999 rezultate për

azem

Sot flet dëshmitari i mbrojtur në rastin e Azem Sylës Gjatë ditës së sotme dhe të nesërme do të mbahen seancat e fundit të hetuesisë së veçantë ndaj ish-deputetit nga radhët
Rasti i Azem Sylës shqyrtohet në Gjykatën Supreme Çështja e masës së sigurisë ndaj Azem Sylës, i cili brenda një muaji u lirua e u arrestua disa herë, tashmë do të marr z
Ja si e frikësoi Azem Syla dëshmitarin e mbrojtur Azem Syla nuk ka shkuar vetë ta frikësojë dëshmitarin e mbrojtur, i njohur si “Dëshmitari 2”. Këtë e ka bërë nëpërmje
Dy muaj paraburgim për Azem Sylën Kolegji penal i Gjykatës së Apelit me shumicë të gjyqtarëve të EULEX, ka marrë sot vendimin lidhur me ankesën e prokuror
Arrestohet aktivisti i VV Egzon Azemi Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se policia ka arrestuar aktivistin Egzon Azemi, dhe nuk i është dhënë asnjë arsyetim mb
Dështon seanca Gjyqësore në rastin e Azem Sylës Seanca e mundësisë së veçantë hetuese në rastin e Azem Sylës dhe të tjerëve të dyshuar për krim të organizuar në rastin
Lirohet Azem Syla Gjyqtarja e procedurës paraprake, Jennifer Seal, ka vendosur ta refuzojë kërkesën e prokurorit të EULEX-it, për paraburg
Sot jepet vendimi më i ri për Azem Zyla “Daja" Gjyqtarja e EULEX-it, Jenifer Seal pritet që sot të japë vendimin për Azem Syla, ish-deputetin e PDK-së dhe komandantin
Izet Haxhia sulmon sërish Berishën: Pas vrasjes së Azemit shpërbleve serben Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është kthyer sërish në vëmendje pasi ka komentuar përsëri vrasjen e Azem Hajda
Lirohet dhe arrestohet sërish Azem Syla Ish-deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla është arrestuar sërish nga EULEX. Lajmin e ka bër
PD homazhe për Azem Hajdarin/ Basha: Sot krimi dhe politika u bënë bashkë Sot janë bërë 18 vite nga vrasja e Azem Hajdarit pranë Partisë Demokratike. Tek memoriali i tij janë zhvilluar homazhe t
Vendimi i Kim Jong: Qytetarët nuk duhet të përdorin sarkazëm Populli kinez ka ngelur mjaft i pakënaqur ndaj urdhërit të ri që ka dhënë së fundi diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jon
Ja pse lirua Azem Syla nga paraburgimi Pas qëndrimit prej afër 4 muaj në paraburgim, gjyqtarja amerikane e EULEX-it, Jennifer Seal, vendosi që të miratojë anke
Azem Syla pritet që të lirohet nga paraburgimi Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, pritet që gjatë mbrëmjes së sotme të lirohet nga paraburgimi. L
Veseli: Të sillen sa më shpejt eshtrat e Shote Galicës në Kosovë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë sot në në ceremoninë e rivarrimit të familjar
Gjykata nuk vendosi sot për Azem Sylën Gjykata themelore në Prishtinë të mërkurën mbajti seancë të veçantë për të vendosur për kërkesën e prokurorit të EULEX-i
Syla mbetet në paraburgim, Apeli e konsideron të rrezikshëm Gjykata e Apelit ka refuzuar kërkesat për lirim nga paraburgimi të tetë të dyshuarve të paraburgosur në krye me Azem Syl
Prokurori heq dorë nga hetimi i veçantë për Azem Sylën Prokurori i Eulex-it, Danilo Ceccareli, ka vendosur që heqë dorë nga hetimi i veçantë ndaj 32 të dyshuarve në rastin e q
Gjykata: Azem Syla mund të ndikojë te dëshmitarët Deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Sylës, pjesën më të madhe të verës do të duhet ta kalojë në paraburgim
Vazhdohet paraburgimi edhe për 3 muaj për Azem Sylën Avokati i ish deputetit të PDK-së Azem Syla, Tomë Gashi ka njoftuar përmes një statusi në "Facebook" se ish deputetit i