999 rezultate për

azem

INTERPOL heq nga lista Haradinajn, Serbia paralajmëron ankesë Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë (MPB) ka njoftuar se do të bëjë një ankesë ndaj vendimit të INTERPOL-it, i cil
INTERPOL heq nga lista e të kërkuarve edhe Azem Sylën dhe Shukri Bujën Që nga ankesa e bërë nga Policia e Kosovës e deri më sot kanë kaluar më shumë se një vit, por sot, 18 personat e fundit
EULEX-i zvarrit procesin gjyqësor ndaj Azem Sylës Afro 12 muaj po bëhen që kur është mbajtur seanca e fundit gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe 38 të akuzuarve të tjerë për kr
Vajza e Azem Hajdarit flet pa dorashka: Ku ndryshon Basha nga Berisha si lider Rudina Hajdari është një ndër deputetet më të reja të Kuvendit të Shqipërisë. Ajo u fut në listën e PD-së nga Basha
Vajza e Azem Hajdarit reagon për çmimin e ujit: O shtet mizerje! Deputetja e PD, Rudina Hajdari ka reaguar me tone të ashpra ndaj vendimit të fundit të Bashkisë Tiranë për rritjen e çmi
Si funksiononte banda që kishte "bossi" shqiptar i drogës në Ekuador Shqiptari nga Kosova, Remzi Azemi, i cili mbeti i plagosur nga nje atentat mafioz qe iu be ne Ekuador, ishte nje nga bos
Atentati ndaj shqiptarit në Ekuador, zbardhet lidhja e tij me Ilir Hidrin Shqiptari i plagosur në Ekuador është shqiptari nga Kosova Remzi Azemi. Ai mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zj
Vajza e Azem Hajdarit merr në "mbrotje" Tahirin: Ai është viktimë Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari me tone të ashpra ka akuzuar maxhorancën në lidhje me çështjen e Tahiri ku ka kërk
Pepe kritikon tifozët e Realit Qendërmbrojtësi i Besiktasit, Pepe ka kritikuar sërish tifozët e ish-skuadrës së tij, Real Madrid Pepe insiston se ka
Ish-ministri i Berishës: Pse Azem Hajdari s’kërkoi kurrë një post Figura e Azem Hajdarit prej disa ditësh u kthye në një debat të nxehtë në media, nëse e meriton apo jo të quhet "hero".
Ngjela sulmon Nanon për Azem Hajdarin: Nuk ishte frikacak! Shkrimi i Mustafa Nanos në lidhje me figurën e Azem Hajdarit ka shpërthyer në reagime të forta. Ndaj këtij shkrimi k
Mustafa Nano: Azemin e vranë për gjakmarrje! Vetëm Berisha e poshtëroi Analisti Mustafa Nano ka shpërthyer ashpër ndaj Azem Hajdarit duke e quatur atë frikacak dhe që se meritonte një zyrë sh
Nuk ndalet Nano! Pas sulmit për Azem Hajdarin i përgjigjet ashpër edhe Rudinës Analisti Mustafa Nano i është përgjigjur shkrimit të vajzës së Azem Hajdarit. Gjatë një interviste për “Panorama”, Nano
Mustafa Nano sulmon sërish Azem Hajdarin: Statujat për të janë një përdhunim i historisë Pak pasi Rudina Hajdari replikoi ashpër kundër publicistit Mustafa Nano, edhe ku ka vendosur të kthejë sërish përgjgije
Vajza e Azem Hajdarit kujton e prekur ditëlindjen e fundit pranë të atit Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari e ftuar te Rudina ka rrëfyer detaje për kthimin e saj nga Shtetet e Bashkuara të A
U vra para selisë së PD-së, ky është debati i fundit i Azem Hajdarit Vendosja e shtatores së Azem Hajdarit në Tropojë ka rikthyer në vëmëndje figurën e Hajdarit dhe ngjarjet që lidhem me em
Unë jam Rudina Azem Hajdari! Cili je ti "i dështuari" Mustafa Nano?! Pas shkrimit të analistit Mustafa Nano për Azem Hajdarin ku ai shkruante se Hajdari ishte një njeri me inteligjencë të u
Godet Mustafa Nano: Azem Hajdari se meritonte një zyre shteti Nga Mustafa Nano Unë e kam njohur Azem Hajdarin. E kam takuar disa herë nëpër aktivitete të PD-së para vitit 1994. P
Azem Hajdari “mbledh” demokratët në Tropojë, por kritikët shpërfillin Bashën Ditën e djeshme në Tropojë u mblodhën rreth shtatores së Azem Hajdarit të gjithë demokratët, miq dhe “armiq”. Në kët
Si donin t'a vrisnin Azem Hajdarin në Tropojë Nga Mero Baze* Përpjekja e parë për ekzekutimin e tij nisi më 4 qershor 1998. Ishte koha, kur refugjatët e par