999 rezultate për

azem

Shpend Ahmeti i bën një ftesë të pazakontë Vetëvendosjes Me akuza nga VV-ja në drejtim të PSD-së, ka filluar mbledhja e tetë e Kuvendit të Kryeqytetit. Duke folur për thirrje
Shoferi i Azem Sylës lirohet nga aktakuza Gjykata e Prishtinës, e ka hedhur poshtë aktakuzën ndaj 17 personave të akuzuar në rastin e njohur si “Toka 2”, rast ky
U shfaq dje në Vlorë, si u përfshi Fatmir Meta në vrasjen e Azem Hajdarit Shefi i IKMT të Vlorë, Fatmir Meta ka qenë një emër tepër i kaluar gjatë fundit të viteve '90 duke qenë i akuzuar si i p
Pritja "fantazëm", as vetë Strakosha nuk e beson (VIDEO) Thomas Strakosha po shkëlqen me skuadrën e Lazios ku ditën e djehsme ishte vendimtar në fitoren e kësaj skuadre kundër E
20 vite nga 14 shtatori i errët i '98, trazira, vrasje dhe tanke në rrugë Plot 20 vite nga gjunjëzimi i shtetit shqiptar gjatë trazirave të 13 dhe 14 shtatorit 1998, të ndodhura menjëherë pas vr
Gjysmë ora pas vrasjes së Azemit, zbulohet fotoja e sikletshme Berisha-Pollo (FOTO LAJM) Janë bërë 20 vite tashmë që prej vrasjes së Azem Hajdarit, e cila është cilësuar edhe si vrasja e shekullit për shkak të
RRËFIMI/ Nata e vrasjes së Azem Hajdarit, çfarë ndodhi para selisë së PD dhe kush i pa atentatorët Sot bëhen 20 vite nga ekzekutimi i Azem Hajdarit pranë selisë së Partisë Demokratike, e cila më pas do të konsiderohej s
Basha shpërthen në fjalim, zotohet para Azem Hajdarit se do luftojë krimin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur një fjali në nderim të figurës së Azem Hajdarit. Edhe pse Basha n
Sali Berisha flet për Azem Hajdarin: Ai vuri peng fëmijët e tij për demokracinë "Azem Hajdari është gjallë". Kështu ka deklaruar sot ish-kryeministri Sali Berisha në 20 vjetorin e rëbnies së tij. "
Flet vajza e Azem Hajdarit: Ato që realizoi në 7 vite, të tjerët nuk i bëjnë dot në 7 jetë Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhet e 20 vjetorit në ndër të Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari. Në ceremoni
Akuza e fortë e motrës së Haklajve: Roli i Berishës në vrasjen e Azemit Ajshe Haklaj motra e madhe e vëllezërve të vrarë Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Halkajt ka dhënë dhëshminë e saj në l
Telefonata dhe detajet misterioze para atentatit ndaj Azem Vllasi Ramiz Mavriqi i njohur i përbashkët i Azem Vllasit si palë e dëmtuar dhe Sadri Ramabajës si njëri nga të akuzuarit e ras
Ikin gjyqtarët, të gjithë duan t'i rrinë larg "vrasjes së shekullit" Rigjykimi i Izet Haxhisë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, për vrasjen e ish-deputetit demokrat Azem Hajdarit, duket se ka
Gjyqtari Kalludra fajëson prokurorinë për lirimin e Sylës Gjyqtari i rastit të Azem Sylës, Beqir Kalludra ka folur në lidhje me lirimin nga arresti shtëpiak i të akuzuarit Azem S
Mos e beso po deshe: Azem Syla u lirua sepse s'ka prokuror që të apelojë vendimin Pak orë pas lirimit mësohet se Prokuroria Speciale nuk e kishte fare idenë që Azem Syla ishte liruar nga arresti shtëpia
Entuziazëm zikaltër, Nainggolan rikuperohet dhe luan ndeshjen brenda familjes Radja Nainggolan mund të quhet tashmë i rikuperuar dhe një alternativë më shumë për Luciano Spallettin, duke filluar q
Masakra e Vlorës/ Dalin emrat e viktimave, mes tyre dhe dy fëmijë Janë identifikuar 8 viktimat e masakrës së sotme të ndodhur në Resula të Vlorës. Të 8-të viktimat janë nga e njëjta fami
Aeroporti "fantazëm", aty ku asnjë avion nuk fluturon prej 40 vitesh (FOTO LAJM) Në këtë aeroport, avionet janë gjithnjë me "vonesë"! Madje, nuk fluturojnë fare që prej vitit 1973. Bëhet fjalë për a
Efekti "Champions League" rikthehen tifozët e Interit Skuadra e Interit padyshim që është një nga skuadrat më të mëdha në Europë edhe pse vitet e fundit nuk ka pasur shkëlqim
Tifozët grek presin me entuziazëm Migjen Bashën Migjen Basha është zyrtarisht një lojtari i Arisit të Selanikut. Ai u largua nga Bari pasi i përfundoi kontrata dhe