësit TAP Zv.Kryeministri dhe ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Edmond Haxhinasto, priti sot në një takim ministrin
Berisha -Mustafayev, rritje e bashkëpunimit ekonomik Kryeministri Berisha priti sot në një takim ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Azerbajxhanit, zotin Shahin Mustafayev. P
Sarkisian akuzon Azerbajxhanin se po përgatit për luftë Presidenti i Armenisë, Serzh Sarkisian, ka akuzuar Azerbajxhanin se po përgatit luftë për rajonin e kontestuar të Nagorn
Shqipëria, e angazhuar maksimalisht për TAP Kryeministri Berisha ka shfrytëzuar takimin me kreun e parlamentit të Azerbajxhanit për të theksuar rëndësinë e projekti
Të drejtat e njeriut, PE kritika ndaj Azerbajxhanit Parlamenti Europian kritikoi Komisionin për qëndrime jo konseguente gjatë debatit për shkeljen e të drejtave të njeriut
Gazsjellësi, Berisha bisedon me presidentin e Azerbajxhanit Gjatë punimeve të Konferencës së 48-të të Sigurisë që mbajt në Mynih kryeministri Sali Berisha i ka cilësuar si të rëndë
Presidenti i Azerbajxhanit, 50 metra tortë për ditëlindjen e 50-të Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev u bashkua me mijëra bashkëatdhetarë të tij për të festuar ditëlindjen. Për nder
Medvedev: Konflikti i Nagorni Karabakhut mund të zgjidhet Presidenti rus, Dmitri Medvedev gjatë një pronocimi është shprehur se zgjidhja e konfliktit mbi rajonin separatist të Na
Azerbajxhan, 92 të burgosur fitojnë lirinë nga amnistia e fundvitit Rreth 92 të burgosur do të fitojne lirinë në Azrbaxhan pas dekretit të fundit të nxjerrë nga presidenti i Azerbajxhanit,
Cana: Tifozët nuk do na lenë vetëm Në mungesë të Altin Lalës dhe Ervin Skelës, tashmë të tërhequr, shiritin e kapitenit e ka mbajtur Lorik Cana. U rikthye