999 rezultate për

azem

E dashura e Izet Haxhisë: Familjarët e Hajdarit nuk duan të zbardhet e vërteta E dashura e Izet Haxhisë, ka publikuar një status në profilin e Izetit ku ka treguar se ka marrë disa kërcënime që të mo
Reagimi i Krasniqit që është mësim për Azem Vllasin dhe Halil Matoshin Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka reaguar ndaj Azem Vllasit e Halil Matoshit për demonstratat
Avokati i Haxhisë bën deklaratën e fortë: Do të rihapim vrasjen e Azem Hajdarit Izet Haxhia erdhi dje në Shqipëri pas dy dekadash në arrati duke turbulluar sërish ujërat e politikës që kryeqytetit.
Allegri: Duhet të luajmë me entuziazëm ndaj Milanit Massimiliano Allegri ka kërkuar nga lojtarët që të luajnë më entuziazëm dhe të fitojnë ndaj Milanit në finalen e Kupës s
Eleni shkund skenën në Lisbonë, shqiptarja duartrokitet plot entuziazëm Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Zbulohet amaneti i Azem Galicës: Trupin ma varrosni aty ku se gjejnë serbët! Nga Roland Qafoku* Nëse Serbia e mbajti për afro 100 vjet Kosovën, gjatë këtij shekulli ajo tokë është larë me gjakun
25 mijë m2 tokë sekuestrohen nga Gjykata në Razëm 25 mijë metra katror tokë janë vendosur që të sekuestrohen nga prokuroria. Prokuroria e Shkodrës ka kërkuar vendosjen
U vetëdorëzua në polici, Izet Haxhia zgjedh avokatin mbrojtës Izet Haxhia u vetëdorëzua vec pak ditë më parë tek policia turke për t'u ekstraduar më pas drejt Shqipërisë. Haxhia a
Avioni fantazëm, "bisha" amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush (FOTO LAJM) Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri pr
"Rroftë Enver Hoxha!" Vandalizohet memoriali i Azem Hajdarit Vandalizohet memoriali në kujtim të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Partia Demokratike denoncon se memoriali ës
Berisha përmend pas kaq kohësh Azem Hajdarin: Hynë në Parlament dhe e vranë Ish-kryeministri është shprehur shumë i indinjuar për gjithcka që ka ndodhur sot në Kuvend, duke theksuar edhe njëherë s
Shpallet i pafajshëm vëllai i Zahir Pajazitit Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli sot aktgjykimin për zyrtarët e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale Bajram
Gjykata sot shpall aktgjykimin ndaj vëllait të Zahir Pajazitit Sot pritet që Gjykata Themelore në Prishtinë të shpallë aktgjykimin në rastin e zyrtareve të Ministrisë së Punës dhe Mir
Reali fiton pastër ndaj Las Palmasit (VIDEO) Real Madrid ka marrë një fitore të rëndësishme sot në transfertë ndaj Las Palmasit në "Estadio de Gran Canarina", ndeshj
Vetëm arrest shtëpiak për Azem Sylën Ish- komandantit të UÇK- së, Azem Syla i është caktuar masa e arrestit shtëpiak, disa javë pasi u lirua nga paraburgimi.
22 Marsi i Azem Hajdarit, fjalimi i rrallë i demokratit të vrarë Fjala e Azem Hajdarit më 22 mars 1995 Nëse historinë do ta përfytytonim si një lumë që rrjedh-një përngjasje k
Haradinaj qan hallin e Azem Sylës që dyshohet se ka grabitur dhjetra miliona euro Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deputetit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufc
Prokuroria kërkon që Azem Syla të rikthehet në qeli Prokuroria Speciale pritet të ankohet në Gjykatën e Apelit, kundër lirimit të Azem Sylës. Ekrem Lutfiu nga Prokuroria
Deputetja e VV'së reagon pas lirimit të Azem Sylës Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lirimit të Azem Sylës, i cili do të gjykohet në liri.
Asambleisti i Vetëvendosjes akuzon rëndë Shpend Ahmetin Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Egzon Azemi, ka akuzuar kryetari e komunës, Shpend Ahmetin s