999 rezultate për

azem

Ish-drejtori i Policisë: Vrasja e Azem Hajdarit u pagua 150 mijë USD Ish-zëvendës ministri i Brendshme, Sokol Baraj, u nda sot nga jeta si pasojë e një ataku në zemër. Baraj, i cili ka drej
Alarm në qiellin britanik, avionët ushtarak ngrihen në qiell për të shoqëruar avionin "fantazëm" (FOTO LAJM) Avionët luftarakë britanikë "RAF", janë ngritur në qiell për të shoqëruar një avion civil i cili po udhëtonte nga Bukure
Protesta e Partisë Demokratike, vajza e Azem Hajdarit “krah për krah” me Bashën në shesh Partia Demokratike dhe gjithë subjektet e tjera politike që mbështesin kauzën e PD-së janë mbledhur ditën e djeshme në o
Vajza e Azem Hajdarit: Krenari për mua të kandidoj për PD në Tropojë Vajza e Azem Hajdarit, Rudina në një intervistë në “Debatin në Chanel One” deklaroi për herë të dytë datishmërinë e saj
Vajza e Azem Hajdarit rikthehet në gjurmët e babait, a do të jetë në listën e PD-së për deputete? Vetëm pak ditë më parë, Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmëndi një mbiemër të dëgjuar e shumë të dashur për gjithë shqip
Vajza e Azem Hajdarit lë SHBA-të dhe i bashkohet Bashës Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në selinë e PD-së. Ai bashkëbisedoi me ta për të ardh
Asamblisti i PDK-së: Pas pak orësh nuk do të ketë mur Emir Azemi, asamblist i PDK-së në KK të Mitrovicës së Veriut, ka deklaruar se muri që gjendet aktualisht në pjesën verio
Zyrtare/ Ja skuadra e re Ilir Azemit Pas aksidentit të tmerrshëm që pësoi pak vite më parë, Ilir Azemi më në fund është kthyer në fushë. Sulmuesi që është
PDSH mbetet deri në mars pa kryetar, Thaçi nuk do të rikandidojë Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars ndërsa Menduh Thaçi nuk do të garojë përsëri për postin e kryetarit
Heshtje në PDSH, kush do e marri drejtimin e partisë? Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars, ndërsa sekretari i përgjithshëm i PDSH-së, Azem Sadiki nuk ka dash
Në listën e Interpolit janë Ramush Haradinaj, Azem Sylaj dhe... Lista prej 157 kosovarëve që kërkoheshin nga Interpoli për vepra të ndryshme penale, me kërkesë të Serbisë, tashmë ka sh
Ish-prokurori Haxhi Giu del nga burgu Haxhi Giu, një ndër prokurorët më të njohur për shkak të dosjeve të nxehta që ka pasur në duar, ka përfituar nga amnisti
Blushi publikon videon e Ramës që po thyen rrjetin (VIDEO) Deputeti i LIBRA, Ben Blushi, është tallur keq me kryeministrin e vendit, Edi Rama, në aktivitetin e kryeministrit me të
Shqyrtohet rifillimi i hetimeve ndaj Azem Sylës në Zvicër Rifillimi i mundshëm i procedurës bazohet në faktin se Azem Syla është arrestuar verën e kaluar në Kosovë. Sipas prokuro
Berisha: Pse s'e futa Azemin në Qeveri, Izet Haxhia frikacak Ish-kryeministri Sali Berisha mohon të ketë qenë Ramiz Alia ai që e çoi për të negociuar me studentët në dhjetor të viti
Homazh për atdhetarin e diplomatin e shquar, Gani Azemi Nga Prof.Dr. Enver Bytyçi Në historinë tonë kombëtare brezat kanë lënë një trashëgimi të pashtershme, e cila i f
Berisha shpërthen ndaj Ramës për ekspozitën: Njeriu shpirt kazëm çau ferrën për në Nju Jork (VIDEO) Berisha është ndalur sërish tek kryeministri Rama, me theks të veçantë tek përmbytjet dhe ekspozita e tij. Gjatë fja
Ngrihet aktakuzë ndaj Azem Sylës për pronat e qytetarëve të Kosovës Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka parashtruar dy aktakuza në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Në aktaku
Azem Syla në paraburgim, mund të ndikojë tek dëshmitarët e "Tokës" Gjykata e Apelit e ka mbështetur vendimin e Gjykatës Themelore për të lënë në paraburgim Azem Sylën, i akuzuari kryesor
Flet dëshmitari: Azem Syla nuk ndikoi në dëshminë Dëshmitari i dytë i mbrojtur në rastin e ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla, ka mohuar akuzat se ky i fundit ka tentuar